Skocz do zawartości


Zdjęcie

TREK 1.9 made by Deadi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#1 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 30 marzec 2011 - 19:58

Są fotki, jest temat :)

Rama: Trek 1.9
Widelec: Bontrager Race Carbon
Stery: Cane Creek zintegrowane
Sztyca: Smica Offset
Siodełko: Selle Italia Max Flite Gel Flow Team Edition
Mostek: GIANT Connect SL
Kierownica: 3T PPXL
Owijka: PRO GEL
Obręcz przód i tyl: AlexRims Road Aero 32
Piasta przód i tyl: Shimano Ultegra 6600
Szprychy: MACH
Oponki: Continental UltraSport
Dętki: Continental
Łańcuch: Shimano HG-53
Kaseta: Shimano HG-53 12-25 9s
Przerzutka przód: Shimano 105 5600
Przerzutka tył: Shimano Dura Ace 7700
Klamkomanetki: Shimano Tiagra 4500
Hamulce: Shimano Tiagra 4500
Korba: Shimano 105 5650 50x34
Pedały: Shimano PD-R540
Koszyki: Tranz-X Alu
Licznik: Sigma 1606L + CAD

Fotki:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
http://img819.images...sc05126l.th.jpg
http://img863.images...dsc05133.th.jpg
http://img3.imagesha...c05134mc.th.jpg

#2 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2011 - 20:28

Nie kusiło Cię Deadi żeby skrócić trochę pancerze przerzutkowe na odcinku od klamkomanetek do przelotek?

Żeś kurczę namieszał tych grup - nie masz chyba tylko Sory, 2200 i A050 :-P I wizualnie jakoś "za dużo" się dla mnie dzieje (chyba za sprawą kół), ale może to subiektywne odczucie ;-) Jak tam siodełko po pierwszej jeździe?

fs-userbar-blog-white.png


#3 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 30 marzec 2011 - 20:34

Po co Ci lampka w dzień ? :P
Poza nią i tą kującą w oczy czerwienią na kierownicy jest bardzo fajnie :) Fakt ,namieszałeś z tymi grupami ,ale udało Ci się to jakoś w miare dobrze połączyć..

Ramę masz bardzo fajną... Ogólnie git majonez ! :mrgreen:

#4 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 30 marzec 2011 - 20:45

Pawle, czy mnie kusiło? owszem możnaby je przyciąc jakieś 3-5cm, ale z racji, ze były fabrycznie zakończone to nie chciałem ich ucinać, mimo, że mam końcówki. Przymierzyłem, wszystko złożyłem i uznałem, że o taki efekt mi chodziło, zatem zostawiłem :)

Grupy namieszane, ale wszystko gra i huczy. Może jak znajdę troche kasy to zmienię hamulce na Ultegre SL.

Co do wizualizacji: ciuchy mam w podobnej tonacji, wiec w komplecie ze mną jest niezła choinka, ale o to w końcu w kolarstwie chodzi żeby nie było nudno i sztywno :-)

Muszę przyznać, że na zdjęciach nie prezentuje się tak dobrze jak w realu. Ale jest satysfakcja z własnego handmade bajka, wygląda jak wygląda, najistotniejsze, że chodzi jak Spitfire ;)

Co do siodła, niestety zawiodłem się... ale spokojnie, to tylko negatywne odczucia po porzednim siodle, które niestety do dziś odcisnęło piętno na mojej pupie, zatem dziś z bolącym tyłkiem niewiele mogłem stwierdzić. Do soboty przerwa na regenerację tyłka i przez weekend juz na pewno obadam co i jak :) Dziś już mogę stwierdzić pierwszy pozytyw, który odznaczył się tym, że pokrycie Lorica umożliwia genialne przemieszczanie tyłka po siodełku, to znaczy chodzi szybko i lekko jak po maśle ;-)

Krzysztofie, lampki są po to, żeby nie dostać mandatu ;P a tak na serio to jeszcze zawcześnie na zrzucenie lampideł, zwłaszcza, że co drugi tydzień będę wyjeżdżać o 18, więc lighty muszą być w razie W, bo jużraz wracałem (w środku lata) po ciemku, bo się przeliczyłem z zachodzącym słońcem.

#5 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2011 - 20:57

Hehe, ok Deadi - to Twój rower, więc to Tobie się ma podobać - najważniejsze, że masz radochę z tego ;-) Trzymam kciuki za Twoje siodełko i tyłek, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało :-D

fs-userbar-blog-white.png


#6 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 30 marzec 2011 - 21:02

Na przyszły sezon rower będzie w tonacji B&W :-)

#7 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2011 - 21:15

B&W dobra firma :)

a rowerek się podoba, i pytanko czy do licznika masz nadajnik do liczenia kadencji? i jak masz przewód poprowadzony?

