Skocz do zawartości


Zdjęcie

Myjka Ultradźwiękowa


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 30 lipiec 2022 - 13:00

Chodzi mi po głowie kupno myjki ultradźwiękowej o wielkości 2L o parametrach:

Moc ultradźwięków 60 W
Moc grzałki 100 W

 

Jest trochę tego na znanym portalu aukcyjnym. Korzysta ktoś z modelu o takiej pojemności? Mam trochę wątpliwości czy nie będzie za słaba do mycia łańcuchów (różne opinie czytam co do jakości tego sprzętu).

 



#2 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 lipiec 2022 - 16:28

kup większą, 2l to bardzo mało. Ja mam chyba 6L i jest akurat to kaset, łańcuchów, piast


45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#3 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 30 lipiec 2022 - 23:03

Mam taką 2l. Kupiłem głównie żeby woskować łańcuchy (grzałka), czyściłem też w niej kasety 11-28T.
Do czyszczenia łańcucha używam małej myjki 0.5l.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

#4 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 31 lipiec 2022 - 07:07

Zobacz sobie na YT filmy Silca dot. skuteczności myjek ultradźwiękowych. Jeśli nie jest to drogie, profesjonalne narzędzie to efekty będą mizerne. Na CyclingTips jest też obszerny artykuł o przygotowaniu łańcucha do woskowania i z tego co pamiętam konkluzja była taka, że lepiej szejkować w benzynie i alko, niż używać myjek UD. 
 

Używałem małej 0,5 - śmietnik, nic nie warte. Szukałem kiedyś większej i przy parametrach, które rokowały na lepsze czyszczenie, cena wychodziła grubo ponad 1000. Dodam, że od 5 lat woskuję łańcuchy i jakieś tam doświadczenie zebrałem,



#5 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 31 lipiec 2022 - 07:50

Do łańcucha mam najmniejszą jaką znalazłem na allegro i wystarcza w zupełności. Do większych elementów, np. kaseta już tam niestety nie wchodzi.



#6 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 31 lipiec 2022 - 09:01

Takie dwa pytanka łańcuch wymyje do cna? I ile trzeba czekać na to aż łańcuch będzie czysty?


Facebuk i  YT  Strava


#7 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 31 lipiec 2022 - 09:22

Tą dokładnie mam:

 

https://allegro.pl/o...50w-12112326324

 

50W wystarcza w zupełności, podgrzewacz przy rowerze do niczego nie jest potrzebny (a wręcz w nieostrożnych rękach myjka z podgrzewaczem może być niebezpieczna), to jak się łańcuch doczyści zależy głównie od zastosowanych płynów - sama myjka nie wystarczy. Czasowo natomiast max kilka minut. Czyściłem niejeden łańcuch, ale i drobne inne części rowerowe się mieszczą. Dzisiaj kupiłbym większą, bo cała kaseta się nie mieści, ta firma sprzedaje też większe z tego co pamiętam. Natomiast tak czy tak ja polecam szejki też, ale to już pisałem sporo wywodów w smarach.





Dodaj odpowiedź