Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łańcuch Campagnolo 11S I Spinka


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lambert

Lambert
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 25 maj 2022 - 13:33

Temat rzeka.... widziałem tu wiele podobnych tematów na przestrzeni lat, ale chciałbym nieco go odświeżyć. 

Czy stosuje ktoś spinki do łańcuchów Campagnolo 11s z ostatnich lat o szerokości 5,5 mm? Wszystkie spinki jakie znalazłem - również te wg producenta dedykowane do Campy - mają nieco większą szerokość 5,62 / 5,65. Sam na takiej spince od KMC jeździłem cały sezon, ale ostatnio zaczęło coś stukać i odkryłem tę różnicę. Pewności, że stukała spinka nie mam. 

 

Campa zaleca używaniu pinu łączącego, który wymaga stosowania specjalnego skuwacza pozwalającego zaprasować pin po wbiciu od drugiej strony. Sam mam zamiennik bo oryginalny kosztuje absurdalne pieniądze, ale kilka pinów już złamałem i rozważam powrót do spinki. Dodatkowo spinka pozwala np w łatwy sposób zmienić kasetę i łańcuch np na wyjazd w góry. 

 

Więc jak to z tymi spinkami jest? 



#2 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 25 maj 2022 - 14:05

Jeżdżę na łańcuchu Campy Record 11s +spinka Kmc 11s. Nic nie stuka nic nie puka, także u Ciebie to też raczej nie to

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Lambert lubi to

#3 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 27 maj 2022 - 07:16

Używam łańcucha Campy z różnymi spinkami: Connex, KMC i wszystko chodzi cicho jak u EmPe.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
  • EmPe i Lambert lubią to

#4 Lambert

Lambert
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 29 maj 2022 - 13:37

Dzięki za odpowiedzi. Wróciłem do spinki. Zrobiłem mini przegląd, przesmarowałem gwinty, wymieniłem łańcuch i kasetę. Przy okazji odkryłem, że wózek przerzutki jest minimalnie skrzywiony i łańcuch trochę ocierał i wymieniłem go. Nie umiem teraz wskazać co powodowało stukanie, ale wreszcie mogę jeździć w absolutnej ciszy, którą przerywa tylko szum szprych na wietrze i miarowy oddech :) 



#5 decadent

decadent
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądKielce

Napisano 07 kwiecień 2024 - 11:16

Do Campagnolo 11s żadna spinka u mnie nie działa !

Jestem załamany, bo woskuję łańcuchy na gorąco. Muszę często ściągać łańcuch...

W czasie jazdy słychać pukanie i cyknięcia, jakby bieg miał się zaraz zmienić, żadna regulacja nie pomaga.

Na stojaku widać wyraźnie jak łańcuch podskakuje na kółkach przerzutki (centaur 11s) i słychać cyknięcie, zawsze na spince. Nic nie widać na kasecie...

Sprawdziłem spinki:

- KMC reusable

- KMC non reusable

- SRAM powerlink 11s

- Connex - ta spinka w ogóle się nie nadaje

- jakaś noname 11s

 

Moim zdaniem problem jest w tym, że spinki są luźniejsze po spięciu niż reszta łańcucha, niż oryginalne ogniwa. Odległość pinów nie ma znaczenia tylko szerokość ....

Co robić ?

 





Dodaj odpowiedź