#8 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 30 marzec 2011 - 21:25

GreQ, idzie to mniejwięcej tak:
Owinęcie o górną część głowki ramy (widać na fotce), potem zahaczenie o opór pancerza przerzutki (kabel idzie pod pancerzem), potem zawinięcie o jeden koszyk, potem zahaczenie o ślizg dolny, owinięcie o dolne widełki i koniec drogi ;) Dodam tylko, że te wszystkie haczyki i owinięcia mają na celu złapanie kabla by ten się nie przemieszczał oraz żeby nie tworzyły się jakieś luzy. Wszystko jest zwinięte i skręcone na sztywno, a nadajnik jest w wewnętrznej częśc widelca tylnego dolnego. ;-)

#9 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2011 - 22:15

Fajny, ale ramka niestety do wymiany.... ;-)

#10 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2011 - 22:41

dzięki, kiedyś Cataya do liczników dodawała takie bezbarwne tasiemki samoprzylepne i tym się dobrze mocowało przewód

ot. pytam bo mam Sigme 1106 dts i szlak mnie trafia w tym roku bo nie mogę dobrych bateri kupić i co wyjazd to przestaje działać :evil:

#11 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 marzec 2011 - 23:46

Na przyszły sezon rower będzie w tonacji B&W :-)

O! I to jest dobry pomysł - ta czerwona owijka pasuje jak pięść do nosa. Nie jestem estetą, ale nawet ja widzę, że nie pasuje. Zakrywamy kierownicę (albo zdjęcie b/w) i jest cycuś glancuś ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#12 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 31 marzec 2011 - 05:12

Dominik a co z tą ramą nie tak?

#13 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 31 marzec 2011 - 11:49

Fajny zestawik tylko dedi ta owijka troche sie teraz , gryzie z kolorem siodla zdecydowanie usunac lampki przy rowerze szosowym .

Daj biala owijke do tego siodla wszystko sie ladnie zleje w calosc , fajny mix osprzetowy masz duzo cyferek zagraj w lotto :mrgreen:

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#14 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 31 marzec 2011 - 11:52

Deadi jak cie się oponki sprawują ? Pytam bo mam takie same i z tego co się zdążyłem zorientować na mokrym jest z nimi kiepsko. Masz już jakieś doświadczenia w tym temacie ?

#15 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 31 marzec 2011 - 12:44

Wiki, na suchym jak to na suchym, po prostu się toczą, na mokrym jeszcze nie testowałem, ale mają wzorek zatem jakieś odprowadzanie wody powinno być. W poprzednich Lugano były kropeczki, które z czasem zniknęły i zrobiły się typowe slicki i jakoś dawałem radę na mokrym. Choć w sumie prawdą jest, że na mokrym bardzo mało jeżdżę i nie zwracam uwagi by były to opony pod mokre warunki. Bo jeśli nawet jest mokro to nie szaleję by unikbąc niepotrzebnej gleby ;-)

W czasach dalekiej młodości na MTB potem trekkingu trenowałem umiejętności jazdy bokiem :mrgreen: i tak oto pamiętam dwa przypadki: pierwszy to szybki powrót w mocnym deszczu, kostka brukowa, zakręt 90*, tylny hamulec i Deadi wchodzi w zakręt jak żużlowiec, druga akcja, której świadkiem był brat, też padał deszcz, też zakręt 90* tylko, że prędkości większa, bo zjeżdżałem z wiaduktu no i kontra była mocniejsza, bo prawie z roweru spadłem. Gały i wrażenia brata bezcenne ;)

#16 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 kwiecień 2011 - 18:13

Co do owijki, ja nie wiem o co wam chodzi? To jedyny słuszny kolor, widać gdzie Dead czerpał wzorce, od najlepszych :mrgreen:

http://img688.images...70610191902.jpg

#17 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 kwiecień 2011 - 21:50

1. ale ogólnie biorąc to zmień owijke bo jak widze czerwony to mi sie kojarzy nie tak
Ci moge czarną wysłać
2. Rower jak rower , owijka po prostu pachnie brakiem gustu , albo ma zwracać uwage aby komentarze były? bo nie widze logicznego wyjaśnienia.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#18 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 kwiecień 2011 - 21:59

no to ktośzjadł , ciekaw jestem który z nas sie bawi.

ale ogólnie biorąc to zmień owijke bo jak widze czerwony to mi sie kojarzy nie tak :lol:
Ci moge czarną wysłać

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#19 MTBikerrr

MTBikerrr
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • SkądKatowice-Piotrowice

Napisano 01 kwiecień 2011 - 21:59

Ja nie wiem co wy sie tej owijki tak czepiacie,bardzo ciekawy akcent :) Jeszcze czerwone oponki i wgl ogien :)

#20 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 kwiecień 2011 - 22:19

Żona rodzi i potrzebuję na pieluchy :-(


Znam ten ból ;-) - pieluchy to pikuś, pozostałe wydatki nadszarpną Ci ostro kieszeń. I to zakładając, że dziecko będzie zdrowe (jak na ogół mój Młody) - czego życzę z całego serca, przynajmniej część nocek przespanych będziesz miał.
Wracając do tematu -

Co do owijki, ja nie wiem o co wam chodzi? To jedyny słuszny kolor, widać gdzie Dead czerpał wzorce, od najlepszych :mrgreen:

http://img688.images...70610191902.jpg


Wzorzec do bani - do tego zestawienia kolorystycznego czerwony nie pasuje. Jak B/W to B/W. Jeśli byłby R/B lub W/R to czemu nie? Ale tak - zdecydowanie nie.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect