Skocz do zawartości


Zdjęcie

[kaseta] Shimano vis Sram vis Campagnolo


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 29 grudzień 2011 - 23:10

witam stoję przed dylematem kół i kasety ( tu kwestia kół a raczej bębenka) i tak jak wiem to kasety srama i sh są w jednym standardzie a campa w innym temu pytam przed zakupem kół
Do rzeczy rower ma napęd Ultegra+ korba DA kaseta łańcuch i blaty pójdą na wymianę i tu zastanawiam się czy nie warto kupić kasety i łańcucha campy przy okazji zmiany kół (mam możliwość wybrania typu bębenka) i zastanawiam się nad trwałością i kulturą działania którą kasetę wybrać:
:idea: Campagnolo Veloce 13-29 (tu mi się podoba stopniowanie bo mieszkam w górach)
:idea: Shimano Ultegra 6700 11-28 (no z 11 raczej mało kiedy będę korzystał chodź mam taki set teraz i nie jest źle ale może być dużo lepiej)
:idea: SRAM PG1070 12-27 (z MTB sram uchodzi za miękkie)
Korba będzie na blatach 50-34 od Controltech-a łańcuch zapewne KMC X10-L

#2 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2011 - 23:21

Kasety Campagnolo mają inny rozstaw koronek niż Shimano, więc jeśli masz napęd Shimano albo Sram to proponuję trzymać się kaset kompatybilnych z Shimano.

Ja brałbym Shimano a co do stopniowania to są firmy jak Miche albo BBB które robią kasety w najróżniejszych stopniowaniach ale nie wiem jak z dostępnością.

#3 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 29 grudzień 2011 - 23:30

i takiej odpowiedzi się obawiałem (o campie) miałem nadzieje że jednak pamięć mnie myli; czy warto dopłacać do DA woreczek pieniędzy i jaka kaseta ma najlepszy stosunek jakość/kultura/cena a co do blatów i łańcucha chyba dobry wybór chodź z blatami myślę nad oryginałami SH ale cena;/

#4 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 31 grudzień 2011 - 00:49

Wydaje mi się, że te opinie o trwałości osprzętu różnych marek to w dużym stopniu mity. Zdecydowałeś się na osprzęt sh to tego się trzymaj. Po co kombinować jak koń pod górę? Najlepszą kulturę pracy osiągniesz używając homogenicznego napędu jednej firmy. Teraz już nie tylko inne odległości między kasetami się liczą, ale specjalne ząbki, rąbki, wycięcia, wcięcia i inne bzdety.

A tak na marginesie to temat kompatybilności sh i campy był poruszany przynajmniej 13456 razy! Nawet Domo o tym pisał z 6435,5 raza.

#5 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 31 grudzień 2011 - 06:46

. Po co kombinować jak koń pod górę?

:-P po 1 dla wagi- seryjne koła pod campe są lżejsze (też mnie zdziwiło)
:-P po 2 to nie kombinowanie acz staranie się o najlepszą jakość działania (w danej cenie)
:-P po 3 bo kto kombinuje ten ma rowery 2 :mrgreen:

A tak na marginesie to temat kompatybilności sh i campy był poruszany przynajmniej 13456 razy! Nawet Domo o tym pisał z 6435,5 raza.

to mogłeś marginesem przykleić linka do tematu bo nie mam co czytać wieczorami y

#6 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 31 grudzień 2011 - 09:45

to mogłeś marginesem przykleić linka do tematu bo nie mam co czytać wieczorami y


Nie. Od tego jest przycisk szukaj, żeby go użyć i nie zawracać innym gitary.

Z tą wagą to trochę popłynąłeś - bardzo naciągana argumentacja.



Dodaj odpowiedź