Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy Rower


52 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 04 wrzesień 2022 - 16:37

Witam

 

Jakiś czas temu napisałem temat odnośnie wyboru roweru szosowego konkretnie Canyona i ... do dziś nie pojawiło się info od nich że jest dostępny.Aktualnie wybór jest tak mały (brak rowerów) że właściwie sezon mi minął a ja dalej szukam i nic nie mogę znaleźć.Myślałem że chociaz z Canyonem pójdzie lepiej ale dalsze czekanie i nie wiadomo czy się pojawi i jeszcze wygram w kolejce do zakupu mija się z sensem.Szukam szosy 12-15k tylko i wyłącznie nowej na wzrost 174 cm.Ze względu na to że mieszkam w górach zależy mi na jak najmniejszej wadze,nie musi mieć hamulców tarczowych itd. Gdyby ktokolwiek słyszał,widział gdzieś nowy sprzęt na mój wzrost w tym przedziale,proszę o info..Ewentualnie macie może jakieś propozycje co w tym przedziale mogę dostać oprócz Canyona? Z góry dzięki za pomoc



#2 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 wrzesień 2022 - 16:44

https://www.facebook...ux8T9KsLbz84jal

 

Napisz do Młynka (profil na fb Trenuj z Młynkiem) - sklep Gianta, który promuje (Szczepan Bike) ma jakieś cudowne dojścia do rowerów. I cały czas mają dostępne rowery. O ile interesuje Cię TCR albo Propel. 

 

Jeżeli nie mają akurat na dziś dostępnego konkretnego modelu / rozmiaru, to jeżeli ktokolwiek jest w stanie go zdobyć, będą to oni i zrobią to w najkrótszym czasie. 



#3 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 04 wrzesień 2022 - 16:50

Pisałem już i do nich jakiś czas temu,niestety większość rowerów nie w budżecie z tego co widzę - raczej od 20k i wyżej.Niemniej przypomniałeś mi spróbuję ponownie może akurat ustrzelą coś dla mnie.



#4 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 wrzesień 2022 - 17:04

Napisz też do Bike Atelier w Jeleniej Górze, znajomy prowadzi ten sklep i handluje Meridą. 

 

Druga propozycja to Bikestage we Wrocławiu - handlują głównie Cube'em, ale mają dostęp też do innych marek, np. do speca.

 

Kolejna propozycja: Bike Finger, Wałbrzych - handlują Trekiem. 

 

Te powyższe sklepy prowadzą znajomi, może coś Ci znajdą albo sprowadzą. 

 

Ja swój rower kupiłem w Giancie Oporów Wrocław i gdy byłem tam jakiś miesiąc temu, to mieli coś tam na stanie, ale nie przypatrywałem się w jakich rozmiarach. Zadzwonić nie zaszkodzi. 

 

 


  • Alex81 lubi to

#5 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 04 wrzesień 2022 - 19:30

Serio? Idź do kilku sklepów jakie masz w okolicy to się okaże, że jednak rowery "są"

 

BTW jeśli mogą być szczęki to na pewno nie upierałbym się, że ma być nowy. Ceny używek są śmiesznie niskie, nic tylko brać

 



#6 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 07:26

Dzięki za pomoc.Trafiłem w rozmiarze na:

https://www.giant-bi...nced-pro-disc-2

 

Nie ma sensu zakładać nowego tematu,naginam budżet ale co sądzicie o tej maszynie ? Chyba nie ma się co zastanawiać ?



#7 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 wrzesień 2022 - 07:51

W mojej ocenie bardzo fajny rower. Sam mam TCRa i to naprawdę super sprzęt. 

 

Minus tego roweru w ogóle to brak integracji kabli.

 

Wybrany przez Ciebie będzie w zupełności wystarczający do trenowania i ścigania się, a do rekreacyjno-sportowej jazdy będzie bardziej niż dobry. 

 

Ma duży potencjał do ulepszania: np. te koła są podobno względnie ciężkie i warto przyszłościowo pomyśleć o czymś innym. Założone są słabe opony, ale to detal, dojedziesz te, to kupisz nowe, lepsze. Nie wiem czy przy tej cenie u innych producentów dostaniesz lepsze koła w rowerze - prawdopodobnie byłyby to koła aluminiowe. 

 

Inna możliwa modyfikacja to kierownica - z aluminiowej na karbonową, która będzie też wygodniejsza, bo to bardzo sztywny rower. 

 

A dostaniesz na niego jakiś rabat? Gdyby Ci urwali z ceny 1000 - 1500 zł, to już byłoby bardzo OK. 

 



#8 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 08:04

W mojej ocenie bardzo fajny rower. Sam mam TCRa i to naprawdę super sprzęt. 

 

Minus tego roweru w ogóle to brak integracji kabli.

