Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Tylnym Kołem, Gravel.


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 damianero

damianero
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 16 sierpień 2022 - 15:33

Siemanko wszystkim.

Wczoraj złapałem pierwszy raz gumę w swoim nowym rowerze. Po zmianie dętki i ponownym zamontowaniu koła w czasie jazdy czuje jakby te koło "biło", tzn jakbym cały czas jechał po jakiejś nierówności. Dodam że jest to mój pierwszy rower z osią przelotowa i hamulcami hydraulicznymi. Koło jednak sztywno siedzi w osi a hamulce działają poprawnie, nie wydaja z siebie dziwnych dźwięków podczas jazdy i hamowania. Ma ktoś jakiś pomysł co mogłem zrobić nie tak?

Rower to Stevens Supreme model z 2022. Założona opona to Schwalbe G One.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 sierpień 2022 - 15:45

Prawdopodobnie bije opona, a nie koło.

 

Spuść powietrze, sprawdź czy dętka nie dostała się pomiędzy oponę a obręcz, popraw boki opony względem obręczy. Zwilż boki opony zwykłą wodą z mydłem, napompuj. Swobodnie możesz na postoju przekroczyć maksymalne ciśnienie o 1 bar ponad maksimum, tylko pamiętaj, żeby je spuścić przed jazdą.

 

Jeżeli to nie pomoże, zdejmij oponę całkowicie i załóż od nowa. Sprawdź, czy opona nie jest uszkodzona (sprawdź również samą krawędź/rant).

 

Jeżeli opona wcześniej siedziała poprawnie, to fabrycznie wadliwa nie jest i teraz też musi dać się osadzić.


  • ortogonalny lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 16 sierpień 2022 - 15:55

IMHO to opona. Miałem "takie cuś" jakiś czas temu. Biła opona, koło było OK. Sprawdź dokładnie.





Dodaj odpowiedź