Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie Koła Do Szosy <50Mm Do 4500 Zł Pod Tarcze


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mymlok

Mymlok
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądRybnik

Napisano 12 sierpień 2022 - 19:23

To bardzo dziwne - jednen z powodów dla których mam Evanlite na liście jest ich crash protection program

DARMOWA NAPRAWA - TAK, TO MOŻLIWE.
Nie ma znaczenia w jaki sposób Twoje koła uległy uszkodzeniu i nie ma w tym żadnych haczyków. Przez okres 2 lat od daty zakupu dokonamy ich naprawy za darmo.

1. Darmowa naprawa - W zależności od uszkodzeń koła, dokonujemy wymiany jego części na nowe np. obręcz, szprychy, nyple. Naprawa obejmuje jego rozplot i ponowne zbudowanie. W przypadku poważnych uszkodzeń, które uniemożliwiają wymianę części, wymienimy całe koło/koła.

Darmowej naprawie w ramach programów EVANLITE PROTECTOR i Crash Replacement podlegają wszystkie podzespoły koła rowerowego (obręcz, piasty, szprychy, nyple), które w wyniku awarii przestały spełniać swoją funkcję i uniemożliwiają jazdę.

https://evanlite.com/pl/protector/

Więc co tam się stało? Dopłata, koła dalej nie nadają się do użytku?

Pozdrawiam

 

...niestety tak było, strzelały szprychy cx ray, gadali mi coś w rodzaju że sapim nie daje gwarancji czy coś w ten deseń, za darmo zrobili tylko przeplot, za nowe szprychy zapłaciłem 150 zł, koła skladali w lemonbike ruda śl.

 

..uszkodziłem koło w poniedziałek i tu rozmowa.. :

 

Załączone pliki


  • JHartman lubi to

#22 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 12 sierpień 2022 - 20:48

Dzięki za udostępnienie tego majla... Skreślam Evanlite z mojej krótkiej listy.

Pozdrawiam!

#23 perun

perun
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 sierpień 2022 - 15:12

...mam jeszcze evanlite i szczerze to koła fajne ale nie jestem zadowolony z obsługi, wszystko było super aż do czasu kiedy od tak pékła sobie szprycha cx ray, od tego czasu koło już nie było idealnie proste, mimo wymiany szprychy...
Sytuacja miała miejsce jeszcze 2 razy, po czym stwierdziliśmy że zmienimy szprychy na nowe, za które musiałem zapłacić🤦, co uważam jest nie fair, gwarancja to gwarancja...
...teraz mam też jakieś sapimy ale już nie strzelają, za to koło co chwilę się rozcentrowuje, szprychy się luzują nawet po jednej dłuższej trasie, tak że nyplami można kręcić palcami🤦🤦

 

Miałem z nimi bardzo podobne doświadczenia. Koła jeszcze wcześniejszej generacji, zanim wprowadzili ten program Protector. Kiedy pierwszy raz strzeliła szprycha kazali mi zapłacić za wymianę i przesyłkę bo to uszkodzenie mechaniczne, którego gwarancja nie obejmuje. Kiedy za dwa tygodnie strzeliła ponownie i zagroziłem odstąpieniem od umowy z powodu wad technicznych to nagle sobie przypomnieli, że dostali wadliwą partię CX-ray od Sapima i wymienią mi wszystkie szprychy na swój koszt. Po tej wymianie faktycznie juz nie pękały ale koło nigdy nie było proste i straciło sztywność boczną przy mocniejszym depnięciu. 


  • JHartman lubi to

#24 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 15 sierpień 2022 - 19:29

Dzisiaj natknąłem się na koła Elite Drive - chinole pokroju Winspace. 

 

1300g w rozmiarze 50mm  B)

 

https://www.elite-wh...eramic-bearing/

 

Chyba się skuszę na próbę. 



