Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bontrager Verse Short - Ustawienie Kąta


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mattpl

Mattpl
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 29 marzec 2023 - 21:39

zauważyłem, że gdy ustawie tego bontragera tak, że nos siodła jest wyżej to znacznie lepiej mi się siedzi a i stabilność np podczas jazdy bez trzymanki jest znacznie pewniejsza, jedyny problem który wtedy się pojawia to fakt że ten zadarty nos gniecie:) zmierzyłem odległość siodło - mostek i przy tak zadartym nosie mam 56.5cm gdzie przy poziomym ustawieniu siodła jest to 56cm (nie przesuwam siodła przód -tyl). Póki co zrobiłem siodło na 0 w poziomie i w tył o 0.5cm tak żeby finalnie parametry czubek siodła - mostek =56.5 (jutro sprawdzę w trasie) ale zastanawiam się teraz czy to dobry ruch czy ewentualnie zadarcie nosa w górę siodła wskazuje że coś innego jest nie tak ?

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 marzec 2023 - 22:50

Jeżeli siedzi się wygodnie, a pedałowanie jest efektywne i bez przesadnego kołysania biodrami na boki, to widocznie takie ustawienie jest dla Ciebie optymalne :) Podręczniki podręcznikami, a życie weryfikuje, co komu odpowiada.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 30 marzec 2023 - 05:07

Ja bontragery (dwa lata jeździłem na aeolusie, a od wczoraj verse) ustawiam szynami rownolegle do podłoża.
W przypadku aeolusa zadarty nos może i nieco poprawiał stabilność, ale szeroki nos wchodził w konflikt z klejnotami.

Niemniej jednak największa prawda bike fittingu jest to co napisał mikroos - ustaw tak żeby to TOBIE było wygodnie.

#4 Mattpl

Mattpl
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 30 marzec 2023 - 09:08

No i właśnie ten nos ciśnie klejnoty:D spróbuję jescze poziomowac jak piszesz względem szyn, teraz po prostu kładę na całość siodła coś płaskiego i na to poziomica

#5 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 marzec 2023 - 09:15

Ten system ma sens, ale na płaskich siodłach. Siodełko z podniesionym tyłem ma w założeniu podpierać lędźwie i przeciwstawiać się odpychaniu się od kierownicy, więc nie możesz ustawić go na płasko na całej długości.

 

Ogromna większość siodełek z zadartym tyłem ma w założeniu mieć płasko przednią część (bo na niej siedzisz), a tył ma być lekko zadarty. Ale tak jak mówiłem, ostatecznie decyduje zawsze Twój komfort.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#6 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 30 marzec 2023 - 09:27

Może się przyda: 

 



#7 Mattpl

Mattpl
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 30 marzec 2023 - 11:40

Znam ten filmik od fizika :)



Dodaj odpowiedź