Skocz do zawartości


Zdjęcie

suport Shimano press fit


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kosciczek

kosciczek
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądChodzież

Napisano 07 grudzień 2011 - 11:44

Hej,
W swoim Giancie chce zmienić korbę na shimano 105, teraz jest FSA Omega megaExo. suporty niestety shimano i FSA nie są takie same, czyli korba 105 nie pasuje do suportu ktory mam teraz :-/ . Pytanie moje czy muszę kupić suport SM-bb91-41b czy może jeszcze jakiś inny? suport musi być wciskany, bo taka rama.

#2 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 07 grudzień 2011 - 17:04

kosciczek, to jest suport HTII, więc ten suport będzie dobry. Ten sam mam wpakowany w ramę do shimanowskiej korby.

#3 willy

willy
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 grudzień 2011 - 16:17

Hej,
Pytanie moje czy muszę kupić suport SM-bb91-41b czy może jeszcze jakiś inny? suport musi być wciskany, bo taka rama.


Ja mam w ramie wciśnięte SM-FC7800P

pozdrawiam
-willy-

#4 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 08 grudzień 2011 - 18:04

kościczek

Generalnie suport pres-fit SH-41 jako łożyska wciskane w ramę przyjmie wszystkie tego typu korby.

Różnica polega na tym, iż każda firma w tego typu suportu ma swoje standardy.
Suport typu SH-41 systemu SHIMANO ma dwa jednakowe łożyska po obydwóch stronach korby, natomiast systemy inne jak FSA maja jedno łożysko inne od drugiego.

Jednym słowem mówiąc, musisz kupić łożyskowanie systemu SH pod system pres-fit SH-41mm gdzie obydwa łożyska są jednakowe .


Ten system ma PSYCHOL czyli SH ale w mufie BB-92mm firmy LUXTECH

Jarek-LT

#5 kosciczek

kosciczek
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądChodzież

Napisano 08 grudzień 2011 - 18:58

OK, dzięki za pomoc. zamówiłem już suport o ktorym pisałem w poście.

#6 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 14 grudzień 2011 - 19:16

Dzisiaj miałem problemy z tykaniem w korbach, które przeszły w rzężenie, które na podjazdach(a zrobiliśmy dziś sporo) zaczynało już mocno denerwować. Myślałem, że to korek aluminiowy albo pedał, ale jednak nie. Później cichło i znowu rzęziło - kilka razy. Jestem przekonany, że to łożyska w suporcie.

I tutaj mam pytanie zanim wyciągnę wkład - czy łożyska w nim są wymienne, czy niestety trzeba kupić nowy?

#7 kosciczek

kosciczek
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądChodzież

Napisano 14 grudzień 2011 - 21:55

Ja nie byłbym pewien ze to suport. W tym roku miałem podobny przypadek przy MTB i juz wszystko czysciłem i takie tam. nic nie pomagało więc zakupiłem nowy suport XT i nadal hałasy i inne takie dzwięki. Okazało się że lekko jest poluzowany hak od przerzutki, dokręciłem i do dzisiaj cisza.

#8 maciek_xc

maciek_xc
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Skądgórny śląsk

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:19

posiadam w ramie suport wciskany shimano pres-fit SH-41, korbę mam natomiast fsa team isssue w systemie mega exo,

po zamontowaniu korby i dokreceniu jej dosyć mocno , suport kreci sie z dosyć dużym oporem ,
pytanie : czy tak ma być czy może czas na wymianę korby na shimano ??

p.s. łożyska w suporcie shimano i megaexo z obu stron mają po 24mm wewnętrznej średnicy,



Dodaj odpowiedź