Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Łańcuchem Kmc/kółeczkiem R7000


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 shiler

shiler
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 29 marzec 2023 - 06:01

Mam problem z kółeczkiem od przerzutki Shimano R7000. Wygląda tak jakby łańcuch był za wąski i ząbki od górnego kółeczka blokowały się w łańcuchu. Przerzutka nowa (z demontażu) po pierwszym założeniu jak wyłapałem że coś blokuje łańcuch pomyślałem że ktoś podmienił kółeczko i zamówiłem nowe. Z nowym to samo. Tymczasowo przełożyłem kółeczko z przerzutki GRX812 i działa. Tak na sucho sprawdzałem z łańcuchem Sram Red22 i tam też te kółeczko tak jakby ciasno wchodziło. Z łańcuchem nowym KMC x11 wygląda jakby trochę lepiej współpracowało. Czy ten łańcuch to jakaś podróba czy coś? Czy o co chodzi??

R7000.jpg

 

KMC.jpg



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8552 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 marzec 2023 - 06:12

Łańcuchy KMC i SRAM mają mało luzu na rolkach w porównaniu do Shimano, dlatego kółko nie rozpycha ich równie mocno jak w łańcuchu Shimano.

 

Z kolei kółko od R7000 ma wybitnie wysokie zęby jak na kółko szosowe. Kombinacja dość niefortunna, ale łańcuch szybko zje końce tych zębów i problem rozwiąże się sam.

 

BTW możesz też spróbować usunąć fabryczny (bardzo lepki) smar KMC i zastąpić go np. woskiem. To również ograniczy przyleganie kółka do łańcucha.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 shiler

shiler
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 29 marzec 2023 - 10:34

I tak będzie jeżdżone na trzech łańcuchach więc wrzucę najpierw ten na którym gładko chodzi i poczekam aż kółeczko się wytrze trochę, a ten zostawię jako ostatni.

 

Smar był usunięty. Łańcuch jest na wosku Soudal.

 





Dodaj odpowiedź