Skocz do zawartości


Zdjęcie

Waga roweru, a szybkość jazdy


35 odpowiedzi w tym temacie

#21 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 16 maj 2011 - 18:29

Mylisz się mistrzu z Katowic.

#22 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2011 - 18:31

To jaka jest tajemnica?

#23 Makdeb

Makdeb
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 maj 2011 - 19:06

To jaka jest tajemnica?


Trzeba ścigać się od małego, mieć dobre geny oraz mieć zmysł, umieć jeździć w grupie i co najważniejsze SUMIENNIE ale i MĄDRZE trenować.

#24 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2011 - 19:12

Nie mówię o szaraczkach z peletonu, który wygra w karierze jeden etap na jakimś turze, tylko o cyborgach, co trzeba zrobić, żeby takim być.

#25 Jakub123

Jakub123
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKatowice

Napisano 16 maj 2011 - 19:14

Mylisz się mistrzu z Katowic.


Tylko nie mistrzu ;)

#26 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 16 maj 2011 - 20:27

No własnie według mnie też kosmos między tym MTB a szosą. W tamtym roku i w zimie przejechałem koło 10 tys. km na tym mtb, ale później był miesięczny odpoczynek po usunięciu migdałków i może dlatego forma spadła i na szosie jest taka sama średnia, co się dziwić 300 km na nowym rowerze to nic, trzeba trenować :) Fakt faktem, zawodowy piłkarz bardzo mało się męczy i trenuje w porównaniu do kolarzy, bo mając 2h treningu dziennie a 5h w przypadku kolarzy to jest dopiero różnica. Jestem fanem piłki nożnej ale czasem myślę sobie, że mogli by więcej z siebie dawać i brać przykład z kolarzy a nie takie trochę lenie.

#27 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 16 maj 2011 - 21:52

Julkos z tego co ja wiem to zawodowy piłkarz klasy światowej (nie mówię tutaj o polskiej ekstraklasie) to nie trenuje 2 godz dziennie, tylko 4-8 godz. Poczytaj sobie troszkę o treningach chociażby takiego Cristiano Ronaldo czy innych piłkarzach z Realu Madryt, którzy to zostają po godzinach by móc trenować dodatkowo, aby być najlepszym.

#28 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2011 - 07:05

Jeszcze przyszło mi na myśl jedno skojarzenie:

Rower 1 - 14kg
Rower 2 - 11kg
Różnica: 21,5% czyli KOSMOS!

A teraz porównanie od niczego zależnych dwóch sportowych samochodów pomijam inne czynniki takie jak aero czy stosunek KM/tone

Samochód 1 - 950kg
Samochód 2 - 920kk
Różnica: 3,15% czyli wydawałoby się nic, a w rzeczywistości czyli np w wyścigach F1 dodatkowe 30kg to np. 0.5 sek. straty na kółku 5km. A Co by było gdyby sprowadzić różnicę do 21,5 czyli 7krotnie wiekszą? wychodzi na pałę 3,5 sek, czyli różnica od mistrza świata do lebiody, która jeździ w zespole, która dopiero zaczyna poznwać tajniki F1 ;-)

Deadi- rozwaliłes mnie tym porównaniem.
Od jakiegos czasu obserwuję że jest coraz wiecej kolesi na "7kg" rowerach, których z palcem w nosie objedzie mój 70 letni ojciec na jaguarze. I wcale nie dla tego, że jaguar czy huragan waży 13kg, mój stary 70, a szpec od wylajtowanego roweru 85 tylko dlatego ze staruszek jeździ od 60 lat a ci co sie podniecają wagą roweru nie zaczeli jeszcze porządnie trenować. Waga roweru na płaskim i w samotnym trningu jest nieistotna, bo tam nie ma zawrotnych przyspieszeń i hamowań tylko walka ze słabosciai własnego organizmu. Poza tym zamiast kombinowania roweru lzejszego o 1 czy 2 kg lepiej na poczatku zając sie własny sadełkiem i zamienić je na glikogen w mięśniach co na wyniki będzie miało duzo wiekszy wpływ.
  • buzzgrow lubi to

#29 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 maj 2011 - 08:06

Poza tym zamiast kombinowania roweru lzejszego o 1 czy 2 kg lepiej na poczatku zając sie własny sadełkiem i zamienić je na glikogen w mięśniach co na wyniki będzie miało duzo wiekszy wpływ.


Święte słowa, sam byłem kiedyś świadkiem jak dwóch gości co im brzuchy się na kierownicy opierały, rozmawiali o tym o ile odchudzili rowerki. :mrgreen:

Julkos, jak miałeś miesiąc przerwy to jeszcze jakiś czas będziesz dochodził do starej formy, zwłaszcza że pewno nałykałeś się pełno antybiotyków i innych leków. Ja po tygodniu na antybiotyku przez 1,5 tygodnia dochodziłem do siebie.

#30 Gump

Gump
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądUstrzyki Górne

Napisano 17 maj 2011 - 08:12

. Poza tym zamiast kombinowania roweru lzejszego o 1 czy 2 kg lepiej na poczatku zając sie własny sadełkiem i zamienić je na glikogen w mięśniach co na wyniki będzie miało duzo wiekszy wpływ.

Prawda ,lepiej zrzucić kilka zbędnych kilogramów . Ostatnio dla rozrywki startowałem
w maratonie MTB rowerem bez amora i ważącym około 15kg i wcale nie traciłem na podjazdach ,wręcz przeciwnie wszystko na zjazdach rowery kolegów były z kosmosu
ale większość myśli ,że to rower wygrywa otóż nie, niestety :->
Oczywiście dobry sprzęt to fajna sprawa ale to jest tylko połowa i to ta mniejsza sukcesu
W 2000 roku na GMP Masters w UD, kolega Kapłoński wygrał wyścig na sprzęcie który dalece odbiegał od cudów na jakich wtedy większość się ścigała. Mój dobry kolega Darek
który ścigał się w Polsce a potem kilka lat we Francji trenował podjazdy z takim zapałem
że niektórzy na siłę po górskich czasówkach wysyłali go do elity.
Trening czyni mistrza nie rower, owszem ja również posiadam fajną szosówkę
ale wiem ,że bez tysięcy przejechanych kilometrów i wielu wyścigów nie ma szans
na wynik ,średnią itp. Do zawodowców nie ma co się porównywać to jest ich praca
więc dają z siebie wszystko a poza tym nie muszą się o nic martwić oprócz dobrej nogi.
Najlepiej zaczynać od sprzętu ciężkiego, poczytajcie jak trenowali bracia Rosjanie
jak się potem przesiadamy na mega carbon to mucha nie siada :mrgreen:
Teraz mniej jeżdżę a więcej biegam po górach, na jesień zmierzę się z Kasprowym :-P
ale zasada jest taka sama trening plus głowa to sukcesu połowa .

Pozdrawiam Marcin z Biesów.

#31 bonifacy

bonifacy
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Skądwielkopolska

Napisano 17 maj 2011 - 09:11

tu macie przyklad jak jezdza zawodowcy

http://connect.garmi...tem&cid=1627913

http://connect.garmi...tem&cid=1628108

#32 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 17 maj 2011 - 09:35

Brałem ketonal, ale to naprawdę duże dzienne dawki przez 3 tygodnie, żeby tak nie bolały rany po migdałkach i żebym mógł jeść. Niestety schudłem 5kg, ale później przytyłem w treningu na masę. Fatu mam mało ale formę trzeba budować. 184 cm 79 kg to dla mnie idealna waga. Zdzwiliłeś mnie tym swoim ojcem :) Czas trenować!

#33 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 17 maj 2011 - 10:31

@bonifacy: fajne są te statystyki, wczorajszy wyścig tour of california ukończony ze średnią prędkością 44km/h. Bardzo zdziwiło mnie średnie tętno zwycięzcy tego wyścigu bo było to tylko 136 uderzeń na minutę czyli 74% max tetna zawodnika. Chyba ciągle z wiatrem musieli jechać :o Albo znalazłem zwycięzce 18 etapu TdF: trasa 198km średnie tępo 42km/h a średnie tętno 65% ! Nie łykam!

#34 Jakub123

Jakub123
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 maj 2011 - 12:40

Chyba ciągle z wiatrem musieli jechać


weź się ogarnij ;) to jest potęga jazdy w grupie ;) Wicher tu nie ma nic (prawie nic ;)) do rzeczy.

#35 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 maj 2011 - 12:43

Julkos, średnie tętno niewiele mówi, taki gość przejechał 90% trasy za plecami kolegów, a to powoduje dużo mniejszy wysiłek. Przykład wracaliśmy z Piotrem92 z Ustronia w sobotę, prędkość około 37-38km/h ja na zmianie - moje tętno około 155, Piotr na zmianie ja na kole :) moje tętno około 125. Więc nie dziwota że z wyścigu wyjdzie mu 136. Ja jestem ciekaw na jakim tętnie jechał Przemek Niemiec jak ciągnął grupkę na Etnę. I tu chciałbym zobaczyś średnie tętno np z 20 minut takiego ciągnięcia.

#36 Gump

Gump
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądUstrzyki Górne

Napisano 17 maj 2011 - 14:08

Ja jestem ciekaw na jakim tętnie jechał Przemek Niemiec jak ciągnął grupkę na Etnę. I tu chciałbym zobaczyś średnie tętno np z 20 minut takiego ciągnięcia.

Ja myślę,że Przemek sam chyba by nie chciał wiedzieć jakie miał tętno jak zaciągał pod górę :-P



Dodaj odpowiedź