Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okulary ze szkłami korekcyjnymi


84 odpowiedzi w tym temacie

#21 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 czerwiec 2015 - 11:16

Wymieniasz szkła na jaśniejsze, albo po prostu ściągasz przyciemniane i zostawiasz korekcyjne. Proste?

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#22 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 czerwiec 2015 - 20:29

W trasie? Tragiczne rozwiązanie jak dla mnie.



#23 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 czerwiec 2015 - 21:31

A co w tym tragicznego? Wystarczy mieć przy sobie jaśniejsze szkła w kieszonce i oczywiście w woreczku foliowym z zapięciem szczelnym, żyłkowym, bo inaczej będą mokre.
A najlepiej dobierać szkła nie za ciemne i spokój na całą jazdę. No chyba, że powrót wieczorem, wtedy bez jasnego zapasu się nie obejdzie. Spróbuj kiedyś, a nie tylko teoretyzujesz.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#24 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 czerwiec 2015 - 22:01

Wolę soczewki. ;) Jakbym miał Oakleye ze switch lockiem to może, ale typowe oprawki na wcisk to masakra by była.



#25 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 czerwiec 2015 - 13:05

Młody jesteś, jak Ci się akomodacja pogorszy, to zrozumiesz, że prościej zdjąć okulary do prac naprawczych, niż wydłubywać soczewki z oczu. No chyba, że soczewki progresywne, wieloogniskowe, ale przy obecnej cenie jednodniowych progresywnych to jest to mało opłacalne.

 

A właśnie - czy Ty teoretyzujesz (de facto: trolujesz), czy używasz szkieł korekcyjnych?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#26 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 czerwiec 2015 - 13:44

Na co dzień okulary, na rower soczewki + okulary sportowe. Soczewki tylko do sportu zakładam, więc problemu z czytaniem tam nie ma. Póki co i tak mnie to nie dotyczy na szczęście. Nie lubię soczewek, ale inne rozwiązania są jeszcze gorsze. Ciężkie jest życie okularnika. ;)

 

 



#27 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 czerwiec 2015 - 17:34

Juz to pewnie nie raz pisalem ale warto pomyslec o laserowej korekcji, jak oczywiscie oko sie nadaje.
Na codzien nie mialem zadnych problemow z noszeniem okularow ale wlasnie te papranie sie z soczewkami przed kazdym wyjazdem i ich wysuszanie w czasie jazdy. Podziekowalem i od jakis 6 lat mam święty spokój.

#28 pablo303

pablo303
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 20:15

Ja mimo, że zrobiłem sobie okulary ze szkłami korekcyjnymi, od roku używam jednodniowych soczewek + okulary - pole widzenia znacznie lepsze niż okularach z wkładkami - można się przyzwyczaić, mimo początkowego dyskomfortu.



#29 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 maj 2018 - 11:57

Odgrzewam kotleta, ale przypadkiem znalazłem coś dla osób wymagających okularów do bliży.

VER SPORT - Okulary sportowe z dodatkiem do bliży BI-RACE

Wygląd:

big_SLONCE.png

Wygląd przeciętny, ale to co wyróżnia te okulary, a właściwie ich soczewki, to wstawki w strukturze soczewek do korekcji bliży 

big_READING.png

A tu lepiej to widać:

birace%20pol.png

No i przegląd wideo:

Korekta od +1 do +3, w komplecie 2 pary soczewek, cena 220 złociszy.

Co prawda produkt nie dla mnie (krótkowidz...), ale dla sporej ilości 50+ może być to ciekawa propozycja ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#30 kobial

kobial
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądWawa - ursus

Napisano 10 maj 2018 - 12:30

troche drozsza opcja ale moze kogos zainteresuje
https://www.ekoi.com...so-evo-9-3.html

 

 

 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2018-05-10 o 13.24.03 kopia.jpg   75,89 KB   29 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2018-05-10 o 13.25.16 kopia.jpg   64,08 KB   29 Ilość pobrań



#31 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 10 maj 2018 - 14:49

Fajnie wyglądają. Ale bez przymiarki sens średni.

#32 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 maj 2018 - 21:30

troche drozsza opcja ale moze kogos zainteresuje
https://www.ekoi.com...so-evo-9-3.html

 

 

Chyba źle mnie zrozumiałeś: okularów z wkładką optyczną trochę do wyboru jest, ale tego typu co wyżej, czyli ze zintegrowanymi soczewkami korekcyjnymi w dolnej części do czytania (licznik, zegarek, mapa... w końcu nie tylko do jazdy rowerem) znaleźć ciężko...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#33 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2881 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2019 - 17:18

odkopuję

 

zdecydowałem się na szkła fotochromowe korekcyjne. Ktoś może ma, coś poleci, jakiś fajny sportowy model? budżet 1k pln max.



#34 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 02 kwiecień 2019 - 18:54

odkopuję

 

zdecydowałem się na szkła fotochromowe korekcyjne. Ktoś może ma, coś poleci, jakiś fajny sportowy model? budżet 1k pln max.

https://www.optopro....=ASC#formreview


  • cauchy lubi to

#35 lykanin

lykanin
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 23 czerwiec 2019 - 20:05

Witam. Mam i polecam okulary Shimano z wkładką korekcyjną. Fajny patent, bo można w tą wkładkę zapodać szkła jakie się chcę, oczywiście zrobi to optyk. W zestawie są tam fotochromy, intensywnie przyciemniane, i bezbarwne. Miałem wcześniej okulary Arctica, ale wkładka była tam beznadziejna, plastikowa i bardzo szybko popękała.



