Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak Sobie Radzicie Z Piszczącymi Pedałami?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Doktor

Doktor
  • Użytkownik
  • 246 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 lipiec 2022 - 11:25

Lubię, gdy rower pracuje bezszmerowo.

 

Mam to w nowych Keo Max2 Carbon, miałem w starych, mam to Blade'ach, ale miałem to samo w kompozytowych Ultegrach. Blok (zwłaszcza nowy) ocierając o metalową płytkę (zwłaszcza wyrobioną) skrzypi / piszczy jak stado myszy. Jako doraźne rozwiązanie kiedyś brałem pilnik do paznokci i zmatowiałem płytkę. Obecnie na płytkę daję ciut lepkiego smaru (np. Shimano Premium). To ostatnie mi się sprawdza... o ile się pamięta, żeby potem nie postawić buta na dywanie. Inne pomysły?



#2 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 30 lipiec 2022 - 16:51

Od 25 lat jeżdżę w spd i to zawsze skrzypiało i trzeszczało .Przez ten czas nie wymyśliłem nic ponad okazjonalne czyszczenie wszystkiego i smarowanie kapką gęstego oleju.W szosie nic z tym nie robię bo nie ma jakiegoś dramatu.A też mam look'i.

 



#3 Doktor

Doktor
  • Użytkownik
  • 246 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 lipiec 2022 - 14:54

Obecnie - jak napisałem - smaruję, ale kiedyś zauważyłem, że zmatowiona płytka też nie piszczy / piszczy mniej. Zastanawiam się więc nad pomysłem, aby potraktować ją jakąś chemią która lekko nadżera / utlenia / matowi płytkę bez uszkadzania pedału.



#4 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 03 sierpień 2022 - 13:52

W spd ale nie szosowych piszczenie było pomiędzy osią i podeszwą. Podcięcie kostek gumy na podeszwie pomogło. W szosowych butach pewnie tego problemu nie ma.

#5 mart66

mart66
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 04 sierpień 2022 - 13:26

w spd-sl nie mam problemu, w spd , zresztą pedały xtr... skrzypią , psikam co trzecią jazdę blok w bucie  wd-40 , pomaga





Dodaj odpowiedź