Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Karbonowe Csc


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 scorpic

scorpic
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 10 październik 2022 - 17:48

Hej. Planuje kupić Koła karbonowe do giant tcr advanced i disc .
jaki model byłby najlepszy? Celuje w obrecz max 50 mm. Sztywne osie tarcza montowana tu jest na 6 śrub z tego co widzę

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

#2 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 11 październik 2022 - 07:34

Hej, jeśli mają to być lekkie i robić wrażenie to może LIGHTWEIGHT OBERMAYER EVO - wysokość chyba 48mm. Spełniają podane przez Ciebie wymagania. 

Chyba, że cena też ma znaczenie to daj znać ile chcesz inwestować, w jakich okolicach jeździsz itd. 

 



#3 scorpic

scorpic
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 11 październik 2022 - 07:47

Hej. Cena ma oczywiście znaczenie stąd wybór CSC. Budżet im mniej tym lepiej ale 2.5 tpln to już sporo dla mnie max 3 tpln. Nie mam potrzeby wydawania za koła więcej niż za rower bo nie biorę udziału w wyścigach. A kola od giant są mega ciężkie ok 2 kg, więc te pół kilo bez problemu można chyba zbic
Trasa to najczęściej z Warszawy na ciastko do Góry Kawiarni, czyli generalnie płasko wiec chodzi o to by jak nalatwiej było utrzymywać te 30 km/h.
Stożek 40 do 50 mm to max.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

#4 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 11 październik 2022 - 07:59

Przepraszam, nie doczytałem, że poadłeś CSC. Napiszę tak - zastanów się, czy faktycznie tych kół potrzebujesz. Ja kilka lat jeździłem na dobrych kołach aluminiowych i byłem z nich zadowolony. Teraz co prawda mam stożki, jest może trochę szybciej ale startuję w jakiś amatorksich wyścigach, czasami polecę 100km pod 3h ale to samo robiłem na kołach alu.

 

Oczywiście dochodzi kwestia estetyki i tu wybór kół karbonowych w pełni rozumię. Ale czy przy prędkościach 30km/h ci to pomoże? Może nieznacznie. Odnośnie wysokości na płaskie to myślał bym nawet o 60mm, sam mam koła 62mm co właściwie odpowiada mojej wadze i hulam na nich bez problemu, niestabilność się pojawia tylko przy zjeździe od 55-60km/h i silnym bocznym wietrze. 



#5 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 11 październik 2022 - 08:46

W budżecie do 2,5tys mogę polecić ICAN alpha. Przejechałem już na nich 2tys km i są świetne.

#6 tomaszzzz

tomaszzzz
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 11 październik 2022 - 10:23

A ja polecam troche dołożyć i polować na koła Vinci, Berg albo innego polskiego producenta (choć wiadomo, że na chińskich komponentach). Budżet lekko przekroczysz, ale masz super obsługę klienta, gwarancję door to door itp. Zawsze część zakupu można sfinansować ratami 0%

Ps. sam w jednym rowerze mam koła CSC i uważam, że są świetne, ale kupowałem je jakiś czas temu kiedy wychodził dwa razy taniej niż koła innych firm, teraz wolałem dopłacić do Vinci.



#7 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 11 październik 2022 - 12:09

Mam Gianta Defy 2021, więc pewnie też te same fabryczne koła co ty. Miałem też koła CSC 50 mm, mam teraz Vinci Rapid 50 mm i niestety muszę Cię zmartwić, ale na żadnych w zasadzie nie zauważyłem zmian w osiągach ;)



#8 scorpic

scorpic
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 11 październik 2022 - 12:40

Koła te same są co w modelu defy, czyli PR2 roznica jest tylko w oponie bo tu niby jest 28 mm a w defy 32 mm. Aż dziwne ze niezauwazyles różnicy bo waga powinna być min 0.5 kg mniejsza na samych kołach. Ja po zmianie opon ze schwalbe 28 mm na contact speed 35 mm ( waga + 150 gram na oponie) powodowała duża bardzo oczuwalną różnice

