Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana Opon I Dętek A Wrażenia Z Jazdy


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pyra

Pyra
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądKobyla Góra

Napisano 25 sierpień 2023 - 10:47

Hej!

 

 

W aktualnym zestawieniu jeżdżę na oponach Michelin Power All Season (w komplecie z fenomenalną podstawową marketową detką), których opory toczenia według wszystkim znanej strony oscylują w granicach 22,7W.

 

Aktualnie planuję przeskok na oponę Conti Ultra Sport III i wrzucenia do środka dętki Conti Race 28.

Tutaj ponownie według w.w. strony opory toczenia powinny zmaleć do 14,7W.

 

I tutaj pojawia się moje pytanie do bardziej doświadczonych kolegów z forum:

 

Moje prędkości przelotowe oscylują  w granicach 28-29km/h. Czy będę w stanie wyczuć jakąkolwiek róźnicę w osiągach (minmalnie wyższa średnia/mniejszy wysiłek) lub we wrażeniach podczas jazdy? Czy może raczej będzie to całkowite placebo i ponownie kupić Micheliny na które nie mogę narzekać? Ważne są też wrażenia z jazdy, do tej pory nie miałem żadnych problemów z trzymaniem drogi przez opony, chciałbym uniknąć zmiany na gorsze. 

 

Zapraszam do dyskusji :) 

 

 

 

 



#2 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 25 sierpień 2023 - 12:32

Hej, ja zmnieniałem opony ze standardowych gianta na Conti GP4000 a następnie na GP5000. Wydlug mnie toczą się lepiej, są lżejsze, bardziej zrywne. Nie mniej jednak nie wiem, czy różnica jest aż tak duża, może zależy, jak jeździsz i czy faktycznie np 0,2 km/h będzie dla Ciebie robiło różnicę. 


  • Pyra lubi to

#3 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpień 2023 - 12:44

Zakładając że rower nie służy do okazjonalnej jazdy, albo do celów czysto-transportowych to zakładaj najlepsze opony jakie przyjmie twój budżet. Opony to element który najbardziej wpływa na jazdę w przeliczeniu na koszt zmiany.

Spróbuj też dętek TPU, ew. lateksowych - koszt umiarkowany, a wyrobisz sobie sam zdanie co wolisz. Obecnie używam TPU, wcześniej używałem lateksowych, a jeszcze wcześniej „lekkich” butylowych (i na pewno do nich nie wrócę).
  • Pyra lubi to

#4 Pyra

Pyra
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądKobyla Góra

Napisano 25 sierpień 2023 - 13:08

Tak jak się domyśliłeś wyżej rowerem jest jeżdżone dużo, często i na tyle szybko na ile pozwala noga, ilości pokonywanych km rosną z sezonu na sezon  :D pytanie padło ponieważ zależy mi na poprawie wyników, nie tylko ze względu na moją ciągle obniżającą się masę ciała i poprawianie swojej wydolności ale także optymalizację sprzętu. Niestety budżet nie jest niebotycznie wysoki i muszę iść na kompromisy jakość/cena. Dlatego pojawił się pomysł na właśnie taką oponę, która w starszych tematach często się przewijała jako jedna z lepszych opcji zakładając ten parametr (jakość/cena) jestem otwarty na inne propozycje jeśli jest coś lepszego za niewiele większe pieniądze.

 

Co do stylu jazdy to raczej staram się jeździć agresywnie i mocno w zakrętach oczywiście na tyle na ile pozwala moja technika.



#5 OpaQ

OpaQ
  • Użytkownik
  • 186 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 25 sierpień 2023 - 13:19

Jak Ci noga nie poda, to mityczne kilka watów nic Ci nie pomoże.

:) 



#6 Pyra

Pyra
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądKobyla Góra

Napisano 25 sierpień 2023 - 13:25

Dlatego pytanie jest też bardziej rozbudowane.

 

Drugą częścią zapytania jest odczucie, feeling z jazdy na Conti, czy będę się na nich czuć bezpiecznie przy agresywnym pokonywaniu zakrętów czy będą pod tym względem gorsze od Michelinów jakich używałem do tej pory. Może będzie lepiej może gorzej, może inna opona która nie będzie kosztować 300zł za sztukę też da radę :)

 

Co do nogi to miejmy nadzieję że nadal jej moc będzie rosła jak do tej pory ^^



#7 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 25 sierpień 2023 - 21:56

Ja jestem cichym wielbicielem Conti Grand Sport Race.
Jak dla mnie nie czuję różnicy toczenia między nimi, a GrandPrix4000, są zdecydowanie wytrzymalsze, trzymają na sucho i na mokro i są praktycznie nieprzebijalne.
  • Pyra lubi to

#8 liftlodz

liftlodz
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 26 sierpień 2023 - 16:46

Dętki tpu robią różnice, i to na pewno poczujesz zwłaszcza jak przyspieszasz.
  • Pyra lubi to



Dodaj odpowiedź