#25 MARECKY

MARECKY
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądELBLĄG

Napisano 15 sierpień 2022 - 21:31

...niestety tak było, strzelały szprychy cx ray, gadali mi coś w rodzaju że sapim nie daje gwarancji czy coś w ten deseń, za darmo zrobili tylko przeplot, za nowe szprychy zapłaciłem 150 zł, koła skladali w lemonbike ruda śl.

 

..uszkodziłem koło w poniedziałek i tu rozmowa.. :

 

Czy oni zaproponowali tą zniżkę 40% podczas pierwszych 2 lat po zakupie? 



#26 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 15 sierpień 2022 - 21:32

Z chińczyków jest jeszcze ICAN i tańsze winspace LUN.

Osobiście posiadam ICAN alpha 40 i bardzo sobie chwalę. Lekkie i sztywne koła, mają głośny bębenek.

#27 Mymlok

Mymlok
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądRybnik

Napisano 16 sierpień 2022 - 09:56

Czy oni zaproponowali tą zniżkę 40% podczas pierwszych 2 lat po zakupie? 

 

Jak wymieniali mi te wszystkie szprychy to nie, tzn nie wiem ile warte są te szprychy, być może zastosowali program crash nie informując mnie o tym...

 

...no ale co dalej, no nic, zamówię tą obręcz 19 mm, koła poskładam i może sprzedam, zastanowię się jeszcze..



#28 marpol

marpol
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 02 październik 2022 - 22:15

Teraz koła Vinci można nabyć z wyprzedażowym rabatem i nie jest on symboliczny, no chyba, że taka jest faktyczna wartość produktu. I czas realizacji do 3 dni roboczych. Ciekawe, czy inne polskie firmy również coś takiego zaoferują swoim klientom.  



#29 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 03 październik 2022 - 08:34

Teraz koła Vinci można nabyć z wyprzedażowym rabatem i nie jest on symboliczny, no chyba, że taka jest faktyczna wartość produktu. I czas realizacji do 3 dni roboczych. Ciekawe, czy inne polskie firmy również coś takiego zaoferują swoim klientom.

Te ceny Vinci to w zasadzie cały czas, na początku tego sezonu za koła z 2021, teraz 2022.

#30 marpol

marpol
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 03 październik 2022 - 15:39

Te ceny Vinci to w zasadzie cały czas, na początku tego sezonu za koła z 2021, teraz 2022.

W takim razie poczekam na promocję promocji podczas startu sezonu 2023:)



#31 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 03 październik 2022 - 22:02

Te ceny Vinci to w zasadzie cały czas, na początku tego sezonu za koła z 2021, teraz 2022.

 

No nie do końca. Miesiąc temu szukałem dla siebie kół. Warunek jaki sobie postawiłem to, że jeśli mają być kupione w Polsce to aby były na piastach DT 350. Vinci i owszem często (może nie cały czas) miał koła w outlecie, ale na dt swissach nie widziałem. Teraz masz takie vinci 60 mm na dt 350 za 3.900. W zasadzie tyle zapłaciłem za Falcony - póki co sobie je chwalę :)



#32 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 październik 2022 - 07:55

Teraz to jest normalna cena za chińskie koła. Ostatnio polskie firmy handlujące chińskimi kołami podniosły ceny, ale nadal można kupić koła w cenie regularnej za 3900. Nie widzę argumentu za kupowaniem kół od vinci za ponad 5k


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Chertan lubi to

#33 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 04 październik 2022 - 09:51

No nie do końca. Miesiąc temu szukałem dla siebie kół. Warunek jaki sobie postawiłem to, że jeśli mają być kupione w Polsce to aby były na piastach DT 350. Vinci i owszem często (może nie cały czas) miał koła w outlecie, ale na dt swissach nie widziałem. Teraz masz takie vinci 60 mm na dt 350 za 3.900. W zasadzie tyle zapłaciłem za Falcony - póki co sobie je chwalę :)

Rzeczywiście nie śledzę, czy promki są cały czas. Za moje na DT 350 dałem 3 miechy temu 3600 (model z 2021) i potem nie raz te same ceny widziałem. Falcon będzie spoko.



Dodaj odpowiedź