Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama Carbon I Przerzutka Sram Axs


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1538 postów
  • SkądSK

Napisano 20 styczeń 2024 - 11:57

Skladam sobie nowy rower na ramie carbonowej i pojawił sie u mnie problem z przednia przerzutka Sram Force AXS.
Przy korbie Sram Force 22 z koronkami Rotor Qring musialem zastosować dystanser jaki daje Rotor z koronka zeby mi nie haczyła o końcówkę wózka przerzutki.
Problem mam taki, ze jak bym nie kombinowal, to łańcuch na ostatnich 4 koronkach z tyłu ociera o wozek przerzutki.
W ogóle przy szerszej mufie widać z tyłu, że łańcuch już na wiekszy przekos.

Ma ktos jakis pomysł jak to rozwiązać. Ostatecznie się wkurze i wywalę przednią przerzutke

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8664 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 styczeń 2024 - 12:15

Przerzutkę masz w wersji Wide czy zwykłej? Może tu jest przyczyna?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1538 postów
  • SkądSK

Napisano 20 styczeń 2024 - 13:33

W wersji zwyklej. Rozumiem, że wersja Wide ma szerszy wózek?

#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8664 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 styczeń 2024 - 13:38

Sam wózek jest taki sam, ale cała przerzutka wychyla się dalej od ramy.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1538 postów
  • SkądSK

Napisano 20 styczeń 2024 - 14:27

Tutaj raczej zmiana przerzutki a Wide nie zalatwi sprawy. Jak bede w domu to wrzuce zdjecia, jak to wyglada. Tutaj bardziej linia łańcucha przez szerszą mufe się zmieniła.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8664 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 styczeń 2024 - 14:50

No i właśnie o to chodzi: przerzutka wychylona dalej od ramy właśnie do tego służy, aby obsłużyć większą linię łańcucha :)

 

No, chyba, że nie rozumiem Twojego opisu. W tym przypadku zdjęcia mogą nieco rozjaśnić sytuację.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1538 postów
  • SkądSK

Napisano 20 styczeń 2024 - 16:26

Problem jest też w tym, że jak juz sobie ustawienia przednia przerzutke, tak jak ja chce dokręcic to sruba ja dociąga plizej łańcucha i wewnetrzna strona ociera (zdjecie 3)b62384c3653749b48e559796843568b5.jpgef532df9aecd2134353179b2a4027ad7.jpgbe62a99b52bd423c4580506be16a572a.jpg

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

#8 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1538 postów
  • SkądSK

Napisano 20 styczeń 2024 - 16:45

Na chwilw wstawilem rower na trenażerze i wstępnie mam winowajcę. Daszek po lewej stronie łańcucha. Jak owal jest w najwyższym położeniu to ociera o niego. Ocieranie na 5 najwiekszych koronkach też jest.

Na razie zdemontuję przerzutke przednią. I tak cały czas jeżdzę na blacie.
Poszukam sposobu, żeby podnieść przerzutke, albo wymienię koronke na normalna.59796d23a9ce596c3749fffc88b844dc.jpg

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

#9 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1538 postów
  • SkądSK

Napisano 28 styczeń 2024 - 20:37

Moze inaczej opiszę problem.
Rama poprzednia gdzie działała przerzutka Sram AXS była alu, nufa suportu 68mm.
Obecna carbonowa ma mufe 86.5mm.
Korba jaka mam obecnie to Sram Force 22 GXP.
Na malej tarczy wszystko chodzi ok, ale nie wrzuca na dużą. Jak ustawie, że wrzuca na dużą to 5 najwiekszych z tylu ocieraja o wózek.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź