Skocz do zawartości


Zdjęcie

Używany corratec?


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrGreen

MrGreen
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądSwarzędz

Napisano 12 styczeń 2012 - 16:10

Witam
Zamierzam kupić szosówkę i od jakiegoś czasu przeglądam internet z allegro na czele. Mam do dyspozycji ok 3tys PLN. Moimi priorytetami są wytrzymała rama, osprzęt min. na 105 i karbonowy widelec. Mam 175cm wzrostu i poszukuję ramy w rozmiarze 54/55

Na allegro znalazłem taki rower:

http://allegro.pl/pi...2042355027.html

ale w przyszłym miesiącu byłoby mnie stać już na coś takiego:

http://allegro.pl/ro...2040063555.html

i mam dylemat. Nieco drożej od KTM stoi też Orbea Aqua na 105:
http://allegro.pl/sz...2049543553.html

KTM i Orbea byłyby nowe. Używany Corratec ma ok 3tys km i jest o 1tys tańszy od KTM. Jestem zupełnie nowy w temacie szosówek i nie mam pełnego rozeznania w osprzęcie.
Chciałbym kupić rower z perspektywą dalszego ulepszania.
Proszę o poradę.

#2 nobilitas

nobilitas
  • Użytkownik
  • 113 postów
  • SkądŁobez

Napisano 12 styczeń 2012 - 16:34

Na ten wzrost celowałbym raczej w rozmiar 54.

#3 he1885

he1885
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 styczeń 2012 - 16:43

Witam,
sam miałem podobny problem (budżet i wymagania). Moim zdaniem warto dozbierać te kilka stówek i kupić nowy. Sam byłem bardzo blisko kupna KTM'a, ale trafiła mi się okazja i za 3 tys. kupiłem używanego Cuba GTC Pro. KTM jest lżejszy niż Aqua (o jakieś 0,4 kg), na żywo świetnie się prezentuje. Na pewno się na nim nie zawiedziesz - świetna maszyna, zdecydowanie warta swojej ceny. Aqua jest droższa - różnicę warto przeznaczyć na pedały, buty, etc. Przed zakupem KTM dopytaj o gwarancję, bo to prywatna aukcja. Możesz spróbować negocjować cenę, ale ostrzegam to twardy zawodnik - nic nie ugrałem. ;-) Gdyby zszedł o 400 zł stałby u mnie w mieszkaniu. :-P

#4 MrGreen

MrGreen
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądSwarzędz

Napisano 12 styczeń 2012 - 17:15

Jeśli chodzi o wielkość, to szukam głównie 54, ale jak kupię rower o rozmiarze 55 to będzie wielka różnica w jeździe?

#5 MrGreen

MrGreen
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądSwarzędz

Napisano 12 styczeń 2012 - 17:22

A co powiecie o treku 1000?

http://allegro.pl/ro...2026373167.html

#6 MrGreen

MrGreen
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądSwarzędz

Napisano 15 styczeń 2012 - 13:47

Widzę, że nie powoduję wielkiego zainteresowania.
Na allegro znalazłem jeszcze taki rower:

http://allegro.pl/sz...2053404091.html

Mam ciągle problem z doborem odpowiedniej wielkości ramy. Wiem, że do wzrostu 175cm pasuje rama 54cm, ale jak patrzyłem na geometrie wielu ram, to ogólny rozmiar nijak się ma do wymiarów rury podsiodłowej i poziomej. Np. ramy cube'a z 2012 roku wydają się przynajmniej o rozmiar mniejsze, w stosunku do tego, co dają inni producenci, stąd zainteresowałem się tym cube'm. Podzespoły wydają się być niezłe i cały rower godny zainteresowania za te pieniądze.
Nad tym KTM'em też się poważnie zastanawiam, bo rower wygląda świetnie i pewniej kupić nówkę niż używkę, choć nie wiem, czy rozmiar będzie dla mnie odpowiedni.
Moją uwagę zwrócił też Fuji aloha 1.0, ale nie wiem, czy taki rower nadaje się na długie dystanse:

http://allegro.pl/ro...2056005045.html

Moim zamiarem jest kupno roweru szosowego, aby dojeżdżać codziennie 20km do pracy, a poza tym robić wypady daleko poza miasto, a czasem nawet i za granicę. Jest to moja pierwsza szosa i nie jestem ekspertem w dziedzinie ram, sprzętu i geometrii.

#7 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 15 styczeń 2012 - 14:01

Moim zamiarem jest kupno roweru szosowego, aby dojeżdżać codziennie 20km do pracy

w takim razie Fuji sobie odpuść :lol:

Jest to moja pierwsza szosa i nie jestem ekspertem w dziedzinie ram, sprzętu i geometrii.

więc, na ten pierwszy też nie patrz, radziłbym coś nowego lub delikatnie używanego na świeżym osprzęcie, nie jakiegoś starego Dura Ace

#8 MrGreen

MrGreen
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądSwarzędz

Napisano 15 styczeń 2012 - 14:15

Dzięki za rady, szukam więc dalej :)

#9 he1885

he1885
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 styczeń 2012 - 15:23

Myślę, że zlinkowanego przez Ciebie Treka możesz śmiało wyeliminować z rozważań (mimo fajnych kół i nowych części) - w KTM'ie/Aqua masz nowocześniejsze rozwiązania (eg prowadzenie linek klamek pod owijką). Więcej niż 105 nie potrzebujesz na początek. ;) Jestem przekonany, że nie będziesz zawiedziony KTM'em. Bierz nówkę - nie będziesz miał niespodzianek (w przypadku osoby, która zaczyna przygodę z szosą łatwo coś przeoczyć, etc.).

#10 MrGreen

MrGreen
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądSwarzędz

Napisano 15 styczeń 2012 - 15:38

Dzięki za podpowiedzi
Jak na razie KTM jest na szczycie listy prawdopodobnego zakupu, mam nadzieję, że nikt mi go nie sprzątnie sprzed nosa, bo czekam jeszcze na styczniową wypłatę :)

#11 he1885

he1885
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 styczeń 2012 - 16:23

Jest do kupienie przynajmniej od miesiąca. ;-)

#12 MrGreen

MrGreen
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądSwarzędz

Napisano 02 luty 2012 - 19:24

I zdarzyła się okazja. BMC CX02 o rozmiarze 54 na 105'kach i korbie dura ace z karbonowym mostkiem i kierownicą za 2800. Kupiłem i mam już w domu. Wygląda obłędnie. Muszę jeszcze kupić mu opony i mimo mrozów wyskoczę nim jeszcze w lutym na pierwsze jazdy próbne.
Ponieważ to cross mam możliwość założenia szerszych opon, dzięki czemu mam rower na wszelkie podłoża i cały rok do jazdy. Komunikacja miejska Swarzędza i Poznania właśnie straciła kolejnego użytkownika :)
Dzięki za sugestie odnośnie rowerów.

#13 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2012 - 19:50

Brawo - kupiłeś super rower... przełajowy...

#14 MrGreen

MrGreen
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądSwarzędz

Napisano 02 luty 2012 - 20:18

Wiem o tym, ale czytałem że na szosie też sobie poradzi. Mam dzięki temu rower na każdy teren i na każdą pogodę, wystarczy tylko odpowiednio dobrać opony. Mylę się?

#15 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 luty 2012 - 20:28

nie mylisz sie , przełąjówka to dobra rzecz , każdy by chciał mieć

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#16 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2012 - 20:36

Wiem o tym, ale czytałem że na szosie też sobie poradzi. Mam dzięki temu rower na każdy teren i na każdą pogodę, wystarczy tylko odpowiednio dobrać opony. Mylę się?


Co ja tam myślę to nie ważne... po prostu szukając szosówki wyskoczyłeś z zakupioną przełajką. Oby dobrze się jeździło.



Dodaj odpowiedź