Skocz do zawartości


Zdjęcie

Defekt Schwalbe Ultremo R1


34 odpowiedzi w tym temacie

#21 roni

roni
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądGostyń

Napisano 31 marzec 2012 - 14:53

siema,

czy ktoś użytkuje, testuje Schwalbe Ultremo ZX ? jeśli tak proszę o opinie i z góry dziękuje

#22 pogromcaszos

pogromcaszos
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądJanczowa

Napisano 22 czerwiec 2012 - 10:09

Podepnę się pod temat. Mam pytanie czy to normalne że opony Shwalbe Ultremo ZX tak wyglądają po 2800km? Całe są spękane, miejscami wystają jakieś sznurki.

https://picasaweb.go...23831/UltremoZX

#23 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwiec 2012 - 10:17

Podepnę się pod temat. Mam pytanie czy to normalne że opony Shwalbe Ultremo ZX tak wyglądają po 2800km? Całe są spękane, miejscami wystają jakieś sznurki.

https://picasaweb.go...23831/UltremoZX


Coś się fotka nie wyświetla, ale niestety te opony są raczej na małe przebiegi i lepiej używać ich tylko na wyścigi.
Jak już Ci się sznureczki pokazują to koniecznie wymień, ja chciałem pojechać jeszcze jeden wyścig właśnie jak już się sznureczki pojawiały i skończyło się na zupełnym przetarciu i DNF...

pzdr

#24 pogromcaszos

pogromcaszos
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądJanczowa

Napisano 22 czerwiec 2012 - 10:22

Link już powinien działać. Trochę szkoda ich ponieważ nie są bardzo zużyte, jedynie te pęknięcia się pojawiły.

#25 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwiec 2012 - 10:28

Myślałem, że te pęknięcia masz od góry, a to z boku widzę. Wygląda to tak jakbyś kupił dość stare te opony, skoro tak pękają...

#26 pogromcaszos

pogromcaszos
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądJanczowa

Napisano 22 czerwiec 2012 - 10:35

Może tak być że są dość stare ponieważ sprzedawał je jakiś prywatny gościu na allegrogo bez pudełek, paragonu, ale za to były troszkę tańsze:D

#27 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 22 czerwiec 2012 - 13:54

Też wlasnie mam zx , i tylna dostała bicia .... nie wiem dlaczego , poprostu bije w kilku miejscach , felga cała zero bicia , a oponka przy zakreceniu kolem ma bicie , w jednym miejscu czuć delikatne wybrzuszenie , przebieg okolo 3 tysięcy . Te sznureczki wyłażace tez u siebie zobaczyłem .. Ale ogolnie oponki fajne . Da sięto reklamować ? bo R1 wymieniali ,a zx nie mam pojecia , no i czy to nie aby moja wina ;(

#28 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwiec 2012 - 15:29

Po 3 tysiakach to Ci reklamacji raczej nie przyjmą, to po prostu opony na krótki przebieg. Jak masz bicie to już pora wymienić, niestety Schwalbe tak właśnie mają, że się potrafią dziwnie wybrzuszać.

#29 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 22 czerwiec 2012 - 15:53

Jak masz bicie to już pora wymienić, niestety Schwalbe tak właśnie mają, że się potrafią dziwnie wybrzuszać.

Potwierdzam. Miałem Stelvio Light i od początku miała bicie ale jeździłem. Po ok. 6000 km rozlazła się na boku (rozwarstwiła się) i nagle strzeliła.
Po swoich doświadczeniach i tym co tu czytam, już nigdy szosowych opon Schwalbe nie kupię. Choć trzeba przyznać, że sam bieżnik ścierał się powoli.

#30 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 22 czerwiec 2012 - 20:40

rok wczesniej miałem michelin pro race 3 , były raczej miękkie , schwalbe sa twardsze , ale z michelinami nie miałem problemu , dopoki tył ( w skutek hamowania za autem na tempówce) sie nie przetarł i wylazła na wierzch dętka no i strzeliła ale to już było po jakis 8tys , a dodam ze nowej opony nie dostałem więc moze miala napewno miala i wiecej . a te schwalbe praktycznie nowki . itakie rzeczy . narazie jej nie wymienie (moze zamienie przod na tył) i bede katował. najlepsze jest to ze kupiłem do drugiego rowerka pare tygodni temu drugi komplet , tylko szersza bo 25c. ale po napompowaniu mają tyle co 23 ;f bede miał punkt odniesienia , moze te co teraz uzytkuje są jakies felerne ;/

#31 bodhi

bodhi
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 maj 2013 - 13:19

Mam to samo z oponami Ultremo ZX, całe popękane na bokach najbardziej w miejscu gdzie łączą się z felgą. Pierwsze moje Ultremo które kupiłem 6 lat temu wytrzymały 9000 km, pożniej R1 do wymiany, a teraz ZX które przejechały dopiero 1700km i juz nadają sie do smieci. Jezeli chodzi o jazde to opona swietna, ale cos z produkcja sie popsulo.

#32 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 maj 2013 - 13:25

To nie produkcja.Te opony po prostu są słabe jak każde Schwalbe :-(

#33 czegevara

czegevara
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądKobyłka

Napisano 03 wrzesień 2013 - 09:29

ZXy tak mają że delikatnie pękają na bokach ale w niczym to im nie szkodzi - oplot jest od tego aby opona trzymała się w kupie, dodatkowo przy feldze odwarstwia się tkaninana 2-3mm, też nic się nie dzieje z tego powodu. Moje mają już prawie 10 tysięcy i są nadal do jazdy. Jedyny zabieg "oszczędzający" jaki zrobiłem to zamiana przodu z tyłem po 2700km. Nie złapałem żadnej gumy na nich.



#34 87Tomasz

87Tomasz
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądMrzeżyno

Napisano 03 wrzesień 2013 - 09:49

Ja nie polecam nikomu SCHWALBE LUGANO.Straszny szmelc.Nie wiem czy SCHWALBE robi to celowo czy po prostu schodzi na psy.

Mam Lugano w drucie 700x23C i wyglądają jakby przejechały z 10 000km a mają zrobione 3000km.

Przód popękał i złapałem PIĘĆ kapci pod rząd w ciągu tygodnia.Wszystko wchodzi w nie jak w masło.

Ja rozumiem że nie ma czego się spodziewać w cenie 40zł/szt. ale bez przesady.

Widzę z resztą że i wyższe modele nie sprawują się lepiej.



#35 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 wrzesień 2013 - 14:33

Widzę z resztą że i wyższe modele nie sprawują się lepiej.

Nie do końca zależy jaka seria opon sie trafi, co do schwalbe lugano juz lepiej wybrać coś tańszego np z modelu vittoria, bardziej zywotne oponki mniej problemow z kapciami


SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg




Dodaj odpowiedź