Skocz do zawartości


B.C.M. Nowatex


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Bartek_*

Gosc_Bartek_*
  • Gość

Napisano 09 październik 2011 - 21:35

Witam,
Przydarzyła mi się ostatnio ciekawa historia:
Kończyła mi się prenumerata Magazynu Rowerowego i przy przedłużeniu zamówiłem sobie dodatkowo spodenki 3/4 (dopłata niewielka, więc pomyślałem, że warto). Zamówiłem rozmiar XXL (mam 191cm), spodenki przyszły błyskawicznie, rozpakowuję, zakładam ... i jest jak zwykle przy zakupach przez internet, czyli spodenki 3/4 kończą się na środku rzepki. Już chciałem robić fotki i wystawiać na allegro, ale wszedłem sobie jeszcze na stronę producenta, czyli BCM Nowatex i napisałem, że są na świecie ludzie wyżsi niż 186cm (na tyle był największy, zamówiony przez mnie rozmiar) i też jeżdżą na rowerach. W sumie na nic nie liczyłem, bo spodenek przecież nie zamówiłem u nich tylko w MR. Ot tak się chciałem pożalić. Nie sądziłem, że będzie jakakolwiek reakcja na mój list. Po około godzinie (!) dostaję maila od Pana Krzysztofa (nazwiska nie podaję, bo nie wiem, czy by sobie tego życzył), że oni w firmie wiedzą, że istnieją na świecie wysocy rowerzyści i są w stanie wyprodukować każdy rozmiar odzieży. Jeśli natomiast chodzi o moje spodenki, to chętnie mi je przedłużą, tylko muszę je im wysłać i napisać o ile mają być dłuższe. Co więcej zrobią to oczywiście bezpłatnie!!! Tydzień później poprawione spodenki były już u mnie. W paczce zwrotnej dodatkowo były 3 sezamkowe batoniki.
Ciągle jestem w szoku, że jednak ktoś o tego klienta zabiega mimo, że nie musi. Przecież ja nawet nie byłem ich klientem. Oni sprzedali produkt dla Magazynu Rowerowego i tyle.
Wielki szacunek dla Pana Krzysztofa i całej firmy za taką obsługę!
--
Pozdrawiam
Bartek

#2 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 09 październik 2011 - 21:45

Są jednak porządne firmy w Polsce : )

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#3 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 09 październik 2011 - 21:55

No faktycznie porządnie podchodzą do sprawy

u2250y2014v3.gif


#4 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 09 październik 2011 - 22:25

Ja też mam dobre doświadczenia z obsługą firmy Nowatex. Ostatnio zamówiłem u nich parę rzeczy i niestety źle wybrałem rozmiar. Odesłałem paczkę i po paru dniach wysłali na swój koszt odpowiedni rozmiar. Gorzej z samą odzieżą o czym niżej.

Niestety na minus muszę zaliczyć bardzo słabą informację na stronie, źle są opisane rozmiary, (pomierzyłem się dokładnie, a mimo to bluza była za mała), kiepskiej jakości zdjęcia sprawiają, że ciężko ocenić co się zamawia, do tego brakuje mi info np co do zakresu temperatur dla danego modelu. Warto było by to poprawić ;)

Co do samej odzieży. Zamówiłem spodenki 3/4 vezuvio, bluzę vezuvio i podkoszulkę z długim rękawem.

Bluza - jeszcze w niej nie jeździłem, ale wygląda na dość ciepłą i solidną. Niestety jest dziwnie uszyta i w wyprostowanej pozycji może cisnąć w klatce. Producent wyjaśnił mi, że to tzw rowerowy krój i bluza dobrze układa się w kolarskiej pozycji. Ok, ale na rowerze też czasem trzeba się wyprostować i wziąć parę głębszych oddechów prawda? Wymieniłem na rozmiar większą i podczas przymierzania było mi wygodnie.

Podkoszulka - trochę za luźna, znów kłania się tabela rozmiarów, niby ten sam rozmiar co bluza, ale o ile bluza za ciasna to podkoszulka nie przylega idealnie do ciała co odbija się na komforcie termicznym. Zobaczymy jak będzie po praniu.

Spodenki - tu największy zawód bo spodenki 3/4 są wykonane z bardzo przewiewnego materiału co sprawia, że niezbyt nadają się na chłodne dni, raczej na upały. Ale po co na upłay 3/4? Miałem je na sobie raz ponad tydzień temu gdy nie było jeszcze tak zimno i zmarzły mi nogi. Letnie spodenki i nogawki zapewniają lepszy komfort.
Niestety po jednym praniu popruł się szef od obszywki jednej szelki. Może taki egzemplarz? Prałem w pralce - 30 stopni, tkaniny delikatne. Tak piorę wszystkie kolarskie ciuchy i moja garderoba jak dotąd na tym nie ucierpiała.

Podsumowując mam mieszane odczucia, z jednej strony bardzo fajny kontakt i super obsługa, z drugiej jakość pozostawia sporo do życzenia. A skoro ciuchy MR są od Nowatexu to już rozumiem dlaczego w kilku ostatnich numerach te produkty zbierały tak pozytywne recenzje :-/ W ostatnim numerze mój model spodenek jest nawet wymieniony w artykule o odzieży na jesień. Moje poczekają do lata.

Mam nadzieję że z czasem będzie lepiej.

#5 zawadkaj

zawadkaj
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 10 październik 2011 - 10:42

outoftimeman,ja zamawiając u nich komplet nie podawałem ich rozmiarów,tylkko swoje wymiary i otrzymałem to co chciałem.Jeżdżę 3-ci sezon i jestem zadowolony.

#6 dziundol

dziundol
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądLubań

Napisano 10 październik 2011 - 20:09

Faktycznie, bardzo dobra reakcja firmy, cieszy fakt, że są jeszcze takie firmy, które zaiste dbają o swojego klienta. Co do samej odzieży to myślę, że relacja cena/jakość jak najbardziej ok. Używałem wielu ich produktów i najlepszy to zdecydowanie kamizelka.

#7 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 15 październik 2011 - 09:32

Ja tam BCM novatex juz nigdy juz nie kupie , jedna z gorszych firm jakie mialem okazje uzytkowac slaba jakosc materialu jaki samego papersa w spodenkach

Szczegolnie latem dalo sie odczuc komfort jazdy szczegolnie jak spoci sie cialo . Jak dla mnie firma slaba pod wzgledem jakosci totalnie .


A model vezuvio dziwie sie ze jest tak , drogi i nic ciekawego nie ma do zaoferowania oporcz skanadalicznie wysokiej ceny :!:

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#8 RafalK

RafalK
  • Użytkownik
  • 457 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 październik 2011 - 13:29

Ja mam spodnie 3/4 z Novatexu, rozmiarowo pasują (xl). Jakość wykonania dobra. Właśnie teraz w nich trenuję i jest ok. A z romiarówka to różnie bywa, mam kurtkę Nalini która ma rozmiar xxl i jest dopasowana na styk, aż się boje pomyśleć co bym zrobił jak bym kupił xl? :-P

#9 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2011 - 17:29

Pampersy nigdy nie byly mocna strona BCMu ale jakosc materialu, szczegolnie na warunki atmosferyczne i mechaniczne, jest rewelacyjna!
Material spodni, bluzy i 2 kurtek trzyma sie juz z 5 lat i nadal daje rade:)

#10 Gosc_ivanbasso_*

Gosc_ivanbasso_*
  • Gość

Napisano 17 listopad 2011 - 19:24

mam 2 komplety z BCMu i jestem z nich zadowolony. Szkoda, że nie mają aktualnych wzorów z ProTouru. Pozdrawiam



Dodaj odpowiedź