Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katowice/Kraków - Hel. Wycieczka ;)


163 odpowiedzi w tym temacie

#1 Raptor1990

Raptor1990
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • SkądChorzów

Napisano 19 styczeń 2012 - 12:38

Słuchajcie, w zeszłym sezonie padł pomysł zorganizowania wycieczki długodystansowej rozpoczynającej sezon długodystansowców ;)
Co za tym idzie, postanowiłem coś takiego zorganizować.

Wstępny termin przejazdu Katowice-Hel to 11-12-13 maj... Myślę, że rozsądnie będzie ruszyć w Piątek po południu, aby w Sobotę po południu już wcinać Dorsze na miejscu :) Nocleg najprawdopodobniej we Władysławowie -będę załatwiał konkrety jak będę znał szacunkową liczbę osób. Koszt samego przejazdu - 30zł/osoba (na paliwo samochodu, który będzie wiózł Nasze rzeczy) Należy też przewidzieć koszt noclegu na miejscu oraz jakiegoś tam wyżywienia i powrotu...(pewnie zdecydowana większość będzie wracać pociągiem) Tempo dostosujemy do ekipy, z tego co wiem ma jechać kilku nowicjuszy. Będzie też kilku weteranów BBT i nie tylko. Ekipę z Katowic i okolic do Częstochowy prowadzę Ja, natomiast ekipę z Krakowa i okolic prowadzi Kuba Gospodarczyk. (Kurier z dziewczyną dołączą z Kielc)
Cała trasa nie powinna przekroczyć 700km :)

Wszelkim napinaczom i ludziom którym zależy na udowodnieniu ekipie jaki to on jest mocny - dziękujemy. Chodzi o wycieczkę w doborowym towarzystwie. Udowadniać będziemy później na maratonach :)

Kto chętny na taki przejazd?? (zachęcam również osoby, które się boją, pojedziemy w dużym peletonie - a tak łatwiej się jedzie)

Wszystkie kwestie organizacyjne - do mnie na PW.


p.s. Jeśli zbierze się większa grupa ludzi, będę poszukiwał chętnego kierowcy i drugiego samochodu :P

#2 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 19 styczeń 2012 - 19:52

Będę śledził ten wątek , a jak się wam już skrystalizuje , dajcie znac - musicie koło nas jechac , to trochę z wami pogonimy.

#3 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 19 styczeń 2012 - 20:33

Przez łódź pewnie też bedziecie jechać to kawałek można dołączyć

u2250y2014v3.gif


#4 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 19 styczeń 2012 - 23:26

Raptor1990, wchodzę w to ;-)
Dla mnie o tyle większa motywacja do jazdy, że jechałbym do domu (Gdańsk).
Tak więc będę bacznie śłedził wątek.

#5 Riddick

Riddick
  • Użytkownik
  • 402 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 19 styczeń 2012 - 23:47

qrcze może i ja bym się zdecydował, jechałbym z Krakowa :roll:

#6 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 19 styczeń 2012 - 23:51

A możecie określić +/- większe miasta przez które jedziecie?
np. przez Inowrocław śmigniecie? :D

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#7 Raptor1990

Raptor1990
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • SkądChorzów

Napisano 20 styczeń 2012 - 00:23

Trasa do końca jeszcze nie jest sprecyzowana.. jeśli będzie nas powyżej 15 osób i stworzy się peletonik - to najprawdopodobniej będziemy cisnąć 1ką.. jeśli nie - to "bokami". Odpowiadając na Twoje pytanie - na bank przez Toruń. A czy przez Inowrocław - określę wkrótce ;)

Chciałbym tylko aby zgłaszały się osoby, które już przynajmniej raz w życiu zrobiły dystans w okolicach 250km... bo to może łatwo powiedzieć, ale nie zawsze łatwo zrobić, szczególnie że zamiar jest taki, aby zmieścić się w około 25-26h max :)

Jeśli ktoś jest chętny to prosiłbym o wysłanie PW do mnie z e-mailem lub gg ;)

#8 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 20 styczeń 2012 - 03:36

Jak to ma być wycieczka bez ścigania to jestem chętny. Może lepiej jakimiś lokalnymi a nie 1 ? Jechałem już jedynką od granicy do Łodzi http://www.bikemap.net/route/1297480 i nie wspominam tego najmilej...

#9 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 20 styczeń 2012 - 08:27

Jeżeli przez Toruń śmigacie, a nie przez Ino, to tyle przecierpię sam, to tylko 35 km :)

Zobaczymy tylko jak z terminem czy podpasuje mi.

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#10 Raptor1990

Raptor1990
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • SkądChorzów

Napisano 20 styczeń 2012 - 09:22

Trasa w przygotowaniu. Na bank od Torunia lecimy jedynką (i dalej starą jedynką a nie autostradą) ;)

Do Częstochowy okolice Miasteczka Śląskiego i dalej ;)
Najprawdopodobniej z Częstochowy odbijemy na Wieluń a potem na Sieradz i jadąc bokami wrócimy na 1kę w Włocławku :)

W Częstochowie dojedzie ekipa z Krakowa :)

p.s. Ridic napisz na PW ;)

#11 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2012 - 12:49

Do Częstochowy okolice Miasteczka Śląskiego i dalej ;)
Najprawdopodobniej z Częstochowy odbijemy na Wieluń a potem na Sieradz i jadąc bokami wrócimy na 1kę w Włocławku :)

W Częstochowie dojedzie ekipa z Krakowa :)


To ja dorzucę coś od siebie jako że pochodzę z północnych regionów częstochowy i mam tamte trasy wszystkie obcykane.

Zróbcie tak:
Ekipa Katowice niech jedzie przez miasteczko śląskie, herby, aż do Blachowni.
Ekipa Krakowska niech jedzie przez Olkusz, Zawiercie, Myszków, Poraj, Poczesną, Konopiska aż do Blachowni.

W Blachowni możecie zrobić połączenie - z Blachowni - Wręczyca Wielka i tutaj decyzja - 10km dziurami (ale spokojnie do przejechania przy 25km/h) do Kłobucka i na Wieluń albo Wręczyca - Truskolasy (drogi nie ma na mapie - ucina jakieś 3km drogi, nowa) Kałmuki (nie ma drogi na mapie, nowa) Złochowice, Opatów (cały czas dywan na drodze) i potem na Wieluń. Jeśli będę akurat u rodziców mogę was poprowadzić, ew. może załapię się z ekipą Krakowską na drogę rowerem do rodziców.

Większość map nie ma naniesionej obwodnicy Krzepic, a jest ona w zasadzie obowiązkowa obecnie bo przez miasto sensu nie ma, ale trzeba na niej uważać bardzo!

#12 leeo1

leeo1
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Skądradlin

Napisano 20 styczeń 2012 - 12:58

Ciekawa propozycja raczej się przejadę

#13 Rooney

Rooney
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 20 styczeń 2012 - 13:05

Też mogę się dołączć na etap "częstochowski".

Droga od Miasteczka Śląskiego , aż do Piasku jest strasznie niebezpieczna , a dodatkowo jest jeden pas, ale to chyba nie problem dla was. :-)

#14 Raptor1990

Raptor1990
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • SkądChorzów

Napisano 20 styczeń 2012 - 16:23

Że jak? ja standardowo trenuje w tych rejonach i nigdy nie miałem tam problemu...

Uwagi kolegi z Częstochowy słuszne. Ekipa Katowicka miała mieć dokładnie taką trasę, Kraków skorzysta z Twoich pomysłów.

Przypominam, że każdy kto chce jechać i dostawać pełne info o wyjeździe proszony jest o PW do mnie.

#15 Moloch

Moloch
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:00

Chętnie się do tej wycieczki dołączę :)

#16 emty13

emty13
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGoszcz/Wrocław

Napisano 21 styczeń 2012 - 12:50

Może i ja się dopiszę skoro to nie będzie wyścig :) Byłem w ubiegłym roku na Helu, ale trekkingiem. Chętnie pojechałbym teraz na szosie ;-)

#17 kurier

kurier
  • Użytkownik
  • 293 postów
  • Skądkatowice/kielce

Napisano 27 styczeń 2012 - 12:37

to jak będe znac trase chłopaków z krakowa to my pewnie do nich dołaczymy koło szczekocin albo włoszczowy.

#18 kurier

kurier
  • Użytkownik
  • 293 postów
  • Skądkatowice/kielce

Napisano 27 styczeń 2012 - 12:41

lub odrazu będziemy targać na częstochowe lub radomsko... sie zobaczy

#19 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 27 styczeń 2012 - 19:23

Mała uwaga na temat trasy . Nie wtrącam się co do trasy przed Włocławkiem , ale dalej mam inną trasę .Co roku robię eliminacje do BB - tour I slatego zamiast tłuc się jedynką lepiej z Włocławka pojechac na Lipno , Kikół , Wąbrzezno i Kwidzyn . Na Gdasńsk odbic dopiero za Malborkiem . Spokojna , mało uczęszczana i malownicza trasa . Jak trzeba - poprowadzę .
Oczywiście Raptor ma głos decydujący - to jego cyrk , ale warto przemyślec .
Piotr rebe Zieliński

#20 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 19:32

czy termin jest stały ? i czy ewentualnie będzie można się dopisać w ostatniej chwili, np. tydzień przed wyjazdem ? nie wiem jak mi się matury rozplanują...

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)




Dodaj odpowiedź