 

Wybrany przez Ciebie będzie w zupełności wystarczający do trenowania i ścigania się, a do rekreacyjno-sportowej jazdy będzie bardziej niż dobry. 

 

Ma duży potencjał do ulepszania: np. te koła są podobno względnie ciężkie i warto przyszłościowo pomyśleć o czymś innym. Założone są słabe opony, ale to detal, dojedziesz te, to kupisz nowe, lepsze. Nie wiem czy przy tej cenie u innych producentów dostaniesz lepsze koła w rowerze - prawdopodobnie byłyby to koła aluminiowe. 

 

Inna możliwa modyfikacja to kierownica - z aluminiowej na karbonową, która będzie też wygodniejsza, bo to bardzo sztywny rower. 

 

A dostaniesz na niego jakiś rabat? Gdyby Ci urwali z ceny 1000 - 1500 zł, to już byłoby bardzo OK. 

 

Tak mam mieć rabat od tego,na tą chwilę negocjuje ;) Tak myślę,że dobra baza do bicia czasów w takim wypadku pewnie zarezerwuję sprzęt. Dzięki !



#9 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 08:34

Ostatnio czytałem wywiad z czeskim producentem rowerów - wspominał, że boom jest już za nami, zamówienia spadają. Co więcej, ponoć dużo firm pozamawiało więcej komponentów mając nadzieję, że sprzedaż zostanie na tym samym poziomie co 2 lata temu a tak nie jest. Myślę, że przyszły sezon w polityce sprzedaży i dostępności przyniesie spore zmiany. 

 

Odnośnie rowerów - zrób sobie listę, czego potrzebujesz. Ten Giant jest bez elektryki, praktycznie na calej grupie 105, kaseta Ultegra. Ma bardzo dobre koła ale według mnie cenia jak to to wyposażenie jest stosunkowo wysoka. 



#10 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 wrzesień 2022 - 08:54

A jaki rower wskazałbyś jako konkurent do 15k? ;) Tak tylko pytam - spodziewasz się, że za 15k będą dostępne rowery na Di2? [EDIT: pisałem tu w ramach porównania o canyonie, ale napisałem o nieprawidłowym modelu]. 

 

Druga sprawa: 105 to doskonały sprzęt. W pracy i użytkowaniu w niczym nie różni się od Ultegry, która jest przereklamowana. 105 jest jedynie odrobinę cięższa. W zeszłym miesiącu przez tydzień jeździłem z podmienioną korbą 105, bo moja ultegra z pomiarem poszła na serwis pomiaru i nie czułem absolutnie żadnej różnicy w eksploatacji.

 

W trenażerze mam kasetę 105 i też nie czuję absolutnie żadnej różnicy w jej pracy względem kasety ultegry. Na ultegrę jest hype, bo to taka wyścigowa grupa dla amatorów i półprofesjonalistów, która pozwala Shimano kasować sporo więcej kasy za niewiele więcej usprawnienia i zalet eksploatacyjnych. Za to amatorzy czują wewnętrzne parcie na posiadanie co najmniej ultegry - ma być, żeby była. 

 

Elektronka jako taka jest gadżetem, jest fajna i wygodna, ale znowu przypominam, że kolega szuka roweru do 15k. Druga sprawa jest taka, że dobrze wyregulowana i serwisowana grupa mechaniczna pracuje pięknie, jak szwajcarski zegarek. 


  • Born Ready lubi to

#11 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 09:22

Cześć,

jeśli temat jest nadal aktualny i może być to TCR, to spójrz na ofertę tego sklepu:

https://mcsport.pl/p...arbon-2022.html

https://mcsport.pl/p...night-2022.html

są jeszcze S i M. Ja kupiłem u nich właśnie tego pierwszego TCR po długich poszukiwaniach. Patrzyłem także na używki. Finalnie kupiłem rower w sklepie nie widząc go (bo był na jakimś zewnętrznym magazynie). Pojechałem (jestem z Łodzi) zapłaciłem, to było o godzinie 16. A o 19 sprzedawca ze sklepu przywiózł mi go pod dom. Rower solidnie skręcony i przygotowany do jazdy.

Ceny w sklepach to jakiś kosmos. Używki na olx, jeśli szukasz czegoś na tarczach też ciężko znaleźć i jeśli są dobrze wycenione to szybko schodzą. Teraz z racji końca sezonu będzie może trochę lepiej, a zimą to już myślę, że będzie szło kupić coś ciekawego. Na szczękach trochę lepszy wybór.



#12 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 09:25

Za 15 może być ciężko ale np. Cube ma w swojej ofercie coś za 18 500 - https://skiteam.pl/r...4026-sex-unisex- pozostaje kwestia dostępności i ewentualnego rabatu. Nie mniej jednak mamy tu Ultegrę Di2 za cenę niewiele wyższą niż Giant na 105. 

Sam mam 2 rowery - jeden na mechanicznej 105 a drugi na Ultegrze Di2. Nawet jeden z nich to Giant TCR :) Pomijając komfort przerzucania to zgodzę się, że osobiście różnicy nie zauważam. Co więcej, zmieniając kasetę kupiłem 105 zamiast ultegry bo była dostępna i o połowę tańsza. 

Wkurza mnie tylko przecierająca się linka od przerzutki, muszę zmieniać co rok. Komentuję tylko to, że ten Giant za 16k wydaje mi się średnią propozycją (choć ma dobre koła). Cube ma jeszcze model na mechanicznej Ultegrze za niecałe 14k. 

Ewentualnie Canyon (zaś problem dostępności) przy kupnie za EUR ma Aeroada CF SL7 za nieco ponad 15k. Ale w sumie dla kolegi przy jeździe w górach lepszym rozwiązaniem będzie lżejszy TCR

 

 



#13 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 09:44

Czy mógłbym prosić o linka do tego wywiadu? Chętnie bym przeczytał.

Znajomy chciał zamówić Treka Checkpointa i mu zaśpiewali czerwiec 2023..



#14 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 09:46

Jasne, tylko jest po czesku:

https://www.penize.c...reditel-olpranu

 



#15 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 09:59

Uszczegóławiając. Za 10.400 masz TCR na hydraulicznej 105, która np. dla mnie jest wystarczająca. Jest precyzyjna, bezawaryjna i raczej trwała. Sam ujeżdżałem przez 7 lat 105 5800. Nic tam się nie dzieje dopóki dbasz o pancerze i linki.

Co do samego TCR to koła z oponami i kierownicą to straszny paździerz. Niestety zabrakło efektu WOW po jego zakupie :). Dlatego w innym wątku dopytywałem się o propozycje kół karbonowych. Finalnie jutro przyjadą do mnie koła Falcon 60 mm. Kierownica też przyszłościowo będzie do wymiany.

Wcześniej przez te 7 wspomnianych lat jeździłem na aluminiowym Authorze. Obecnie może jest nieco szybciej.

Ale to co mi się podoba:

- hamulce hydrauliczne (dużo większy komfort w przypadku potrzeby nagłego hamowania - a gdy jeździsz z kimś, to jednak takie sytuacje czasem się zdarzają);

- lepsze tłumienie drgań i ogólna sztywność, która powoduje, że wkładana energia w korbę jakby nieco efektywniej wykorzystywana co przekłada się na finalną zrywność i prędkość roweru (ale to po prostu zasługa włókien karbonowych, chociaż gdzieś czytałem/słyszałem, że Giant używa tych o gęstszym "oplocie"?);

- duża możliwość regulacji wysokości kierownicy. Tam gdzie w Authorze zszedłem z wszystkimi podkładkami, tam w TCR zabawa się w zasadzie zaczyna. No ale to zasługa geometrii - i tego szukałem. Stack i reach jest tu dość agresywny.



#16 Czarny8

Czarny8
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 14:09

Swoją drogą tutaj cube na ultegrze z ceną też znaczenie niższą
https://www.cube.eu/...shwhitencarbon/

Już 2 lata temu dziwiły mnie chore ceny rowerów na 105 które chodziły za 12-13. Teraz jak widać zwykła 105 a rowery 15-16.

No ale patrzę teraz na canyona i ultimate na 105 trochę ponad 10k. Więc szczerze to nie wiem z czego wynika cena tego Gianta. Super hiper carbon czy co?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

#17 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 wrzesień 2022 - 14:52

W 2012 karbonowy Giant na 105 kosztował 5 200 zł  :lol:


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#18 Czarny8

Czarny8
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 15:03

Ja swojego canyona w 2015 na 105 kupowałem za 6,5 k. 2 lata temu już były dla mnie chore ceny rowerów na 105 bo grubo ponad 10k ale to było tłumaczone że schodziły na pniu bo wszyscy się rzucili. Ale jak widać teraz nic nie przeszkadza żeby dorzucić kolejne 3-4 tysiące do ceny do praktycznie tych samych rowerów. No nic, trzeba dbać i chuchać na swój obecny sprzęt :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

#19 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 15:20

Panowie zobaczcie jedną rzecz,która nie została zauważona.Cube za 12999 zł waga 8.5kg, Giant natomias 7.6 kg.Myślę że sama waga usprawiedliwia różnice 3k.Znam takich co dawali 3k za bicie 100-200g a tutaj różnica w rowerach to prawie okrągły kilogram.

 

Maciek



#20 Czarny8

Czarny8
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 15:46

Fakt, na wagę nie zwróciłem uwagi. Ciekawe na czym taka oszczędność tej wagi. Koła to pewnie 150-250g. Ale skąd reszta. Czy to aż taka różnica w widelcu i ramie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź