Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sram Force vs Ultegra Di2


50 odpowiedzi w tym temacie

#1 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 11 październik 2011 - 17:35

Nowa elektroniczna Ultegra pojawiła się w sprzedaży (w całkiem przystępnej cenie). Na nowy sezon a właściwie jeszcze w tym roku planuje złożyć nowy rower i brakuje już tylko osprzętu i teraz mam nie lada dylemat na co się zdecydować. W zasadzie już byłem zdecydowany na Forca a tu taka niespodzianka.
Rama nie jest przystosowana do wewnętrznego prowadzenia kabelków, ale myślę, że to przy pomocy wiertarki i małego wiertełka można zmienić ;-)
Nie wiem tylko jak jest z klamkomanetkami... jakiej są wielkości. Podobne do grup mechanicznych, czy jednak trochę węższe?

Jak widzicie sprawę, co byście wybrali i dlaczego?
Force ma bardzo fajny design, precyzja i szybkość działania myślę, że w 100% zadowalająca, bardzo fajny system dubletap a mimo wszystko kusi, żeby spróbować czegoś nowego....

#2 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 11 październik 2011 - 17:38

Oczywiście, że ultegrę.
Zaletą Srama jest waga, ale moim zdaniem w przypadku napędu jest to nieważne!
Force'a użytkuję już kilka lat i działa ok, ale zdaję sobie sprawdę, że Di2 działa.. lepiej. Masz okazję, to skorzystaj i poznaj coś nowego. :-)

#3 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2011 - 17:43

Możesz podać jakiś sklep polski gdzie to można dostać? Ew. europejski?

#4 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 11 październik 2011 - 18:14

Ja bym wybrał Di2. Skoro DA Di 2 jest bardzo udaym produktem Shimano, to Ultegre Di2 też pewnie dopracowali i nie będzie z nią problemów.

kobrys, Ultegra Di jest dostępna w Bike Stacji.
http://www.bikestacj...-c-681_745.html

#5 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 11 październik 2011 - 18:14

Witam.
Może i ja się podczepię pod temat.Również chcę złożyć lekki i pod wyścigi rower. Myślałem właśnie o SRAM FROCE lub zwykłej ULTEGRZE 6700.
Jako że użytkuję wyrób ze stajni Shimano, chciałbym spróbować czegoś innego, ale nie CAMPE ;)

Plusami dla ULTEGRY jest:
- dostępność (mówię o "manualnej" wersji, 6700 ;) )
- niższa cena
- znam już system zmian biegów
- mam parę części na wymiany

Plusy dla SRAM FORCE:
- mniejsza waga
- szybsza i podobno precyzyjniejsza zmiana biegów
- czarny kolor będzie pasował do roweru ;)
- "odkrywanie świata sprzętu kolarskiego" ;)

Teraz pytanie do posiadaczy SRAM FORCE. Z racji, że mam małe dłonie i krótkie palce, czy manetki SRAMA są mniejsze w porównaniu do SHIMANO?

#6 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2011 - 18:30

kobrys, Ultegra Di jest dostępna w Bike Stacji.
http://www.bikestacj...-c-681_745.html


No tak jak myślałem, do zestawu jeszcze trzeba doliczyć przewody (za ok 200 funtów) + korba + hamulce i wcale set nie wychodzi najtaniej - na oko jakieś 2x normalna ultegra - czyli ok 4500-5000zł za pełną grupę osprzętu.

#7 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 11 październik 2011 - 18:35

No właśnie, ze względu na cenę lepiej porównać Ultegrę do Reda.

#8 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 11 październik 2011 - 18:56

Możesz podać jakiś sklep polski gdzie to można dostać? Ew. europejski?


http://www.bike24.co...pgc=0;orderby=3
Cena nie powala jak na ten sklep.

#9 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 11 październik 2011 - 20:21

No właśnie, ze względu na cenę lepiej porównać Ultegrę do Reda.

Chyba takie porownanie nie jest zbyt fortunne, Red jest ok 2x drozszy od ultegry.
Co do dzialania, Red kultura pracy i precyzja powala ultegre.
Zeby nie bylo, mam reda i ultegre.

#10 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 październik 2011 - 20:25

Jeszcze cenę (z trudem) mechanizmów przerzutek Di2 mogę jakoś zrozumieć, ale za proste klamki Di2 Ultegry po 6 stów za sztukę?! Przeginają z tymi cenami...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2011 - 20:42

Thorian zapytaj się na ustawce u nas . Każdy ci powie ultegra , "troszkę " się ścigają chłopaki

#12 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 11 październik 2011 - 21:31

No właśnie, ze względu na cenę lepiej porównać Ultegrę do Reda.

Chyba takie porownanie nie jest zbyt fortunne, Red jest ok 2x drozszy od ultegry.
Co do dzialania, Red kultura pracy i precyzja powala ultegre.
Zeby nie bylo, mam reda i ultegre.


Ale my rozmawiamy o Ultegrze Di2.

