Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komoot (+Garmin) - Nauczcie Mnie W To :)

Kommot Garmin

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 janusz.free

janusz.free
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 18 sierpień 2023 - 11:30

Cześć,

 

No to zaczynamy :-) może jestem jedyny który ma tutaj problemy  :D

A może jednal pomogę innym przy rozwiązywaniu ich problemów z Komoot

 
Mój setup to Komoot (na kompie) na którym robię przygotowuje trasę. IQ Komoot. Garmin 520 na którym na tych trasach jeżdżę
 
 
[1] Problem z pokazywaniem tylko śladu bez mapy
Jeżeli planowałem trasy w Garmin Connect to po przesłaniu jej na Garmin 520 jadąc przed skrzyżowaniem typu T widziałem na mapie skrzyżowanie T i podświetlone (pogrubiony) ślad, który miałem jechać. Na przykład w prawo. Jeżeli tą samą trasę przygotuje w Komoot i wgram do Garmina to urzdzenie  pokazuje mi tylko i wyłącznie skręt w prawo w ogóle nie ma podświetlonej informacji i mapy że jestem przed skrzyżowaniem typu T
 
[2] Podpowiedzi przed skręcaniem
Jeżeli planowałem trasy w Garmin Connect to jechać używając róznych pól (bez mapy) i mniej więcej 200-100 m przed skrętem otrzymywałem informacje z mapką gdzie i jak mam skręcać i po wykonaniu skrętu mapka natychmist znikała
Przy przygotowaniu mapy w Komoot Garmin nie pokazuje takiej informacji,  bądź jest ona w ogóle dla mnie nie zrozumiała. Tzn nie ma informacji że będzie zakręt (i ostatnio jadę mając cały czas włączoną mapkę) Informacja o zakręcie pokazywana jest  pod dziwnym kontem a po pokonaniu zakrętu nadal pokazuje się mapka i pustymi informacjami o ilości m itp
 
 
[3] Pokazywanie informacji o trasie - kiedy jedziemy odcinkiem w którym jedziemy tam i z powrotem
Na 2km jazdy jadę odcinkiem prostym (którym będę wracał)  Garmin zamiast pokazać mi jedź do przodu pokazuje mi jedź do tyłu (nie zawróć tylko strzałka zamiast do góry pokazuje w dół)
To wygląda, tak że licznik pokazuje mi Jedź prosto ale tak jakbym się znajdował podrugiej stronie jezdni Czyli niby wracał a przecież dopiero rozpocząłem trasę....
 
Jeżeli coś nie jasne (będę robić foty)
 

 



#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 sierpień 2023 - 18:59

Sugeruję zamiast używania aplikacji CIQ połączyć konta Komoot - Garmin.

Szczegółowe instrukcje tu: https://www.komoot.com/pl-pl/garmin

Po kliknięciu w https://www.komoot.c...nt/connections 

 

Możesz skonfigurować połączenie na stronie komoot lub w aplikacji. Aby skonfigurować połączenie zaloguj się do komoot i przejdź do Profilu > Ustawienia > Połączenia > Garmin Connect (skrót: https://www.komoot.c...unt/connections) wybierz Połącz z Garmin.
de75c364cf50e95846402a692997343c.jpg
Tak to wygląda po połączeniu kursów, a nie synchronizowaniu aktywności. Żeby to włączyć należy wcisnąć "Zmień" i przejdziesz do Connect, gdzie zostaniesz poproszony o wprowadzenie danych konta Garmin i potwierdzenie połączenia. 
 
Po wprowadzeniu swoich danych otrzymasz dwie opcje aktywacji:

3f6892bf24dd293d2884bbc5f01a97d0.png

wybierasz co ma być synchronizowane.

Aktywności nie musisz zaznaczać (chyba, że chcesz przesyłania ich z automatu po synchronizacji - chyba łącznie z historycznymi, ale głowy nie daję), ale najważniejsza jest opcja kursów.

 

Aktywacja przełącznika Kursy  spowoduje przeniesienie wszystkich zaplanowanych wycieczek z komoot do urządzenia Garmin. Wycieczki te będą synchronizowane automatycznie i nie ma możliwości ręcznego wpłynięcia na tę synchronizację ani uniemożliwienia jej wystąpienia po wybraniu tej opcji. 
 
Ostatnie 20 zaplanowanych tras komoot jest wyświetlanych w serwisie Garmin Connect w sekcji „Trening i planowanie” > „Kursy”. Oczywiście wszystkie nowo zaplanowane również, bez usuwania starszych, tylko świeżo po połączeniu będzie wysłanych do Connect 20 ostatnio zaplanowanych tras. 

 

Wcześniejsze można wczytać do connect przez gpx.

 

Podsumowując: po połączeniu kont, wszystko co zaplanujesz w Komoot automatycznie będzie zapisywane w Connect. Wystarczy wejść w Connect (webowy lub mobilny) wybrać opcję "Wyślij do urządzenia" (komputer: Express lub mobilny Connect) i po synchronizacji kurs będzie widoczny w urządzeniu. Kurs synchronizowany w ten sposób zawsze przechodzi przez Connect i nie powinien sprawiać problemów opisywanych wyżej. 

