Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Regulacja Microshift R8


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 damianero

damianero
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 maj 2022 - 12:40

Dzień dobry wszystkim.
Drodzy forumowicze, od tygodnia walczę z tylna przerzutka Microshift r8 .
Problem polega na tym iż regulacja, zmiana biegów w górę kasety przebiega płynnie i bezproblemowo natomiast w druga stronę jest tragedia. Będąc na najwyższej koronce łańcuch po prostu spada na najniższa przy próbie zrzucenia biegu.
Sprawdziłem hak, a właściwie ramę bo do niej jest mocowana przerzutka.
Zmieniłem linke i pancerze
Wyczyściłem przerzutkę wraz ze sprężyna
Dodam iż jestem teraz ok 600km po zmianie łańcucha, kasety i blatu w korbie. Wymieniałem tez kołeczka przerzutki na większe bo tak mi doradził serwis ze będzie lepiej (może tu leży problem ?) Jeżeli ktoś się spotkał z podobnym problemem to za wszelkie rady dozgonna wdzięczność.
Na zdjęciu uchwycony moment próby zmiany biegu na niższy. eb8c82662455b5b4212c5374ce41b211.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 maj 2022 - 14:09

Wyczyść manetkę,


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3 damianero

damianero
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 maj 2022 - 16:22

Wyczyść manetkę,

Wyczyszczone i nasmarowane, biegi wchodzą płynniej ale problem ze skokiem z góry na dół kasety pozostał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4 Dziaku

Dziaku
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 04 maj 2022 - 07:51

Manetki też Microshift? Jak tak to musisz ją rozebrać i sprawdzić czy się zapadki na tym bębenku nie wytarły. U mnie w MicroNEW R8 (czyli podróba Microshift z aliexpress) właśnie była taka sytuacja, jedyny ratunek to była zmiana manetki.



#5 damianero

damianero
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 04 maj 2022 - 08:04

Manetki też Microshift? Jak tak to musisz ją rozebrać i sprawdzić czy się zapadki na tym bębenku nie wytarły. U mnie w MicroNEW R8 (czyli podróba Microshift z aliexpress) właśnie była taka sytuacja, jedyny ratunek to była zmiana manetki.

Manetki również MS, rower to Decathlonwy Triban 120 Rc. Generalnie cały rower jest na Ms. Siedziałem wczoraj wieczorem czyszcząc dalej manetkę i pojawił sie progres. Mianowicie wpycham jeden palec pod manetkę robiąc z niego jakby ogranicznik a drugim robie lekki „klik” i voila. Bieg zmieniony bez żadnego problemu. Rzecz jasna to nieco druciarskie podejście do tematu dodatkowo uniemożliwiające takowa zmianę w chwycie dolnym aczkolwiek postęp jest zauważalny. Dziś kupię lepsze chemię do czyszczenia i spróbuje raz jeszcze. Swoją droga. Jak sprawuje ci się ta chińszczyzna ? Obecny rower to tak zwany wół roboczy głównie na dojazdy do pracy. Mam w planach kupno nowego i inwestycja większych środków w ten omawiany jest mi trochę nie po drodze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6 Dziaku

Dziaku
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 04 maj 2022 - 12:56

Rower w którym to mam zainstalowane (Triban RC100) stoi nieużywany od prawie dwóch lat bo przesiadłem się na karbon i Shimano 105, no i ja mam w nim tylko manetki Microshift, przerzutki Shimano (sora tył i claris przód), ale byłem dosyć zadowolony z tego rozwiązania. Shimano trochę bardziej precyzyjne ale znowu jakiejś drastycznej różnicy nie ma, no i szczerze mówiąc fajne jest to że wszystko jest na osobnych dźwigniach.



#7 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 maj 2022 - 13:41

Filmem zapodaj, ze zdjęcia to nic nie widać.



#8 damianero

damianero
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 04 maj 2022 - 13:43

Filmem zapodaj, ze zdjęcia to nic nie widać.


https://youtube.com/...k?feature=share mam na chwile obecna jedynie coś takiego. Za jednym klikiem słychać kilka skoków.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#9 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 maj 2022 - 14:06

1. Odłącz i wyjmij linkę.

2. Nasmaruj manetkę od środka - kilka kropel oleju w mechanizm powinno wystarczyć.

3. Przeklikaj na sucho - jeżeli wszystko działa, to nie manetka

3b. Jeżeli się blokuje, to jest manetka i pewno jest do wymiany.



#10 damianero

damianero
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 04 maj 2022 - 15:36

1. Odłącz i wyjmij linkę.
2. Nasmaruj manetkę od środka - kilka kropel oleju w mechanizm powinno wystarczyć.
3. Przeklikaj na sucho - jeżeli wszystko działa, to nie manetka
3b. Jeżeli się blokuje, to jest manetka i pewno jest do wymiany.

na sucho wszystko działa płynnie po zamontowaniu linki znów cyrk. Jednak zmieniać biegi mogę. Przejrzyj moje wpisy tam opisałem jak za pomocą jednego palca ograniczam ruch manetki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#11 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 maj 2022 - 15:46

W takim razie sprawdź jeszcze samą linkę: przewlecz ją przez manetkę, a następnie trzymaj naciągniętą ręką i potestuj zmianę biegów. Być może poczujesz jakąś nieregularność w ruchu manetki.

 

BTW wszystkie pancerze na pewno są osadzone sztywno w przelotkach w ramie i nie są za krótkie? Końcówki są poprawnie zaokrąglone i wykończone? Być może coś utrudnia ruch linki?

 

I najważniejsze. Napisałeś "linka i pancerze wymienione". A sam problem pojawił się po wymianie czy jeszcze przed? Symptomy były takie same przed i po?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#12 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 maj 2022 - 16:16

Może jeszcze śrubka ograniczająca zasięg przerzutki jest za mocno dokręcona i wszystko jest napięte. Chyba że to taka opcja turbo, po ostrym podjezdzie od razu redukcja na zjazd ;) 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#13 damianero

damianero
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 04 maj 2022 - 17:28

Sprawdzałem chłopaki wszystko. Założyłem nowa linkę raz jeszcze. Na sucho wszystko ładnie klika po przełożeniu linki i trzymaniu w ręku znów dramat. Manetka ma dość chyba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#14 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 maj 2022 - 18:05

Czyli na 99% sprężyna albo zapadka w manetce. Albo się wyrobiła (i wtedy wiele nie zrobisz), albo tylko zatłuściła (wtedy trzeba ją obejrzeć dokładnie i sprawdzić, co się dzieje).


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź