Skocz do zawartości


Zdjęcie

Namagnesowany Czujnik Prędkości


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bzx

bzx
  • Użytkownik
  • 199 postów

Napisano 22 marzec 2023 - 20:24

Hej, od 2 miesięcy coś tam kręciłem sobie w domu na tanim trenażerze magnetycznym, i w pewnym momencie czujnik prędkości zaczął mi wskazywać mocno zaniżone wartości – typu 8-9kmh gdzie spodziewałbym się coś typu 28-29. Olałem temat do dzisiaj kiedy to w końcu chciałem się karnąć na zewnątrz, i chciałem wymienić baterię – po wyjęciu baterii z czujnika zauważyłem że się przykleiła do śrubokręta ;)

 

Wyczytałem, że namagnesowanie łańcucha to norma przy tego typu trenażerach. Coś z tym fantem da się zrobić, bo zapewne będzie mi on namagnesowywał kolejną baterię w czujniku.. Wiem że mogę przełożyć czujnik na przód, ale wolę go mieć z tyłu ;)



#2 bzx

bzx
  • Użytkownik
  • 199 postów

Napisano 17 maj 2023 - 17:40

Łańcuch był namagnesowany, bateria w czujniku też, po wymianie baterii bez zmian, testowałem na przodzie, itd. itp.... a przyczyna okazała się trywialna: zła średnica koła w ustawieniach czujnika ;) Przypuszczam że musiało się to stać po którejś aktualizacji licznika Wahoo, bo od nowości nic z tym nie robiłem i miałem ustawienie "Auto", i całkiem zapomniałem o tym ustawieniu ;)


  • ROZMIAR lubi to

#3 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maj 2023 - 11:22

„Auto” zapewne oznacza wyznaczenie na podstawie GPS, wystarczy że oprogramowanie zdecyduje żeby zrobić aktualizację pomiaru gdy GPS akurat daje dane z błędem. Dobrze że rozwiązałeś problem :)
  • bzx lubi to

#4 bzx

bzx
  • Użytkownik
  • 199 postów

Napisano 19 maj 2023 - 10:45

„Auto” zapewne oznacza wyznaczenie na podstawie GPS, wystarczy że oprogramowanie zdecyduje żeby zrobić aktualizację pomiaru gdy GPS akurat daje dane z błędem.

 

Tak, to też mogła być przyczyna – w zimie jeździłem na chomiku i parę razy odpaliłem aktywność w trybie "Outdoor". Ech ;) 





Dodaj odpowiedź