Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dt Swiss Issue - Pomoc Pilnie Potrzebna, Wyścig W Niedzielę :)


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 02 czerwiec 2023 - 13:20

Panowie, rozebrałem bębenek Dt Swiss 240s, nasmarowałem pastą rekomendowaną przez DT, poskładałem i teraz taki problem, że korba ma tendecję się kręcić jak koło leci na luzie. Jest to lekkie kręcenie. 

 

Wcześniejszą piastę DT 240 mazałem wielokrotnie i nie miałem tego problemu. 

 

Dołączam video: 

 

Jakiś pomysł? W środu obracałem już chyba wszystko, nie mam pojęcia, co może być przyczyną. 

 

Dziękuję, 



#2 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 02 czerwiec 2023 - 14:38

Miałem dokładnie to samo. Okazało się że bębenek nie był dobrze docisniety do piasty.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#3 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 02 czerwiec 2023 - 15:02

Dzięki, jak go mam docisnąć? Normalnie ściągam go cała kasetą a później wciskam, nie ma raczej szans aby wcisnąć mocniej.

#4 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 02 czerwiec 2023 - 15:12

Zdjąłem kasetę, ściągnąłem bębenek, poskładałem spowrotem dociskając endcap ręką tak aby bębenek nie schodził z piasty bez użycia siły i tyle. Pytanie jeszcze czy nie nawaliłeś tam za dużo smaru?? U Ciebie widzę są małe objawy, u mnie się zrobiło ostre koło

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#5 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 02 czerwiec 2023 - 15:19

Smar wytałem, trochę pomogło bo początkowo też było ostre koło. Wieczorem zobaczę to jeszcze raz. Faktem jest, że kaseta ściąga się bardzo lekko. W innych kolorach na 240 schodzi wyraźnie ciężej ale tam jest też inna budowa, oba Ratchet koła ściągam palcami, u tego 240 exp to nie do zrobienia, ściągnę tylko 1 kółko, sprężynkę i ten wałek.
  • bonobo lubi to

#6 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 czerwiec 2023 - 15:57

U mnie z tą samą piastą jest to samo od dawna i nic się z tym nie dzieje. taki zwykły objaw. Stary, masz jakieś 0,5 wata za friko! 

 

Co lecisz? ;) 



#7 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 02 czerwiec 2023 - 16:35

Będę oskarżony o używanie mini silnika 😂 Jadę takie nasze małe regionalne zawody w Brnie, nazywa się to Kavkaz cup, ściganie między kolegami o dyplom i po całym serialu wspólna impreza.
  • bonobo lubi to

#8 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 czerwiec 2023 - 08:50

Powodzenia! :)



#9 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 03 czerwiec 2023 - 09:54

Dzięki. Póki co zawsze tam walczyłem o podium, akurat ten profil mi odpowiada.
Konsultantem to również ze znajomymi i ogólne to dość częsty przypadek. Kolega to ma na DT i na Zipp, możliwe, że przez zbyt dużą ilość smaru (choć dawałem według mnie mało). Przejadę trochę km, może zniknie samo.

#10 tomaszzzz

tomaszzzz
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 03 czerwiec 2023 - 11:34

U mnie też to się pojawia po przesmarowaniu systemu ratchet, ale na przełożeniu blat-oś.

Mam piasty vinci z ratchet 54 od DT Swiss.

Smar od DT, aplikowany dość symbolicznie.

Po kilku jazdach wszystko się dociera i problem znika, przestałem się tym przejmować.

Powodzenia w niedzielę.

 



#11 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 04 czerwiec 2023 - 19:10

Koledzy, po dzisiejszych zawodach naprawiło się to samo, pewnie smar się trochę wytarł.
  • EmPe i bonobo lubią to



Dodaj odpowiedź