Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana systemu z SPD na Look


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 88_sikor

88_sikor
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maj 2011 - 07:47

Mam do was takie pytanko. Ze 3 lata temu zacząłem jeździć z pedałami SPD na rowerze MTB, teraz jednak zmieniłem"górala" na "szosę" a co za tym idzie zmieniam też pedały i system. Jeśli chodzi o pedały spd to miałem podstawowy model shimano, nie pamiętam dokładnie jaki, w każdym razie trzymały mocno buta tak, że wręcz ciężko było się wypiąć, ale mi to odpowiadało. Teraz w szosie mam pedały Miche 302, i musze przyznać, żę w porównaniu z spd-ami to one w ogóle nie trzymają bloków. Buty wypinają mi się praktycznie przy zwykłym kręceniu, czy to jest normalne? Czy ktoś z was miał podobne doświadczenia? Czy to jest wina pedałów? czy w Look-ach tak jest, że wypięcie jest dużo łatwiejsze niż w SPD-ach?

Inna sprawa to prosiłbym o polecenie jakichś pedałów, które warto kupić w systemie Looka. Cena tak max do 300 zł.

#2 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 09 maj 2011 - 09:51

88_sikor, nie ma przy nich śruby do ustawiania siły wypięcia? Chyba Bikemaster je miał i zbytnio ich nie chwalił.

Jeśli nowe, to Keo Classic już wystarczą, ale możesz szukać używek na allegro albo tutaj - nie przeglądałem giełdy. Kiedyś łukasz miał jakieś wyższe do opchnięcia.

#3 88_sikor

88_sikor
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maj 2011 - 10:38

88_sikor, nie ma przy nich śruby do ustawiania siły wypięcia? Chyba Bikemaster je miał i zbytnio ich nie chwalił.


Śruba oczywiście jest, ale zakres regulacji nie jest moim zdaniem zbyt duży i niewiele zmienia.

Jeśli nowe, to Keo Classic już wystarczą, ale możesz szukać używek na allegro albo tutaj - nie przeglądałem giełdy. Kiedyś łukasz miał jakieś wyższe do opchnięcia.


Na takie pedały też patrzyłem. Tylko rozwiejcie moje wątpliwości, mam nadzieję, że jak już sobie takie kupie to będe miał problemu z tym, że stopa wypina mi się "nie chcący"? Jeśli dobrze wyreguluję sobie śrubę?

#4 oszo

oszo
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 09 maj 2011 - 11:47

Mam co prawda Keo 2Max, ale "nie chcący" się nie wypinaja.

#5 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 09 maj 2011 - 22:00

88_sikor, Miche 302 to gówno nieprzeciętne. Leżą u mnie gdzieś w gratach i za nic po nie nie sięgnę.

Zrób tak:

Wyreguluj śrubą gniazda na najlżejsze wpinanie i powpinaj się na sucho. Zauważ, że te pedały wpinają "podwójnie" Czyli najpierw blok lekko się zakleszcza w pedale a potem wciska się i blokuje na stałe. Co do trzymania to te Miche trzymały mi nogę bardzo solidnie więc musisz nauczyć się wpinać. Jak już się wepniesz to jest wzglednie bezpiecznie. Łatwo się wypiąć na żółtych blokach, bo luzu nie mają.

Zwróć też uwagę, że te pedały wpinają bloki prawie bezgłośnie. Tylko coś tam sprężynka tyknie i wpięte. Ale trzeba mocno nogą przycisnąć ażeby zakleszczyły się do końca.

Look przy nich to klikający szaleniec. :lol:

#6 88_sikor

88_sikor
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2011 - 09:29

88_sikor, Miche 302 to gówno nieprzeciętne. Leżą u mnie gdzieś w gratach i za nic po nie nie sięgnę.

Zrób tak:

Wyreguluj śrubą gniazda na najlżejsze wpinanie i powpinaj się na sucho. Zauważ, że te pedały wpinają "podwójnie" Czyli najpierw blok lekko się zakleszcza w pedale a potem wciska się i blokuje na stałe. Co do trzymania to te Miche trzymały mi nogę bardzo solidnie więc musisz nauczyć się wpinać. Jak już się wepniesz to jest wzglednie bezpiecznie. Łatwo się wypiąć na żółtych blokach, bo luzu nie mają.

Zwróć też uwagę, że te pedały wpinają bloki prawie bezgłośnie. Tylko coś tam sprężynka tyknie i wpięte. Ale trzeba mocno nogą przycisnąć ażeby zakleszczyły się do końca.

Look przy nich to klikający szaleniec. :lol:


Dzięki za te cenne wskazówzki zaraz wsiadam na rower i wsystko porządnie posprawdzam. Wielkie dzięki za pomoc. Faktycznie mogło być tak, że po prostu źle się wpinałem... Nie zmienia to jednak faktu, że pedały są do wymiany :mrgreen:

Powiedz mi jeszcze, które gniazdo jest, które? Są dwa jedno na środku, a drugie z tyłu.

#7 88_sikor

88_sikor
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2011 - 12:37

Sorry, że piszę pod spodem, ale nie mogę już starej wiadomości edytować, a problem się rozwiązał.

Mimo regulacji pedały dalej działały beznadziejnie. Widocznie swoje już odsłużyły. Odkręciłęm je tak samo jak bloki od butów i wszystko to wylądowało na smieciach.

Dzięki za pomoc.

#8 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 10 maj 2011 - 16:46

88_sikor, to na środku to od dolewania smarowidła do osi pedału jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało.

Od tyłu jest regulacja naprężenia sprężyny. Mogę odsprzedać Ci moje Miche 302 za niewielką sumę. Moje działają w pełni sprawnie.

#9 88_sikor

88_sikor
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2011 - 19:48

Dzięki, ale nie chcę się bawić już w takie cuda. Wolę zainwestować te 200 zł i kupić coś nowego.

#10 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 10 maj 2011 - 19:57

To kup Look Keo Classic albo Look Keo Sprint. Te drugie mają mocniejsze sprężyny.

#11 88_sikor

88_sikor
  • Użytkownik
  • 85 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 maj 2011 - 14:16

To kup Look Keo Classic albo Look Keo Sprint. Te drugie mają mocniejsze sprężyny.


Dzięki, na pewno, któreś z tych wybiorę.



Dodaj odpowiedź