Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korby Hollowgram Sisl2 - Jaki Suport Kompatybliny?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rolf

Rolf
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 listopad 2022 - 09:30

Heja,

 

Czytam, czytam i nie umiem doczytać :) Czy jeśli chciałbym włożyć:
https://road.cc/cont...nset-first-look

Do roweru, który ma obecnie korby Shimano DA z suportem BB30, to muszę wymieniać również łożyska suportu, czy też te "zwykłe" są kompatybilne z korbami Cannondale'a? I w drugą stronę, czy mogę włożyć korby Shimano do suportu Cannondale?

 

Pytam, bo kupiłem nowy rower z korbami Shimano, a w starym Cannondale mam SISL2, no i chętnie bym podmienił korby, co by lżej było... A podmieniać suportów szkoda, bo to ramy chyba rozkalibrowuje?



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 listopad 2022 - 10:51

BB30 powstało jako standard dla systemu rama+korba. Ale ponieważ jest to otwarty standard, branża zaczęła produkować setki mutacji i adapterów do różnych systemów.

 

Łożysko do ramy BB30 zawsze będzie pasowało do ramy BB30. Ale od strony korby możesz mieć różne opcje, np. z osią 30 mm (jak Cannondale BB30) lub 24 mm (jak Shimano HT2), a oprócz nich całe mnóstwo pomniejszych standardów.

 

Łożysko (a właściwie suport) do ramy BB30 i osi 24 mm NIE będzie pasowało do "pełnego" BB30, bo ma inną średnicę wewnętrzną (24 mm zamiast 30 mm).

 

Potrzebujesz wymienić suport na BB30 (pod oś 30 mm) i wtedy wszystko będzie hulać.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 09 listopad 2022 - 11:06

 

 

Potrzebujesz wymienić suport na BB30 (pod oś 30 mm) 

 

PF30a jeżeli to coś nowszego, np. Supersix. 



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 listopad 2022 - 11:16

Napisane było, że obecnie jest suport BB30, więc jeżeli tak jest, to zmiana jest możliwa tylko na BB30.

 

Chyba, że w ramie jest inny suport, wówczas oczywiście w takim standardzie mocowania jak obecny.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 Rolf

Rolf
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 listopad 2022 - 11:32

Aha, czyli ta korba Cannondale SISL2 ma inną średnicę ośki, niż Shimano - tego nie wiedziałem - dzięki! Więc pozostaje zagwozdka, czy się bawić we wzajmne przekładanie suportów, czy też odpuścić, bo szkoda ram na takie wybijanie/wprasowywanie... Ehh, tęsknię za kwadratami :D





Dodaj odpowiedź