Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower do 600 PLN


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 zach4r

zach4r
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 sierpień 2011 - 09:12

Witam,
Chciałbym kupić rower szosowy do 600zł, dlatego z prośbą o poradę kieruję się do Was. Uznałem, że najwyższy czas zakończyć to katowanie się starym góralem po polskich drogach i czas zakupić rower, na którym jazda po szosach będzie sprawiała przyjemność.
Jeśli chodzi o allegro, to prosiłbym o rzucenie okiem na aukcje, dla ułatwienia wrzucam przefiltrowane już propozycje rowerów (do 600 PLN, używane).
Moje wymiary to 185/85 cm/kg.
Jeśli jest we Wrocławiu miejsce, gdzie mógłbym kupić rower jaki mnie interesuje, oraz znajdzie się osoba która fachowym okiem spojrzałaby i pomogła mi w wyborze roweru to również proszę o informację.
Dzięki za pomoc!

#2 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 sierpień 2011 - 10:07

Sam tak zrobiłem jak Ty więc, wiem w miarę na czym stoję; Mam tyle wzrostu co Ty i rozmiar ramy mam 58 cm - praktycznie odczuwając to trochę mało na mój wzrost. ALE. No właśnie.
Ja jeżdżę w mieście trochę przełajowo jak kurier, więc dla mnie jest wyśmienity. Poza miastem na dłuższej trasie wiem że mogły by mnie plecy boleć. Dobrze by było, żeby już miał ten rowerek fajny sprzęt, a stare osprzęty są naprawde świetne i długowieczne i... piękne. Ja wymieniłem swoje tajwańskie jednorazowe graty na stare Shimano i jest świetnie. Hamulce mam tylko weinmanna ale są niezawodne. Marka. No tak. Bianchi jest świetna, sam jeździlem jak mi sie rower zepsuł, kumpel mi pożyczył - bardzo podobną.
Ale marką kierować się nie musisz, jak jest rama cr-mo i jest lekki to nie ma znaczenia. Mam dużo znajomych co jeżdżą na starych no namach szosowych i jest git. Ja bym wybrał albo superie, albo batavusa, albo którąś z tych bianchi. Z innych firm koga miyata jest fajna, a kolarki gazelle długo służą. Pozdr. Mam nadzieję, że pomogłem.

PS- ta gazelle ma tego plusa że kola są nowe. Ja musiałem wymienić bo w krk takie dziury że kpina.

#3 zach4r

zach4r
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 sierpień 2011 - 23:38

Fajnie, że udało się zawęzić grono kandydatów. Może linki bezpośrednie do aukcji skuszą większą ilość forowiczów do wyrażenia swojej opinii.
Gazelle, rama Columbusa, Shimano 300EX Rozmiarowo odpowiednia?
Batavus Shimano SIS, Kup teraz za 700 zł to jak duża przesada?
Superia na Shimano 600, kaseta pięciorzędowa. 550 PLN, dobra cena?
Bianchi
Bianchi 2
Koga Miyata na Shimano RX100 Cena do licytacji od 400 zł.
Koga Miyata na Shimano 500EX 7 dni aukcji, zapewne skoczy jeszcze cena, a rower i tak pewnie za mały.
Rama Columbusa, na Shimano 300EX

Czekam na wasze opinie.

#4 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 sierpień 2011 - 14:17

Gazelle ma odpowiedni rozmiar, jeśli chcesz jeździć na dłuższe trasy, ten batavus jest ok ale 700 złotych to przesada, nie jest aż tyle wart. Superia za cene na shimano 600 jest bardzo ok.
Twój ostatni link jednak najbardziej do mnie przemawia. Ma już kasetę i jest naprawde lekki jak na starą szosę. Kaseta to mniejszy problem, masz siedem koronek, a waga 10 kg to jest coś przy takim rowerze. Koga na 500 ex była by dla Ciebie dobra tylko jeśli jeździsz bardzo agresywnie po mieście np. jako kurier lub jeśli lubisz tak jeździć.


Coś co Ci się przyda

http://www.forumszos...ffa951ec2ccce26


tam jest kalkulator który powinieneś sobie ogarnąć

#5 zach4r

zach4r
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 sierpień 2011 - 10:42

Kalkulator już widziałem, niestety wcześniej nie miałem czasu na odpowiednie pomiary. Wybrałem tego Columbusa, mam nadzieję, że miło będzie łykać na nim kolejne kilometry. Dzięki za pomoc!

#6 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 sierpień 2011 - 11:19

Mam nadzieję, że będzie Ci dużo służył. Ja mam retro, trochę niestety musiałem w niego wpakować, ale teraz mam już co chciałem i smigam kolejne ulice w mieście. Owocnej i wygranej aukcji życzę. Pozdr!

#7 AsRocketman3

AsRocketman3
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 sierpień 2011 - 11:30

a mógłbyś mi powiedzieć co myślisz o tym w porównaniu do tych wymienionych przez zach4r, mam 187cm i 75kg, rower do dojazdów na uczelnie, w wakację na przejażdżki tak po ok. 40km
http://allegro.pl/sh...item=1782249711



Dodaj odpowiedź