Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy Rower


52 odpowiedzi w tym temacie

#21 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 15:55

Fakt, na wagę nie zwróciłem uwagi. Ciekawe na czym taka oszczędność tej wagi. Koła to pewnie 150-250g. Ale skąd reszta. Czy to aż taka różnica w widelcu i ramie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

 

Tak to lepszej klasy rama,jest zdecydowanie lżejsza.



#22 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2022 - 16:17

Proponuję poszukać realnej wagi tego TCR bo papier wszystko przyjmie.

#23 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 wrzesień 2022 - 18:34

Przy moim zgadzało się niemal w punkt. Na wadze 7,16 kg, na stronie było chyba 7,20 kg (tu nie mam 100% pewności). Nawet jeżeli, to te 40 gramów na moją korzyść uznaję za granicę błędu pomiarowego wagi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



#24 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 19:25

https://szybkierower...a-special-2022/

#25 warhol

warhol
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 06 wrzesień 2022 - 21:34

Niestety, ale szukam od dłuższego czasu roweru, za 15k nie ma niczego sensownego do zakupu, a to przecież kupa forsy, więc wydaje mi się, że spędzę sporo czasu na swojej Viagrze.

Ciekawym rozwiązaniem jest rower z Canyona/Rose, ale one są aktualnie niedostępne. Słyszałem, że ma być premiera nowego Ultimate jakoś w tym tygodniu...



#26 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 24 wrzesień 2022 - 20:44

Witam

 

Kupiłem Gianta w Gorzowie - pełen profesjonalizm. Profesjonalizmu jednak zabrakło samemu Giantowi bo waga roweru a deklarowana choćby na stronie to porażka.Rower wdg danych Gianta również na stronach zagranicznych to 7.6 kg.Niestety mój waży dokładnie 8 kg a po założeniu pedałów prawie 8.3 kg gdzie łudzilem się nieco że zejdę z całością poniżej "magicznych" 8kg.Rower super bo dziś już wpadł i to po pierwszej jeździe kom,niemniej chyba mocno tutaj nabroili z wagą bo 0,4 kg różnicy dość ciężko mi przełknąć.Tym bardziej że znalazłem filmiki że faktycznie ten model pokazuje 7.6 kg na wadze.Skąd ta różnica? Ogólnie jak to przy napaleniu nowością,już marzy mi się i już planuje gdzie mógłbym odchudzić i czym na początek najtaniej to zrobić mój sprzęt?? Żona też się łudzi bo deklarowałem że koła świetne itd nic prędko nie będę zmieniał bo kasa i tak jak widzę łudzimy się oboje.Macie jakieś pomysły od czego najlepiej zacząć ? 



#27 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 24 wrzesień 2022 - 21:13

Może waga była podawana w najmniejszym rozmiarze ramy.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#28 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 25 wrzesień 2022 - 05:17

Jaki to Giant z ciekawości? 400g to byłaby różnica między XS a XXL ;) 



#29 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 25 wrzesień 2022 - 08:38

https://www.giant-bi...nced-pro-disc-2

Co do rozmiaru to mam M. Wiec jeszcze lepsze jaja...

#30 blackrain

blackrain
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2022 - 09:54

Tylko się cieszyć, że nie żałowali karbonu!



#31 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 wrzesień 2022 - 12:43

A mleko masz wlane w opony? Jeżeli tak, to już dochodzi dodatkowy ciężar. 2 x 60 ml to pewnie dobre 180 gramów.

Podajesz wagę bez koszyków, tak? Ważyłeś go w sklepie przed zakupem?

Dziwne to, mój TCR ważył w zasadzie w punkt to co podał producent.

Na pewno możesz wymienić opony na lżejsze. To z takich najtańszych modyfikacji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#32 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 25 wrzesień 2022 - 14:43

Nie dawalem mleka dopompowane powietrza,nie ma mleka ani grama. Te ważą 375g patrzyłem już ale np. CONTINENTAL GP 5000 WAZA 215g dodając dętkę 100g wyjdzie naprawdę niewielka różnica.

#33 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 wrzesień 2022 - 15:38

A sklep tego mleka nie wlał? Tzn. masz pewność, że tego mleka tam nie ma? 

 

Wagę zestawu opona + dętka porównuj do zestawu opona + mleko. 

 

I ponawiam pytanie czy ważyłeś rower w sklepie przy odbiorze. 



#34 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 25 wrzesień 2022 - 16:02

Sklep nie wlał mleka na 100%. Ważyłem już rower u siebie wraz z pedałami.

#35 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 wrzesień 2022 - 16:16

Widzę, że podana na stronie Gianta waga dotyczy rozmiaru ML. Tym bardziej jest u Ciebie jakiś dziwny rozstrzał. A jeżeli w necie widziałeś filmy z ważenia tego roweru w Twoim rozmiarze i waga się zgadzała, to coś tu jest nie tak i chyba napisałbym do sklepu oraz do giant polska. W praktyce pół kilograma niczego nie zmienia (nie spowolni Cię to z pewnością), ale z drugiej strony płacisz za towar o konkretnych cechach, a producenci rowerów szosowych doskonale zdają sobie sprawę, że dla użytkowników waga ma znaczenie, nawet jeżeli jej wpływ w takim przedziale jest wyłącznie psychologiczny. 

 

Edit: na szybko wpisałem w YT i jednak widzę tam dwa filmy, na których pokazana waga wynosi ciut powyżej 8 kg. Więc Giant tutaj zagrał niefair z opisem roweru na stronie. 

 

 

 

 



#36 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 25 wrzesień 2022 - 18:19

Z ciekawości Alex, ale jaki masz model tego gianta?

TCR Advanced Disc 2 - 8,38 kg, TCR Advanced Disc 1 niewiele mniej 8,3 kg. Waga poniżej 8 kg jest w wyższych modelach (SL i Pro).

TCR Advanced SL Disc 0 RED - 6,6 kg :D

 

Edit:

widzę, że napisałeś, że masz TCR Advanced Pro Disc 2. No to coś nie halo z tą wagą.



#37 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 25 wrzesień 2022 - 18:21

Z ciekawości Alex, ale jaki masz model tego gianta?

TCR Advanced Disc 2 - 8,38 kg, TCR Advanced Disc 1 niewiele mniej 8,3 kg. Waga poniżej 8 kg jest w wyższych modelach (SL i Pro).

TCR Advanced SL Disc 0 RED - 6,6 kg :D

 

https://www.giant-bi...nced-pro-disc-2



#38 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 25 wrzesień 2022 - 18:23

Uprzedziłeś mnie w edycie :)

Coś mi tu nie gra. Nie spodziewałbym się aż takiej różnicy w folderze reklamowym a danymi rzeczywistymi



#39 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 25 wrzesień 2022 - 18:26

Uprzedziłeś mnie w edycie :)

Coś mi tu nie gra. Nie spodziewałbym się aż takiej różnicy w folderze reklamowym a danymi rzeczywistymi

 

 

Tak tylko co ... Na YT też faktycznie jest filmik i pokazuje 8 kg.. Niemniej pokazuje też w innym 7.6 kg

 



#40 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 wrzesień 2022 - 18:51

My Ci tu w niczym nie pomożemy. Napisz do Gianta, ja uważam, że Twoje obiekcje są uzasadnione. A że jesteśmy w Polsce, to pewnie odpiszą Ci po polsku czyli żebyś się nie czepiał. Ja nie lubię czegoś takiego i powierciłbym im dziurę w brzuchu. Nawet mimo tego, że na stronie mają napisane: Produkt oferowany w sklepie stacjonarnym może różnić się od przedstawionego na tej stronie.





Dodaj odpowiedź