Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kaseta i łańcuch pod Campagnolo


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 matheo

matheo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOtwock

Napisano 07 maj 2008 - 15:57

Witam!

Niedawno kupiłem rower na Campagnolo Daytona 10s, trzeba w nim wymienić kasetę i łańcuch i tu mam pytanie - co najlepiej kupić? Roweru używam turystycznie, żadnych maratonów, żadnego ścigania. Chciałbym, żeby było jak najtaniej, ale oczywiście w granicach rozsądku ;-) Czy coś takiego wystarczy? Czy może lepiej dopłacić do Veloce? A może jakąś zupełnie inną? I jeszcze łańcuch - myślałem nad Chorusem , ale chetnie kupiłbym tańszy ;-)

Z góry dzięki za pomoc

#2 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 maj 2008 - 16:13

Kaseta Mirage jest bardzo fajna - wazy 243g w wersji 12-23. Veloce wg mnie się nie opłaca. Lepiej dopłacić do Chorusa.
Łańcuch Recorda najlepiej.
Kaseta jest wykonana z tak twardej stali, że nawet nie da się jej piłować pilnikiem - chciałem usunąć zbędne ząbki pod bęben i słabo to szło.

#3 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 maj 2008 - 16:28

Karbon:

Pilnikiem to ty możesz... robic różne rzeczy ;) ale zębatek sensownej jakości (np żadnej shimano i sunrace) nim nie ruszysz. Wiertara + nakładka szlifująca z twardego kamienia się kłania :> Swoją drogą też szlifowałem ząbki pod kasety shimano, coby je na bębnie obracac :)

Matheo:

Z ceną grupą spada masa kasety. Wytrzymałość jest podobna. Zresztą przy sensownym łańcuchu (co w przypadku Campy oznacza bodajże jedyny dostępny w kilku mutacjach) nie ma to znaczenia.

#4 matheo

matheo
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOtwock

Napisano 07 maj 2008 - 16:36

Czyli, jeśli nie mam zamiaru walczyć o gramy, to kaseta Mirage i łańcuch Veloce będą ok?

A co powiecie o Miche ??
poprzedni właściciel właśnie to zamontował, łańcuch sprawia przyzwoite wrażenie (tylko trudno go skuć, ale spinka załatwiła by sprawe ;-) ), ale kaseta jest zmasakrowana - połowa 11 nastki odpadła, w wyższych brakuje po 2-3 zęby - czy to norma w tych kasetach, czy poprostu efekt zaniedbania?

#5 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 07 maj 2008 - 20:26

pare lat temu mialem kasete i lancuch miche. wg mnie slabe jak g. ja bym juz nie kupil. pozdr

#6 klesni

klesni
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 maj 2008 - 07:53

pare lat temu mialem kasete i lancuch miche. wg mnie slabe jak g. ja bym juz nie kupil. pozdr

Witam! Również korzystałem z kasety i łańcucha Miche. Jakość nienajwyższa. Po jednym sezonie w sumie ostrożnej jazdy koronki kasety były już zjechane i nie nadawały się do użytku.

#7 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 08 maj 2008 - 09:28

Ja jednak nie kupowałbym ponizej Veloce ...
Juz na oko widac róznice miedzy Mirage a Veloce - Mirage świeci sie jak z odpustu, jakby było powlekane jakims np niklem, a od Veloce jest jak kute ...
Natomiast cena kaset Campy leci w góre niesamowicie - Mirage jeszcze przyzwoicie, ale od Centaura .... :shock:
Tak więc Veloce wydaje sie dobrym wyborem cena/jakość.
Mam Centaura, jeżdzę drugi sezon, zmieniam łańcuchy gdy przymiar mi podpowiada i jest bardzo OK.

Co do łańcucha - męczyłem w tamtym roku tanie shimanowskie, ale niestety miekkie - co ok 1500-2500km wymiana (wbrew pozorom i ceny DureAce najkrócej wytrzymywał).
Łańcuchy Campy dobre, ale drogie ...
Ja założyłem obecnie standardowy Wippermann, tzn conneX 1008 - cena katalogowa 109zł (ja kupiłem za 95zł). Znajomi mówią że swietny ... (tzn ogólnie Wippermann)

#8 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 maj 2008 - 11:55

Bo Mirage jest chyba czymś pokrywana.
Foty mojej kasety po 1500 km. Zęby jak nowe, natomiast powłoka galwaniczna się lekko starła, ale to głównie od łańcucha Ultegra :evil:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#9 bikefun

bikefun
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 marzec 2011 - 11:53

Odświeżam temat.


Mam pytanie do użytkowników kaset BBB 10s pod campe, jeśli tacy są. Stoję przed zakupem kasety i tutaj moje pytanie, czy warto dopłacić te kilka złoty do Veloce, czy może zaoszczędzić i kupić BBB??

#10 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 marzec 2011 - 22:38

Ja bym nie oszczędzał.
BBB to firma, która robi dobre akcesoria, ale w dziedzinie kaset raczej dużego doświadczenia nie mają.
Campa jest trwała i starczy na wiele sezonów. Do tego obowiązkowo łańcuch campy, może być i veloce.

#11 maf

maf
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądWejherowo

Napisano 02 sierpień 2011 - 12:52

Hej
Mam pytanko odnośnie trwałości kaset Campy.
Założona na początku tego sezonu kaseta Centaur 12-25 (10s) po 7600km ma wyrobione już koronki 19z,17z. Jestem bardzo tym faktem zdziwiony. Używam łańcuchów Connex i sprawdzam rozciągnięcie przyrządem. Coś właśnie mi ten Connex wytrzymywał dłuuggoo, wręcz za długo. Dopiero po tych 7600 doszedł od biedy do rozciągnięcia '1.0'. Na oko to łańcuch do 5000km powinien wytrzymać, no ale ten się ewidentnie trzymał i koniec ;)

Pytanie kto, co tu zawiniło? Kaseta ma zjechane koronki. Optycznie jak nówka! Nic nie widać. Brak odgnieceń widocznych. Nowy łańcuch (też Connex) na 19z i 17z koronce skacze przy depnięciu. Kaseta do wymiany, bo wątpię abym koronki dostał i nie wiem czy jest sens.
7600km to ciut mało jak na kasetę. Chyba. Czy nie?

#12 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 02 sierpień 2011 - 19:21

A sprawdź wyciągnięcie przy pomocy suwmiarki.

Jak 7600 na jednym łańcuchu i te zębatki pewnie najczęściej jeżdżone, to wcale mnie to nie dziwi, a na oko, to wiesz co..;> Może lekkie podpiłowanie zębów pomoże? Niektórzy stosują tę metodę - prędzej przy blatach, a nie koronkach, ale zapewne bardzo szybko dotyra się tę kasetę i nowy łańcuch.

#13 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 02 sierpień 2011 - 22:41

Zawinił łańcuch lub Twoja przymiarka. 7600km na 1 łańcuchu "nie campagnolowym" to od razu kaplica dla koronek, niestety. Przy odpowiedniej wymianie łańcucha koronki spokojnie by pociągnęły do 15-20tys. Podpiłowywanie,może i coś by dało (jak wyżej w temacie-tylko dobra szlifierka!) ale nigdy tej metody nie sprawdzałem, to nie romet z 5 biegami ;-)

#14 maf

maf
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądWejherowo

Napisano 03 sierpień 2011 - 05:15

Connex'y to trwałe łańcuchy ale chyba nie aż tak :) (chociaż w testach jakie widziałem dorównywały łańcuchom Campy, a nawet jeden model okazał się bardziej wytrzymały -> http://www.cantitoeroad.com/connex.php). Fakt, moja wina. Przyrząd do mierzenia jest od BBB, zwykła blaszka.
Jak na razie od swojej zeszłorocznej kasety Campy dosztukowałem te dwie zębatki i działa (tam akurat zużyły się inne zębatki :) ). Zobaczymy co z tego będzie.
Dzięki za odpowiedzi.



Dodaj odpowiedź