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

#9 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 11 październik 2022 - 12:49

Mam taką około 40 kilometrową płaską pętlę, którą dosyć często jeżdżę https://www.strava.c...ties/7880487389i jadę tam sobie zawsze z mniej więcej równą mocą. Prędkości na wszystkich tych kołach wychodzą prawie takie same. Wiem, że nie jest to może test laboratoryjny, ale coś mówi ;)



#10 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 11 październik 2022 - 12:51

Mam Gianta Defy 2021, więc pewnie też te same fabryczne koła co ty. Miałem też koła CSC 50 mm, mam teraz Vinci Rapid 50 mm i niestety muszę Cię zmartwić, ale na żadnych w zasadzie nie zauważyłem zmian w osiągach ;)

Różnice czuć przy przyspieszaniu i pod górę. Na płaskim różnica raczej nie jest odczuwalna.

#11 scorpic

scorpic
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 11 październik 2022 - 13:14

To wychodzi na to że to tylko aspekt wizualny będzie równie ważny ale skoro to tylko wygląd to po co kupować te koła za 5tpln albo więcej.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

#12 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 11 październik 2022 - 13:28

Ja kupiłem właśnie dla wyglądu ;) miałem wcześniej porównanie i wiedziałem czego mogę się spodziewać. Może jestem też zbyt głupi, żeby zauważyć tę kolosalną różnicę na korzyść kół karbonowych, bo po opiniach z internetu to powinienem fruwać ;)



#13 scorpic

scorpic
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 11 październik 2022 - 13:47

W okolicach Warszawy gór nie ma, nawet o pagórki trudno. Jeśli dla Ciebie pod Krakowem nie czuć różnicy to ja zapłacę tylko za wygląd.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

#14 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 11 październik 2022 - 14:10

To jest tylko moja opinia, kto inny będzie miał pewnie odmienną ;)


  • scorpic lubi to

#15 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 11 październik 2022 - 15:09

To wychodzi na to że to tylko aspekt wizualny będzie równie ważny ale skoro to tylko wygląd to po co kupować te koła za 5tpln albo więcej.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

Ja nie widziałem sensu, dlatego kupiłem połowa taniej.

#16 scorpic

scorpic
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 11 październik 2022 - 15:13

Ja nie widziałem sensu, dlatego kupiłem połowa taniej.

to wracając do początku, jest coś ciekawego na rynku w okolicach 2 - 2,5 tpln ?

jestem laikiem w temacie i chcę wybrać coś coś w miarę pewnego co będzie pasowało do mojego nowego roweru giant tcr 1 disc 



#17 BroStyle

BroStyle
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 11 październik 2022 - 16:14

Mam CSC od tego sezonu, 60mm, pod szczęki, łatwo nie mają bo niosą 100kg nie tylko po gładkim asfalcie, nic się z nimi kompletnie złego nie dzieje. 


  • Karol Ki lubi to

#18 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 11 październik 2022 - 16:51

to wracając do początku, jest coś ciekawego na rynku w okolicach 2 - 2,5 tpln ?
jestem laikiem w temacie i chcę wybrać coś coś w miarę pewnego co będzie pasowało do mojego nowego roweru giant tcr 1 disc

https://icancycling....=39600426647630


Z kodem gcperformance - masz 5% rabatu.

#19 Karol Ki

Karol Ki
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 19 wrzesień 2023 - 13:44

Mam CSC od tego sezonu, 60mm, pod szczęki, łatwo nie mają bo niosą 100kg nie tylko po gładkim asfalcie, nic się z nimi kompletnie złego nie dzieje.


  • Karol Ki lubi to

#20 Karol Ki

Karol Ki
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 19 wrzesień 2023 - 13:45

I jak dalej Ci się jeździ??? Wszystko ok?



Dodaj odpowiedź