Skocz do zawartości


Zdjęcie

Specialized Allez Elite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 trajka6666

trajka6666
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądPiła

Napisano 09 wrzesień 2011 - 18:15

Jakiś czas temu zakupiłem rowerek szosowy Specialized Allez Elite. Dotychaczas śmigałem na mtb (Trek 820), ale przejechałem sie u kumpla szosą i postanowiłem sobie coś takiego sprawić :). Rozglądałem się trochę na allegro i w koncu sie trafił taki, który mi sie spodobał, a także cena odpowiadała (chciałem wydać do 1700 zł). Wolałem kupić coś lepszego, ale używanego niż nówkę, ale raczej z dolnej półki. Co do osprzętu to kierowałem sie radami że dobra klasa cena/jakość to shimano 105 - tutaj są klamkomanetki i przerzutki więc pasowało mi to. Telefonicznie wszystko dogadane więc trzeba było jechać i zobaczyć co to za sprzęt. Rowerek ładnie sie prezentował i w trakcie jazdy próbnej też nie miałem większych zastrzeżeń, chociaż był wyczuwalny luz na sterach i na suporcie. No nic to kupiłem, zrobiłem nim ze 100 km no i zabrałem sie za stery. Nie wyglądało to najlepiej zero smaru, a z wianuszków leciały kulki. I teraz problem, żeby dostać takie wianuszki, okazało sie że mają one minimalnie większą średnicę i mniejsze kuleczki, od typowych "sterowych". W moim mieście nie mogłem nigdzie ich dostać, więc wpadłem na taki pomysł żeby włożyć same kuleczki, pasują idealnie od typowych "wolnobiegowych" naładowałem smaru skręciłem. No i bajer ładnie chodzi wszystko zero luzów. I tak myśle że będe musiał prędzej czy później zmienić całe stery, ponieważ bieżnie mają lekkie wżery. Ale na chwilę obecną jest elegancko i myśle że pojeżdże jeszcze troche na tym - koszt chyba złotówka za kulki ;). Ogólnie jak coś było trochę zapieczone to wiadomo wd40 w ruch, tu jakąś śrubkę wymieniłem, podregulowałem przerzutki pojeździłem i jest git. Podciągnąłem jeszcze szprychy z tyłu. Teraz czeka mnie wymiana suportu, bo ten ma coraz większy luz. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Fajnie sie śmiga, rowerek jest bardzo lekki (tak mi sie wydaje przynajmniej ;)) i podoba mi sie wygląd. Nie żałuje zakupu. Trochę sie rozpisałem, kto chce ten przeczyta ;).

Fotek narazie nie miałem czym zrobić, ale mam linka do aukcji można sobie obejrzeć nic sie nie zmienił od tamtego czasu http://allegro.pl/sp...1748695765.html

Pozdro !