#13 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 11 październik 2011 - 22:21

Teraz pytanie do posiadaczy SRAM FORCE. Z racji, że mam małe dłonie i krótkie palce, czy manetki SRAMA są mniejsze w porównaniu do SHIMANO?

Nie wiem jak manetki, ale klamkomanetki (wiem, wiem, czepiam się nazewnictwa, ale wiem o co kaman ;-) ) są mniejsze w Force niż w Ultegrze. Miałem Ultegrę, przeszedłem na Force i nie żałuję ani trochę ...

#14 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 12 październik 2011 - 16:54

Oczywiście, chodzi o klamkomanetki ;) To jeszcze się spytam, czy podczas podjazdów pokonywanych na stojąco, nie ma problemu z sięgnięciem do dźwigni zmiany biegów i wrzuceniu biegu w górę na kasecie? Nie wiem, czy te 8 cm długości palca środkowego wystarczą ;)

#15 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 12 październik 2011 - 20:16

Mój ma 7,5 cm (palec ;-) ) i wystarcza.

Fajnie by było jakby ci co chcą wyrazić swoje zdanie, poświęcili więcej niż 10 sekund na przeczytanie tego wątku. Może wtedy zauważyli by że porównuje się tu elektroniczną ultegre!

#16 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2011 - 20:44

wystarczy 3 sekundy , czyt tytuł tematu .
racja

#17 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 12 październik 2011 - 21:12

Przecież to inny pułap cenowy, więc nie wiem czemu porównywać akurat force do ultegra di2, może prędzej do red.

Co do wyboru to ani tego ani tego nie wypróbowałem, ale na zdrowy rozum opcja elektroniczna powinna być lepsza, no i fajnie takie coś wypróbować. Myślę że bardzo od DA nie odstaje ultegra di2. Choć z drugiej strony force też fajny, no i lżejszy. W sumie to kwestia tego czego oczekujesz od osprzętu i czy bardziej ci leży ergonomia srama czy shimano.

#18 bravebiker

bravebiker
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Skąd

Napisano 12 październik 2011 - 21:27

używam obecnie i ultegrę, i recorda-10. miałem okazje potestować DA Di2 i mnie zachwycił (ale poraził ceną). Obecnie żadnych zmian nie planuję, ale sobie obiecałem, że jak coś nowego, to Di2 (może nawet DA...) ale i tak nie mam ciśnienia teraz ;)
Acha, słyszałem (sam tego akurat jakoś nie przetestowałem), że Di2 nie pozwala jechać na blacie i największej koronce. wiem, tak nie jest wskazane, ale wielu czasami tak lubi...
DA Di2 obligatoryjnie zrzuca wówczas na mniejszą tarczę, więc ultegra pewnie też tak będzie robić... w każdym razie zmienianie przełożeń jest super, uwierzcie !!

#19 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 październik 2011 - 23:28

Acha, słyszałem (sam tego akurat jakoś nie przetestowałem), że Di2 nie pozwala jechać na blacie i największej koronce. wiem, tak nie jest wskazane, ale wielu czasami tak lubi...
DA Di2 obligatoryjnie zrzuca wówczas na mniejszą tarczę...

:shock: :shock: :shock: CO TO ZA BZDURA :?: :?: :?: KTO TO WYMYŚLIŁ :?: :?: :!: :!:


Poza tym temat jest błędny, bo powinno być Ui2.

#20 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 13 październik 2011 - 06:27

Poza tym temat jest błędny, bo powinno być Ui2.


Oczywiście Ty wiesz lepiej niż inżynierowie i marketingowcy z Shimano jak powinna się grupa nazywać prawda?... Jak zwykle zresztą. "D" w "Di2" wcale nie nie pochodzi od DuraAce. Pierwsze może zerknij na stronę Shimano, doczytaj a potem kogoś poprawiaj.


Co do samego porównania Force i Ultegry Di2 nie chodzi bynajmniej o ich cenę i nie pod tym kontem na patrzyłem na te dwie grupy. To akurat nie ma znaczenia. Reda nie brałem pod uwagę, bo raz, że poza kilkoma gramami mniej od Force'a i ZeroLoss i lewej klamkomanetce niczego innego nie oferuje a dwa, że białe akcenty na Force bardziej pasują do ramy. DuraAce Di2 jest na natomiast na tyle drogie, że nie brałem jej pod uwagę.
Stąd Ultegra Di2 i Force. Do elektronicznej Ultegry ciągnie mnie tylko ciekawość. Force pod każdym innym względem mi odpowiada. Chyba znajdę gdzieś Di2 przetestuje i wtedy wątpliwości co do klamkomanetek przynajmniej będą rozwiane.
Tak przy okazji... Ultegra nie zależnie, czy to mechaniczna, czy elektroniczna optycznie wydaje mi się bardzo masywna i ciężka.
Poza tym 400 gram to też nie takie bez znaczenia. Na Force rowerek ważył by ok 7,2 kg... 7,6 na Ultegrze nie wygląda już tak fajnie.



Dodaj odpowiedź