#36 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2881 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipiec 2019 - 13:54

Ok, po 3 miesiącach poszukiwań, negocjacji, sprawdzania, przymierzania, pytań itd stanęło na nowym Stratofly od Rudy Project.  Przejrzałem ich stronę i oni mają największe spectrum możliwości dobrania szkieł i oprawek, mają kilka technik jak wpasowywać szkła korekcyjne i kilka modeli w które można wstawić soczewkę. Padło na Stratofly bo to były pierwsze sportowe okulary, które założyłem i leżały "od razu" i od razu zapomniałem że mam je na twarzy. Wszystkie inne, czy to Oakleye, czy Arctic, Nike, Adidas, czu inne Rudy nie dawały mi takiego komfortu. Do tego soczewka nie żadna turboświetlna tylko w miarę prosta do wykonania przez optyka. 

 

Co do soczewek. Sprawdziłem gdzie w wawie mają zorientowanego optyka "co się zna", ma Rudego w ofercie i zawitałem do Doktor Optic na Wałbrzyskiej. Szybki telefon do producenta i wycena samych_szkieł: wada -2/-3, fotochrom - 2200pln, dostępne za 3 tygodnie. Szczena mi opadła. Odlecieli bardziej niż Oakley, który się wyceniał na 1800 (model FLAK 2.0), a sprawdzałem go w 3 lokalizacjach bo może jakaś pomyłka w cenie, ale nie. Chcesz mieć sportowe soczewki, to płać i płacz.

 

ALE. 

 

Pan mi powiedział, panie, ja panu je zrobię w zaprzyjaźnionym zakładzie, który ma tą technologię taką samą i wpasuje te soczewki bo już ma doświadczenie, fotochromy, extra pocieniane, pełna gwarancja, jak coś nie będzie pasować to zwrot, za - szybki tel - 1100pln. Deal. Suma razem z oprawkami 1600zł.

 

Czekam 2 tygodnie i zobaczę co z tego wyniknie, ale jestem dobrej myśli. Szkoda tylko, że nie ma samych białych oprawek, jest jakiś biały karbon, który jest bardziej szary niż biały, ale i tak najlepiej pasuje. 



#37 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 15:23

Odkopię bo i linki powygasały. Szukam okularów rowerowych najlepiej szosowych - takich z większym szkłem/szkłami, które to szkło/szkła można wymieniać w ramach zmian pogody ale jednocześnie z wkładką korekcyjną-optyczną. Najlepiej do 350zł, poratuje mnie ktoś?

 

Chciałbym produkt, który troszku posłuży.



#38 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 20:23

Odkopię bo i linki powygasały. Szukam okularów rowerowych najlepiej szosowych - takich z większym szkłem/szkłami, które to szkło/szkła można wymieniać w ramach zmian pogody ale jednocześnie z wkładką korekcyjną-optyczną. Najlepiej do 350zł, poratuje mnie ktoś?

 

Chciałbym produkt, który troszku posłuży.

 

W tej cenie to chyba tylko shimano z rx clip.

Np.:

https://allegro.pl/o...clip-9106738782

https://allegro.pl/o...lack-7159467277

 

Pytanie tylko czy jeździłeś kiedyś w takich oprawkach z wkładką.

Mi rzęsy ocierały o soczewki we wkładce co było wkur...jące szczególnie w wyższych temperaturach bo zostawały ślady potu na soczewkach.

 

Skończyłem na zestawie oakley crosslink lub soczewki kontaktowe i zwykłe okulary sportowe.

Crosslink to takie okulary 1/2 sportowe (bardziej zakrzywione na twarzy ale nie tak jak typowo sportowe, silikonowe częsci nad uszami itp.)

Mam pierwszą generację a są już ze trzy nowe (mnp, pitch, zero)

Np.:

https://www.eyerim.p...8080-04-175150/

Soczewki wstawisz jakie chcesz (zwykłe, przyciemnione, fotochromy).

 

W rezultacie ponad 90% jazd mam w crosslinkach (bo zestaw soczewki kontaktowe i zwykłe okulary sportowe to już zakładam jak dłuższa jazda a na zewnątrz lampa a i wtedy nie zawsze mi się chce).

 

Choć dużo zależy od facjaty bo u mnie crosslinki są wysoko (nie przeszkadzają ramki nawet w dolnym chwycie) a shimano były dość nisko (a miałem ze trzy rodzaje shimano: S60R, EQNX2, S20R).

Z tego S20R były najtańsze i najlepsze a S60R najdroższe i najgorzej leżały.

No i w fotochromach EQNX2 po trzech latach popękały soczewki (ot tak sobie kiedyś pękły ze starości - bez impaktu).



#39 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 22:56

A czy większy budżet tutaj pomoże w kwestii komfortu?



#40 Bodzias94

Bodzias94
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 23:18

Oakley w większości modeli ma opcję szkieł z korektą.





Dodaj odpowiedź