Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Do Single-Speed


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 27 kwiecień 2023 - 09:13

Ktoś może kupował/składał komplet kół do singla, który nie waży tony i mogły coś polecić.

#2 HSM

HSM
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 27 kwiecień 2023 - 09:34

Ale jaki single speed...? Klasycznie, torowo na piastach 100/120 mm i pod hamulce szczękowe, czy jakaś przeróbka z szosy (czyli tylne piasty 130 mm pod szczęki, a może 135 mm pod tarcze, albo w ogóle nietypowo i to koła pod ramę z tarczami i sztywną osią)?

 

Jak ma być pod szczęki, to chyba lekką i dostępną w normalnej ofercie obręczą jest DT Swiss RR411, która ma też tą zaletę, że występuje w wersjach od 20 do 32 otworów (no i w komplecie są nyple i podkładki)... a do tego piasty, jakie potrzeba (albo na jak lekkie możesz sobie pozwolić w danej kategorii) i szprychy wedle uznania... (swojego lub zaplatacza kół).



#3 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 27 kwiecień 2023 - 12:27

Klasyka gatunku (piasty 100/120) pod hamulce szczękowe.

Piasty novateca będą dobre?


https://a.aliexpress.com/_EIe0iXp

#4 HSM

HSM
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 27 kwiecień 2023 - 13:26

Nie miałem przyjemności lub nieprzyjemności używać, więc ciężko wyrazić mi własne zdanie. Natomiast mogę dorzucić dwie uwagi:

-z piast Novateca (jeżeli mają być to piasty z tego zakresu cenowego, a nie pokroju Phil Wood / White Ind. / Paul Comp. / Dura Ace / DT Swiss, czy nawet tańsze, choć nietanie, jak Gran Compe,II) kiedyś zwrócono mi raczej uwagę na wyższe modele - z uwagi na japońskie łożyska Ezo - które można poznać po czerwonych kapturkach/dekielkach na łożyskach. Czyli mówimy raczej o modelach 185/186 a nie linkowane 165/166...

-inna rzecz, że raczej kupowałbym w normalnym europejskim sklepie, a nie na Ali, gdzie w sumie nigdy nie wiem, czy mam do czynienia z Novatekiem czy "Novatekiem".

 

Kupując w miarę tanie piasty bałbym się, że skończą jak tandetne wyroby piastopodobne w moich oryginalnych kołach do roweru, których pochodzenia nie jestem w stanie ustalić, a w których ukręcił się gwint od wolnobiegu z jednej strony...

 

Aha, w pierwotnym wpisie była mowa o  lekkości, więc mógłbym zaproponować polskie Mack Hubs, ale to niestety kosmos cenowy...

 

Podane przeze mnie obręcze DT polecam kupować niestety w Niemczech (w dużych sklepach pokroju Bike24.com czy Bike-Discount.de). Nawet z przesyłką wyjdzie dużo taniej...



#5 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 kwiecień 2023 - 13:47

Nawet najtańszy Novatec plus dokupione kilka lat później luzem dobre łożyska będzie najczęściej tańszy niż droższy Novatec.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#6 HSM

HSM
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 27 kwiecień 2023 - 14:19

Nawet najtańszy Novatec plus dokupione kilka lat później luzem dobre łożyska będzie najczęściej tańszy niż droższy Novatec.

 

To nie ulega wątpliwości, ale różnica między tańszym a droższym Novatekiem będzie taka, że ten drugi będzie miał fikuśny kapturek zakrywający łożysko, a i samo łożysko będzie lepsze już od pierwszego kilometra, a nie od wymiany za kilometrów tysiące... I to wszystko za różnicę w cenie pi razy drzwi kilkudziesięciu złotych...



#7 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 27 kwiecień 2023 - 16:02

Ok, a znajdę gdzieś obręcze z czarną anodą na powierzchni hamującej?

#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 kwiecień 2023 - 17:28

Wprawdzie tylko na 36 otworów, ale są: https://rowerplus.pl...cz-28-cali.html

 

Przy czym bierz pod uwagę, że anoda i tak zejdzie od tarcia.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 27 kwiecień 2023 - 19:02

Wkleiłeś obręcz pod hamulce tarczowe

#10 tobitka

tobitka
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 27 kwiecień 2023 - 19:21

Ja moge polecić (bo osobiście przetestowane :)) Kola Hurtu - polska firma, wysokiej jakości koła rowerowe, w tym lekkie modele dedykowane dla rowerów jednobiegowych. Na ich stronie jest ogromny wybór

jak kopać bitcoiny na komputerze

albo Mavic - baaardzo szeroki wybór kół dedykowanych dla różnych rodzajów rowerów, w tym single speed.
 
 
edit {marka Hurt juz chyba nie istnieje :o}
 


#11 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 27 kwiecień 2023 - 20:51



Ja moge polecić (bo osobiście przetestowane :)) Kola Hurtu - polska firma, wysokiej jakości koła rowerowe, w tym lekkie modele dedykowane dla rowerów jednobiegowych. Na ich stronie jest ogromny wybór


Mógłbyś podrzucić link?

#12 tobitka

tobitka
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 18:08


Mógłbyś podrzucić link?

 

 

Przepraszam, wydaje się, że strona firmy Kola Hurtu nie jest już aktywna. Nie jestem w stanie potwierdzić, czy firma nadal istnieje, troche szok ale faktycznie kola kupilem juz jakis czas temu :o





Dodaj odpowiedź