Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer Vs Rower Stacjonarny Trening Kardio


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 xtremesystems

xtremesystems
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Skądxxx

Napisano 14 listopad 2022 - 11:50

Witam

Na forum od dawna. wracam po przerwie

 

Z racji wieku i problemów zdrowotnych i przebytej operacji wróciłem do jazdy na szosie bo namniej mnie obciaza a robi sie na niej super kardio

jezdze nie szybko srednia 20-25 bez żadnych pomiarow tylko opaska fit na reke

 

Potrzebuję po prostu lekko krecic na odpowiedniej kadencji bez duzych obciazen (zawsze tak jezdzilem)

 

Do sedna.. Jest jesien zima i chialebym kontynuowac takie treningi po 30 do 60 minut

 

w okoolicach 2013 roku jak sie mialo 700 zl to dalo rade kupic dobry trenazer. teraz jak patrze to az przysiadlem. trenazery po pare tys

 

myslalem ze kupie cos fajnego do 1000 ale zobaczylem ze teraz sa jakies trenazery bez tylniego kola

i podobno ciche. Mieszkam w bloku

 

WIec co byscie polecili max 1500 do takich cwiczen jak ja wykonuje

 

Trenażer prosty jakis z rolka na kolo

czy np taki juz bez koła np Thinkrider x5 neo.

czy moze za te pieniadze rower stacjonarny

 

nie potrzebuje wodotryskow odczytow mocy itp. chcialbym sobie regulowac czy jade pod gorke czy po plaskim. moze byc z telefonu (z najlepiej darmowa aplikacja - Thinkrider ma jakas apke) , moze byc sterowanie jakims pokretlem wajchą stopniowe. obojetnie.

 

bede krecił jak mowilem 30-60 minut przed tv . nie potrzebuje cudów jakis virtualnych tras. aby mozna bylo jechac jak po prostym terenie ewentualnie jakis drobny podjazd



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 listopad 2022 - 11:58

W przypadku tak podstawowych wymagań typ sprzętu (trenażer vs rower stacjonarny) ma marginalne znaczenie.

 

Jeżeli to ma być prosty sprzęt (i jeżeli nie masz wymagań dotyczących np. przechowywania nieużywanego sprzętu - rower stacjonarny zajmuje sporo miejsca!), to po prostu szukaj jak najtańszej opcji.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 xtremesystems

xtremesystems
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Skądxxx

Napisano 14 listopad 2022 - 13:01

głownie chodzi o wytrzyłość sprzetu i i relatywna cisze bo nie chce sąsiadów wkurzac



#4 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 15 listopad 2022 - 17:40

Do 1000 idzie wyrwać jakiś direct drive, olejowy, ale bez połączenia ze zwiftem. Miałem wcześniej trenażer klasyczny, ale z olejowym oporem i po przesiadce na magnetyczny (iflow) - strasznie kwadratowo się kręciło... Może takie coś ? Nie miałem tego modelu więc się nie wypowiem 

https://www.olx.pl/d...67-IDRptFc.html



#5 d.m.

d.m.
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 15 listopad 2022 - 21:35

Przy takich wymaganiach kupiłbym Elite Turno (zresztą sam tak zrobiłem 2 lata temu). 

Trenażer solidny, cichy. Obciążenie zmieniasz poprzez zmianę przełożeń w rowerze, więc podjazd zasymulujesz. Używane mieszczą się w budżecie.





Dodaj odpowiedź