Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telefon Z Serwisu


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 styczeń 2023 - 08:19

Koleżance zbił się wyświetlacz w telefonie, oddała do serwisu do naprawy, zależało jej na zachowaniu danych z telefonu, podała hasło do telefonu, bo inaczej serwisu nie sprawdzi potem telefonu.
Zastrzegła dostęp internetowy do banków.

I teraz pytanie, jak sprawdzić czy ktoś nie zainstalował na jej telefonie zdalnego pulpitu ??.

Posiada avast premium.
Dzięki, za odpowiedzi.
M...

Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 styczeń 2023 - 10:40

Ja korzystam z aplikacji NetGuard i dostaję powiadomienie o każdej próbie dostępu do internetu. Na dostęp pozwalam tylko aplikacjom, które ręcznie oznaczę jako zaufane, więc naiwnie liczę, że pozostałe aplikacje zostały odcięte od internetu.

 

Swoją drogą, to bardzo ciekawe, ile aplikacji łączy się z internetem. Nawet głupia galeria zdjęć spowiada się swojemu serwerowi z każdej otwartej fotki, a kalkulator opowiada serwerowi, jakie BMI wyszło mi po obudzeniu ;)

 

Można też uruchomić dowolną aplikację do monitorowania ruchu sieciowego i sprawdzić, dokąd wysyłane są dane z telefonu. W wersji bardziej zaawansowanej dobrze byłoby, gdyby ruch z telefonu przechodził np. przez router, który dawałby możliwość "własnego" monitorowania ruchu, tak aby telefon nie kontrolował sam siebie i nie ukrywał danych.

 

 

Oczywiście przy jakiejś grubszej inwigilacji nawet to nie pomoże, ale myślę, że na dobry początek to już coś.


  • Mediana lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 14 styczeń 2023 - 11:45

Zmienić hasło zaraz po odebraniu telefonu. pozdr


  • Mediana lubi to

#4 Koppytko12

Koppytko12
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 05 maj 2023 - 09:47

Jesli zainstalowali i się na tym znają nic nie zrobić, dlatego ja nigdy nie oddaje do serwisu telefonu tylko trzymam wszystko w chmurze i jak mi sie zbije to kupuje nowy (telefon max zawsze do 1000zł)





Dodaj odpowiedź