Skocz do zawartości


Okulary do jazdy w nocy


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_daroq_*

Gosc_daroq_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2013 - 12:11

Dzięki, przyjdę sie. Masz może jakiś link z ich sklepu internetowego?

#22 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 24 kwiecień 2013 - 22:18

http://www.decathlon...id_8118518.html

#23 Gosc_daroq_*

Gosc_daroq_*
  • Gość

Napisano 25 kwiecień 2013 - 22:05

Kupiłem je dzisiaj, jak na "produkt niebieski" wyglądają całkiem solidnie. Jeszcze raz dzięki za namiar!

#24 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 11:48

Pozwolę sobie odkopać temat.

 

Przeszedłem przez kilka lampek z Ali, wszystkie ładnie świeciły - nie miałem zastrzeżeń.

Aktualnie ujeżdzam Convoya S2+, który świeci GENIALNIE, ale...

 

... nie mam problemu z tym, że nie oświetlam sobie drogi. Ja mam problem z tym, że mnie oślepiają samochody jadące z naprzeciwka, zwłaszcza jak jest jeszcze trochę mokro. Bywa, że przez dobre kilkanaście sekund jadę "na pamięć" albo aż muszę się zatrzymać.

 

Jeżdżę niestety w okularach korekcyjnych. Przerzucić się dla własnego bezpieczeństwa na soczewki + okulary rowerowe z jakąś fajną technologią (antyrefleks czy tam polaryzacja nie wiem...)? Może jeszcze inne rozwiązanie? Niestety taka pora roku, że wracam z pracy już po ciemku.


Ribble R872 - Octane One Gridd


#25 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 listopad 2018 - 19:42

W nocy sprawdzają się tylko przezroczyste szkła. Szczerze mówiąc nie spotkałem się z takimi z polaryzacją. Lepiej do normalnych oksów wstaw sobie szkła z antyrefleksem jeśli jeszcze nie masz. Chociaż nie wydaje mi się, żeby to miało dużo dać.



#26 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 07 listopad 2018 - 21:13

Mam oksy Ekoi fotochromy. W nocy bez problemu widoczność jak bez oksów.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#27 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8551 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 listopad 2018 - 06:42

Aktualnie ujeżdzam Convoya S2+, który świeci GENIALNIE, ale...
 
... nie mam problemu z tym, że nie oświetlam sobie drogi. Ja mam problem z tym, że mnie oślepiają samochody jadące z naprzeciwka, zwłaszcza jak jest jeszcze trochę mokro.

Z ciekawości: wziąłeś pod uwagę, że Twoja GENIALNA lampka bez jakiegokolwiek rozsądnego formowania wiązki powoduje dokładnie taki sam problem u innych kierowców, nawet przy dobrej pogodzie?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#28 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 08:13

Nie wziąłem, świecę nią akurat mocno pod siebie, nie w dal (+ kolimator).


Ribble R872 - Octane One Gridd


#29 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 08 listopad 2018 - 11:57

Pozwolę sobie odkopać temat.

 

Przeszedłem przez kilka lampek z Ali, wszystkie ładnie świeciły - nie miałem zastrzeżeń.

Aktualnie ujeżdzam Convoya S2+, który świeci GENIALNIE, ale...

 

... nie mam problemu z tym, że nie oświetlam sobie drogi. Ja mam problem z tym, że mnie oślepiają samochody jadące z naprzeciwka, zwłaszcza jak jest jeszcze trochę mokro. Bywa, że przez dobre kilkanaście sekund jadę "na pamięć" albo aż muszę się zatrzymać.

 

Jeżdżę niestety w okularach korekcyjnych. Przerzucić się dla własnego bezpieczeństwa na soczewki + okulary rowerowe z jakąś fajną technologią (antyrefleks czy tam polaryzacja nie wiem...)? Może jeszcze inne rozwiązanie? Niestety taka pora roku, że wracam z pracy już po ciemku.

Ja jeżdżę w okularach korekcyjnych z antyrefleksem (taki model: https://www.optopro....r-czarne-czarne) - przezroczyste i jest ok. 



#30 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 listopad 2018 - 14:00

Mam oksy Ekoi fotochromy. W nocy bez problemu widoczność jak bez oksów.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Eeee, chyba nie.

Nie spotkalme sie z fotochromami, ktore przepuszczaja w max rozjasnieniiu 100% swiatla, no ale tego nawet nie robia transparentne szkla.

Ale z reguly kazde transparentne szklo bedzie przepuszczalo wiecej od fotochromow, nawet tych z duza przepuszczalnoscia swiatla. 

 

Tak apropo Ekoi, to jaki model masz oprawek, jak z jakoscia?



#31 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 08 listopad 2018 - 18:28

Ekoi Perso Evo 6 PH 0-3. Na serio. Aż się sam zdziwiłem. W nocy po mieście w zasadzie bez różnicy dla mnie. Oksy ogólnie ok. Optyka spoko. Brak górnej ramki daje mega widoczność przy mocno pochylonej pozycji.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#32 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 11 listopad 2018 - 00:49

Jak mówi przysłowie ,, jak buk qbie tak qba na boku,,  - 3ooo lumenów dla słabo widzących, bdb na deszcz ;)

solarstorm-x6-oryginal.jpg

 



#33 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 11 listopad 2018 - 10:18

Słaba ....... aerodynamika.  :D


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź