Skocz do zawartości


Klasyfikacja generalna


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2011 - 20:31

Sezon dobiega powoli do końca, mam na myśli ten w road maratonach, gdyż zostały jeszcze tylko dwie imprezy, w związku z czym generalka zaczyna się powoli kształtować. Przed Nami jeszcze road trophy i Sanok. Jednak nie wiem do końca jak będą liczone punkty z RT, czy jako jedna impreza z maksymalną ilością punktów, czy jako 3 niezależne imprezy?

Wady, zalety i fakty opcji gdy rt liczymy jako jedną imprezę z maksymalną ilością pkt 300pkt do zdobycia.
- RT jako jedna impreza, czyli łącznie 9 imprez i 6 w generalce.
Zalety:
- uproszczenie w liczeniu generalki
Wada:
- jakby Ci nie poszło źle, to pewnie i tak będzie Twoja najlepsza impreza w sezonie. W najgorszym wypadku dostaniesz 60pkt, co jest równoważne z 10 miejscem w normalnej imprezie i nie ma szans, że zostanie skasowana.
- ogólnie strasznie wyglądają nagle te 300pkt

- RT jako trzy oddzielne imprezo-etapy
- czyli 11 imprez i 7 do generalki
Zalety:
Jak jeden etap pójdzie Ci gorzej, możesz go zastąpić lepszym wynikiem na innej imprezie. Eliminuje to wpływ przypadków losowych.
Wady:
-więcej liczenia.

Jaka by nie była decyzja, lepiej żeby była wiadoma przed rt, by uniknąć potem przepychanek.

#2 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 sierpień 2011 - 21:27

Mikołaj po kolei wg regulaminu:

Uczestnikom po każdej imprezie oraz po każdym etapie przyznaje się punkty.


Czyli na RT max 300 pkt

Do klasyfikacji końcowej zalicza się najlepsze wyniki uzyskane w 2/3 imprez/etapów w roku


Czyli na chwilę obecną 2/3 z 11 czyli liczymy 7 najlepszych imprez/etapów.

A na koniec roku:

1. Klasyfikacja indywidualna:
a) puchary za miejsca od 1 do 10 dla osób, które ukończyły minimum 4 imprezy w sezonie. Wyścigi etapowe liczone są jako jedna impreza.
B) Specjalne wyróżnienia dla sklasyfikowanych na wszystkich imprezach cyklu rocznego.


Czyli jak ktoś przejedzie trzy etapy RT i wszystkie wygra oraz wygra dajmy na to w Bieszczadach, to nie otrzyma pucharu za cały sezon bo ukończył tylko dwie imprezy, a podejrzewam, że z 400 pkt miałby miejsce w "10".

Nie ma co wyważać otwartych drzwi ;-)

#3 Karol_R

Karol_R
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 sierpień 2011 - 21:54

Ważniejszą informacją byłaby wiedza czy do końca już tylko RT i Sanok czy jeszcze jakiś wyścig?:)

#4 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 sierpień 2011 - 22:42

Karol_R, nie zadeklarujemy na ten moment ani tego, że nic więcej nie będzie, ani tego, że coś jeszcze dojdzie. Po prostu tego nie wiemy i to niezależnie od nas - niestety.

#5 Karol_R

Karol_R
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 sierpień 2011 - 07:50

OK, pozostaje trzymać kciuki i liczyć na przychylność władz :)

#6 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2011 - 07:50

No dobrze Michale, ale jak liczysz że 2/3 z 11 imprez to 7 do generalki, czyli RT liczymy jako 3 mniejsze i mogą nam np. wypaść punkty z jednego etapu, jeśli Nam gorzej pójdzie. Jeśli nie ma takiej opcji i RT to jedna impreza z maksymalną ilością 300pkt, to mamy 9 imprez i 6 do generalki.

#7 Kiwaczek

Kiwaczek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 09 sierpień 2011 - 08:55

Panowie, to bardzo proste. Wszystkiemu winne nazewnictwo, tzn impreza/etap. Etap jest liczony jak każda impreza= 11 imprez/etapów w sezonie, czyli liczą się punkty z 7 imprez/etapów. A jak ktoś nie przejedzie jednego etapu, to nie zmieni to faktu, że imprez/etapów w cyklu jest nadal 11. Jak ktoś chce zgarnąć full punktów, to powinien zaplanować udział w 7 imprezach/etapach- jeśli jednego z nich nie pojedzie, to ma liczone 6.
Natomiast ten udział w 3 "IMPREZACH" jest wymyślony tylko po to, żeby zachęcić uczestników do startu w większej ilości maratonów, tzn wyeliminować osoby, które zebrałyby punkty startując tylko w Road Trophy plus jeden.
Podsumowując:
Jeśli nastawiacie się na jazdę w Road Trophy, to możecie tam zdobyć max 300 punktów ale żeby z tymi punktami pchać sie do generalki, musicie pojechać jeszcze dwa inne maratony.

#8 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 sierpień 2011 - 09:15

Kiwaczek, dzięki za wyjaśnienia :) Pięknie to wszystko opisałaś... ;-)

#9 Karol_R

Karol_R
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 sierpień 2011 - 12:46

Tak teraz myślę i proponuje za rok policzyć punkty z Road Trophy tak:
- miejsce z klasyfikacji końcowej x 3
lub (chyba nawet jeszcze lepiej i zgodnie z idea aktualnej myśli punktowej)
- miejsce z klasyfikacji końcowej za które wpisać punkty wg tabelki tyle ze jako 3 osobne starty (po tyle samo)
Jakby nie patrzeć jest to impreza etapowa i powinna się liczyć jazda przez 3 dni, a nie 1 ;)
W ramach zachęty można dodatkowo przyznawać bonifikaty punktowe np za miejsc na pudle po etapie wtedy trochę zmodyfikować punktacje końcową, ale to już do przemyślenia. Może i byłoby trochę zagmatwane, ale i sprawiedliwie :)
Propozycja oczywiście na przyszły rok, żeby znów zamieszania nie wprowadzać.

#10 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2011 - 13:04

Ty się Karol wybierasz na pudło na RT? ;)

#11 Karol_R

Karol_R
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 sierpień 2011 - 13:09

hmm a co to ma do mojego pomysłu?

#12 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2011 - 13:16

Że mi jeszcze bardziej odskoczysz. Jak już to bym dawał bonifikaty czasowe i może faktycznie sumował ilość pkt uzyskaną na RT, przez trzy i liczył jak trzy imprezy na których uzyskaliśmy taką samą ilość punktów.

#13 Jakub123

Jakub123
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 sierpień 2011 - 13:34

Że mi jeszcze bardziej odskoczysz.


może po prostu trenuj efektywniej, a nie kombinuj z punktami.

#14 Karol_R

Karol_R
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 sierpień 2011 - 13:43

Że mi jeszcze bardziej odskoczysz. Jak już to bym dawał bonifikaty czasowe i może faktycznie sumował ilość pkt uzyskaną na RT, przez trzy i liczył jak trzy imprezy na których uzyskaliśmy taką samą ilość punktów.

Bez przesady.
Po pierwsze myślę, że system jaki zaproponowałem jest sprawiedliwy (zaraz zrobię tabelke jakby to fajnie wyglądało)
Po drugie nie mam szans na pudło na jakimkolwiek etapie, więc jak widać nie zrobiłem tego pod siebie no i napisalem, ze to propozycja na przyszly rok :P
Po trzecie aż tak mi nie zależy :)
Po czwarte Kuba (najlepszego!) ma rację. Widać jeszcze wczesna pora i trzeźwo myśli ;-)


edit:
Bonifikaty za miejsca na etapie:
1 - 5s
2 - 3s
3 - 1s

Punkty do generalki wg klasyfikacji końcowej RT

1 - 95 gdzie normalnie 100
2 - 87 --- 90
3 - 83 --- 84
4 - 78
5 - 75

Pomniejszone o bonifikaty, bo w przyrodzie musi być równowaga.
i tak jak pisałem wcześniej dodajemy punkty jak za 3 etapy, czyli np mamy zawodnika X który został sklasyfikowany na 2 miejscu, w tym był na II etapie pierwszy, a na III trzeci, to do generalki RM dostaje do rubryczki po 87 punktow w 3 rubryczkach oraz dodatkowo w rubryczce za II etap 5 punktów i III 1 punkt.
Jeżeli ktoś wygra 3 etapy oraz co się z tym wiąże klasyfikacje końcową to dostaję po 95 punktów oraz po 5 za każdy wygrany etap, więc nie jest ani trochę stratny.
Oczywiście można by bez tych bonifikat, ale myślę że dzięki nim byłaby większa walka na ewentualnych finiszach z grupy.

Przykład:
Dołączona grafika

#15 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 09 sierpień 2011 - 17:48

Mam tylko 2 min.
Resztę po 15 sierpnia ;-)

Po kolei:
Pkt za etapy są osobno, ponieważ będą osoby co wystartują w jednym lub dwóch etapach.
Mają do tego prawo regulamin tego nie zabrania.
Po drugie tak jak napisał Kiwaczek i mickrz.
Jest jeszcze w regulaminie ukończenie 4 imprez, nie etapów wystartowanie w 2/3 etapów w RT nic nie daje poza pkt. Nie wszyscy mają na tyle urlopu, a chcą wystartować.
Po trzecie . Nie wiem jak liczycie, ale 11 etapów to: 7 i 1/3, więc zaokrąglamy w górę do 8 ;-) wg regulaminu. Więc warto wystartować w RT. ;-)
Po czwarte
Karol_R -u może policzysz pkt sam jeden sezon i zobaczysz, co jest proste i sprawiedliwe w liczeniu?

Dla mnie proste i sprawiedliwe jest zsumowanie wszystkich pkt dla danego zawodnika i drużyny.
Mnożniki 2/3 , 0,9 itp nie ułatwiają zadania przy 1000 uczestników ;-)

Proponuje poczytać regulamin. Podobno warto, ja nie czytałem ;-)
Pzdr. Tomek
Wyniki po Rajczy powinny być około 17 sierpnia.

#16 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2011 - 18:19

Zaokrąglamy z zasadami matematyki, czyli 2/3 z 11 to 7 i 1/3, czyli zaokrąglamy w dół i mamy 7 imprez. Jeśli liczysz to w excelu mogę Ci popisać polecenia i nie będziesz miał żadnych problemów, jedynie kwestia danych, jeśli będą problemy z formatem. No i zaciekawiłeś mnie z tym startowaniem w mniejszej ilości etapów, na jakiej odbywa się to zasadzie?

#17 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 sierpień 2011 - 21:07

czonk86, a propos Ślimaka i Excela to oni są dość dobrze skorelowani ;-)

Wierz mi największym problemem nie są formuły ale - przepraszam nazwę to po imieniu - burdel, jaki w zapisach robią Ci co się zapisują. Błędy w nazwiskach, braki polskich liter, niepełne PESEL'e, różne miejscowości (nawet 3 na 3 imprezy). Składanie tego do kupy trwa najdłużej.

#18 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 sierpień 2011 - 10:02

Sprawę rozwiązuje jednokrotne wpisanie danych, a potem logowanie do bazy zapisów na podstawie nr PESEL, jako danej jednoznacznej. Pozostawiamy tylko opcję wyboru dystansu i rozmiaru koszulki.
Co prawda, wtedy błędy popełnione przy pierwszym zapisie powielają się, ale człowiek funkcjonuje w systemie jako jeden "rekord".
Nie wiem jak to zrobić, ale ten system chyba nie ma słabych punktów - no może poza koniecznością stworzenia go.
Przypuszczam, że przy okazji wprowadznia chipów pojawi się taka możliwość.

PS. Dziękuję za korektę wyniku. Jest OK. Czekam do 17 na ruch w górę w generalce :)

#19 Gosc_czonk86_*

Gosc_czonk86_*
  • Gość

Napisano 10 sierpień 2011 - 11:09

Z chipami idzie w parze system zapisów, więc ślimak będzie zwolniony ze swego obowiązku od przyszłego roku, za to wyniki szybko i w sieci.

#20 Karol_R

Karol_R
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 sierpień 2011 - 14:54

Po czwarte
Karol_R -u może policzysz pkt sam jeden sezon i zobaczysz, co jest proste i sprawiedliwe w liczeniu?

Dla mnie proste i sprawiedliwe jest zsumowanie wszystkich pkt dla danego zawodnika i drużyny.
Mnożniki 2/3 , 0,9 itp nie ułatwiają zadania przy 1000 uczestników ;-)

Rozumiem, że przy obecnym systemie jest to uciążliwe, toteż mając na względzie przyszłoroczne zmiany z systemem elektronicznego pomiaru czasu, zaproponowałem inne rozwiązanie co do liczenia RT, bo moim skromnym zdaniem nadrzędna powinna być równa jazda przez wszystkie etapy :)
Pozdrawiam :)