 

E520 to model bez routingu, stąd kurs musi mieć zaszyte prawidłowe dane o zakrętach itp. Dane te powinien przygotować poprawnie Komoot, ale jak widać nie bardzo to robi, albo IQ coś psuje. Po przejściu przez Connect dane o zakrętach powinny być przetworzone poprawnie.

 

Gdyby były jakieś problemy z TBT (wskazówkami), to zawsze można wejść w dany kurs, wybrać opcję "Duplikuj" - kurs zostanie uzupełniony o dane wysokościowe Connect, będzie można go wtedy poprawić (przesunąć, dodać punkty pośrednie czy punkty informacyjne kursu (np. informacje itp. co ciekawe connect z automatu dodaje informacje o początku podjazdów). Po zapisaniu duplikatu kursu ten będzie na 100% posiadał wszystkie informacje niezbędne do nawigowania przez urządzenie, które nie potrafi samo wyliczyć trasy, czyli np. E520 - kurs wysyłany do E520 będzie zawierać informacje o zakrętach itp. 


  • Chertan lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 janusz.free

janusz.free
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 19 sierpień 2023 - 14:35

Sugeruję zamiast używania aplikacji CIQ połączyć konta Komoot - Garmin.

Szczegółowe instrukcje tu: https://www.komoot.com/pl-pl/garmin

Po kliknięciu w https://www.komoot.c...nt/connections 

 

Możesz skonfigurować połączenie na stronie komoot lub w aplikacji. (...)

 

E520 to model bez routingu, stąd kurs musi mieć zaszyte prawidłowe dane o zakrętach itp. Dane te powinien przygotować poprawnie Komoot, ale jak widać nie bardzo to robi, albo IQ coś psuje. Po przejściu przez Connect dane o zakrętach powinny być przetworzone poprawnie.

 

Gdyby były jakieś problemy z TBT (wskazówkami), to zawsze można wejść w dany kurs, wybrać opcję "Duplikuj" - kurs zostanie uzupełniony o dane wysokościowe Connect, będzie można go wtedy poprawić (przesunąć, dodać punkty pośrednie czy punkty informacyjne kursu (np. informacje itp. co ciekawe connect z automatu dodaje informacje o początku podjazdów). Po zapisaniu duplikatu kursu ten będzie na 100% posiadał wszystkie informacje niezbędne do nawigowania przez urządzenie, które nie potrafi samo wyliczyć trasy, czyli np. E520 - kurs wysyłany do E520 będzie zawierać informacje o zakrętach itp. (...)

 

Konto było połączone - więc ten problem chyba odpada
Kursy ładowałem z IQ i z Kommot'a

 

Spróbuje opcję 2 ""Duplikuj" - kurs zostanie uzupełniony o dane wysokościowe Connect,"  i dam znać

 

Dziękuję
 



#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 sierpień 2023 - 18:15

Kursy ładowałem z IQ i z Kommot'a

 

 

 

IQ właśnie pobiera bezpośrenio z Komoot. Jeśli pobierzesz (poprzez "wyślij do urządzenia") z Connect, to będzie to z pośrednictwem Garmina. Ale nie jestem pewny, czy te kursy z Komoot w Connect będą miały instrukcje routingu. Teoretycznie mieć powinny - przecież Wahoo (z pominięciem najnowszych, choć te też korzystają z wbudowanych instrukcji routingu, chyba, że nie ma to przeliczają) korzystają z tego co Komoot prześle. Ale tu może jest co innego wysyłane? 

Ciężko powiedzieć, co IQ Komoot umieszcza jako kurs i co w nim jest. Bezpośrednio z Komoot możesz pobrać chyba tylko gpx, a ten posiada tylko punkty trasy (współrzędne, wysokość i czas), bez instrukcji routingu. Pobranie kursu z Connect powinno zawierać wszystko co zawierać powinno - na pewno po zrobieniu duplikatu (tu plik jest znacznie bogatszy w informacje, Connect uzupełnia dane o zakrętach dla urządzeń bez routingu, dodaje podjazdy i ewentualnie segmenty - o ile użytkownik używa segmentów connect), być może również ten oryginalny z Komoot umieszczony na Connect (choć tu pewno bez  dodatkowych danych).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 janusz.free

janusz.free
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 20 sierpień 2023 - 20:12

No nie wyszło i Wkurzyłem się całe 100 km jechałem tylko i wyłącznie na mapie bez żadnych wskazówek skrętu miałem dwie wersje jedna z Kommot druga tak jak opisane przegenerowana w Garmin każdy tak samo zła.

Wkurzyłem się i we wtorek zaplanowałem sobie pełne testy przygotuję całą paczkę informacji wraz ze zdjęciami wrzucę do serwisu kommota.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź