Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zinaxin & Arthryl...


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 12 czerwiec 2008 - 16:52

Czy ktoś z Was stosował następujące medykamenty...?

Zinaxin forte (kapsułki) i/lub Arthryl (zastrzyki)...???

Kiedyś stosowałem Odnovit a obecnie Arthron Complex... ale chciałbym wiedzieć jakie działanie mają w/w leki...

#2 satyr

satyr
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądNałęczów

Napisano 12 czerwiec 2008 - 17:06

Hi.

Rozmawialem swego czasu z jednym z najlepszych ortopedów w lublinie na temat wspomagania leczenia stawu kolanowego, w szczególności chrząstki i wiem jest to preparat (ARTHRYL)często stosowany ale raczej w ostrzejszym przebiegu choroby, pomocny szczególnie do opanowania stanu zapalnego objawiającego się min. obrzękiem kolana i silnym bólem. Odnośnie trwałych skutków stosowania, cięzko tu coś wiecej powiedzieć nad to, że chrząstka i w ogóle stawy regenerują sie bardzo długo. Z tego co mówił ten lekarz nic nie zastąpi rehabilitacji stawu, leki są jedynie dodatkiem, nie ma co sie spodziewac fenomenalnych rezultatów przy stosowaniu jedynie chemii. Ad. Zinaxin: długo wchodzi w metabolizm tkanek więc min. 2 msc stosowania tu będzie i moim zdaniem 'fenomen' jego jest taki jak glukozaminy, czyli względny, i raczej przynoszący jakieś wartosciowe skutki w lekkim wspomaganiu funkcjonowania stawu, nie sądze by leczniczo. to chyba tyle
pozdr bartek.

#3 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 12 czerwiec 2008 - 17:10

Hej ;)

No ja mam całą listę zaleceń... ćwiczenia, fizykoterapia, no i właśnie te leki...
Powiem tak, ze siedze w temacie z uwagi na wykształcenie, ale tych 2 preparatów NIE ZNAM i dlatego pytam... ;-) No i jestem ciekaw efektów u innych sportowców.



Dodaj odpowiedź