Skocz do zawartości


Zdjęcie

Erg - Jakie Aplikacje (Najlepiej Darmowe)


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 05 grudzień 2022 - 22:51

Witam, prawdopodobnie po sezonie rozpocznę poszukiwania nowego trenażera. Obecnie ujeżdżam Elite Aleno Smart (rolka z elastożelu). Docelowo prawdopodobnie będzie to Elite Suito głównie ze względu na "kompaktowość" po złożeniu, aczkolwiek dodatkowo zależy mi, aby też było ciszej - niestety sąsiedzi narzekają pomimo, że obecny trenażer stoi na grubej macie bitumicznej (chyba z castoramy). Poza tym docelowo będzie wpięty nowy TCR na sztywnych osiach - na razie wysługuję się poprzednim rowerem z szybkozamykaczem - mam jakoś obawy aby kupić stosowny adapter i wpiąć karbon :/ Czwartą  równie ważną dla mnie cechą jest tryb erg i głównie z tego powodu założyłem powyższy temat.

Pomimo, iż już chyba 7 sezon (zima) przelatuje mi na trenażerze, to nigdy nie korzystałem ze Zwift, Rouvy i z uwagi na dodatkowe koszta chciałbym aby tak pozostało. Czy są jakieś aplikacje/programy względnie tanie, a najlepiej darmowe, które umożliwią mi dokładne rozpisanie treningu (czas i moc poszczególnych sekcji w tym interwałów), a następnie jego pojechanie w trybie erg? Interesuje mnie jedynie sterowanie samym obciążeniem, wyświetlanie tras jest mi zbędne - w trakcie treningu odpalam jakieś filmy.

Dysponuję obecnie pomiarem od assiomy (uno), licznikiem bryton 530 oraz laptopem z BT. Z ciekawości zainstalowałem aplikację PowerPeaks i tam nawet udało mi się taki trening rozpisać, ale ze względu na brak trenażera na rozpisaniu się skończyło i nie mam pojęcia czy to w ogóle będzie działać. Za wszelkie rady będę wdzięczny.



#2 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 06 grudzień 2022 - 12:05

bryton 530 obsługuje trenażery?



#3 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 06 grudzień 2022 - 13:59

https://mywhoosh.com/ takie coś z bliskiego wschodu. Póki co darmowa. Nie próbowałem.

#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 grudzień 2022 - 14:38

Właściwie powinienem zamknąć wątek, bo interesujące Ciebie informacje znajdziesz w innych wątkach forum, polecam zwłaszcza zapoznanie się z wątkiem: 

Aplikacja Do Incydentalnych Treningów Na Trenażerze - zwróć uwagę na najciekawszą (moim zdaniem) darmową alternatywę do Traineroad (choć akurat główna siła TR to plany treningowe):  FLUX https://flux-three.vercel.app/ - aplikacja webowa (wszystkie przeglądarki oparte na chrominium - w tym mobilne, z włączoną flagą (chrome://flags/#enable-experimental-web-platform-features), aczkolwiek autor pracuje nad natywną wersją na iOS (z uwagi na ograniczenia przeglądarek na ten system, czyli skazanie na jedyny "słuszny" webowy silnik renderujący). Obecnie treningi importowane w formacie *.zwo lub z edytora, autor pracuje nad powiązaniem z intervals.icu co powinno jeszcze bardziej ułatwić obsługę. Ma unikalny tryb treningowy, czyli możliwość ustawienia nachylenia w pliku ERG, co jest bardzo przydatne np. w treningu sprintów itp. 

 

Reszta w wątku: Aplikacja Do Incydentalnych Treningów Na Trenażerze


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 07 grudzień 2022 - 09:06

dywyn - z tego co się orientuję niestety bryton 530 nie obsługuje trenażerów.

Prozor - dzięki. Wątek, który podałeś odkryłem po napisaniu swojego tematu - jakaś alternatywa dla moich potrzeb możliwe, że jest. :)

Pozostaje mi zatem obsługa (jeśli jest taka możliwość) jedynie z poziomu laptopa lub smartfona - rozumiem, że te urządzenia mogą "gadać" z trenażerem interaktywnym i regulować tryb erg.



#6 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 14 grudzień 2022 - 11:29

Póki wątek nie jest zamknięty, to jeszcze napiszę, że najprawdopodobniej GoldenCheetah umożliwia stworzenie i pojechanie treningu w trybie ERG. Z racji, że na razie jeżdżę na trenażerze nieinteraktywnym nie potwierdzę.





Dodaj odpowiedź