Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki łańcuch?


98 odpowiedzi w tym temacie

#41 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 marzec 2013 - 20:11

Z testami Tour trzeba byc ostroznym.
Jak robili testy dla Conti, to najlepszymi oponami byly.... Conti ;-)

Nie wiem jak jest w tym przypadku, niemniej odrobina sceptycyzmu, nie zaszkodzi.
A lancuch to nie rama i za jakis czas i tak trzeba bedzie wymienic, wiec mozna sprobowac tego i owego i np. wyrobic sobie wlasne zdanie.

#42 iotr

iotr
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądSzymiszów

Napisano 21 marzec 2013 - 10:47

Wziąłem tego DA.

u14939y2012v4.gifu14939y2013v3.gifu14939y2014v4.gif


#43 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 21 marzec 2013 - 11:58

Polecam tego Da 7901 , kupiłem nową kasetkę ultegry i do tego ten łańcuch , jest to już moj drugi łańcuch da 7901 , i polecam , po paru tysiącach wyglądał praktycznie jak nowy brak oznak wyciągnięcia. Wcześniej miałem 7801 i też spoko , przeżył 15tys km razem z kasetą da 7801. Dopoki nie zaczął przeskakiwac.

#44 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 25 kwiecień 2013 - 14:32

Szukałem i nie znalazłem (być może kiepsko szukałem ;-)). Tematu osobnego też nie będę zakładał.
Pytanie mam odnośnie spinek.
Czeka mnie w najbliższym czasie rozpięcie łańcucha (Campagnolo Centaur). Muszę zważyć i zmierzyć dokładnie.
Latem zeszłego roku montowałem prawie nowe: kasetę i łańcuch. Nie było pina, tego co być powinien do rozpinania. Od tamtego czasu oczywiście wszystko lata jak się należy. Teraz jednak chciałbym zaopatrzyć się w spinkę.
Znalazłem coś takiego. Czy będzie OK, czy może zalecacie coś innego (inny producent) ???
BTW: montaż takiej spinki jest prosty jak budowa cepa mam nadzieję ???

#45 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 25 kwiecień 2013 - 14:38

Znalazłem coś takiego. Czy będzie OK, czy może zalecacie coś innego (inny producent) ???
BTW: montaż takiej spinki jest prosty jak budowa cepa mam nadzieję ???


Jak dla ciebie kolego polecilbym ci sprawdzona, juz spinke przy ktorej nie bedziesz musial sie meczyc z rozpinaniem, KMC spinki w tej cenie, za komplecik tez dobrze wychodzi :

http://allegro.pl/sp...3161332414.html

Chyba jedna z lepszych spinek jezeli idzie o latwosc demontazu ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#46 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 25 kwiecień 2013 - 15:38

Miałem Wippermana, gówno rozpięło mi się samo na trasie i szukałem wiatru w polu.
Spinka KMC wygląda prawie identycznie jak spinka SRAMa. Ja używam tylko spinek SRAMa od wielu tysięcy kilometrów i nigdy nie miałem z nimi najmniejszego problemu. Użytkuję też konfigurację łańcuch Record i spinka SRAM, także i Tobie polecam.

#47 maf

maf
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądWejherowo

Napisano 25 kwiecień 2013 - 16:43

Wippermana używam od lat i ani razu mi się jeszcze spinka sama nie rozpięła.
Co osoba, to opinia :)
Trzeba jednak pamiętać, że spinka ta jest niesymetryczna i trzeba ją poprawnie założyć.

#48 meaculpa

meaculpa
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 maj 2013 - 09:20

Mam w tej chwili Wippermana i trochę porażka bo łańcuch zaczyna przeskakiwać po 3500km, spinka dedykowana do niego to nieporozumienie bo jest jednorazowa, dokupiłem sobie spinkę sram i jest miodzio jeśli chodzi o spinkę, napęd mam 8rz i się zastanawiam jaki teraz łańcuch kupić żeby się nie urwał na podjazdach w górach.

#49 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 20 maj 2013 - 11:19

meaculpa, Nie wiem o czym mówisz bo mam Wippermana Connex 9s Gold i śmiga aż miło od 5 albo 6 tysięcy. Dlaczego spinka to jednorazówka? Rozpinam łańcuch co kilkaset km w celach szejkowania i nadal mam spinkę Wippermana. Może usyfiłeś łańcuch czymś albo masz kasetę najzwyczajniej zjechaną? Ja wymieniałem razem kasetę z łańcuchem gwoli ścisłości.
Proponuję pogmerać przy przerzutce bo to o czym piszesz jest niemożliwe.

#50 meaculpa

meaculpa
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 maj 2013 - 22:38

No właśnie mad nie wiesz o czym mówię a propo fabrycznej spinki, bo nie masz takiego samego łańcucha jak ja, jedynie producent nas łączy. Łańcuch potrafi mi przeskoczyć jedynie na koronce 23 na której zazwyczaj jadę pod górkę, jak wymienię łańcuch to sobie dokładnie zmierzę ile się ten mój connex wydłużył.

#51 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2013 - 12:10

jak z łąńcuchem z9000 do szosy ,konkretnie czy się nadda do kasety szosowej ,prosze nie pisać że dziadostwo ,bo wiem że to niska półka ,ale skoro za 90 zł mogę kupić 3 szt to trochę pojeżdżę ,tylko jak z kompatybilnością do kasetki szosowej ?

#52 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2013 - 15:03

Spokojnie się nada.
Z trwałością to nie wiem, ale np. najtańsze łańcuchy KMC na 7-8 biegów (np. Z50) zużywają się w podobnym tempie jak UG50 od Shimano, a zmieniają biegi całkiem płynnie. Nigdy też nie urwałem łańcucha KMC (łączę spinkami).

Obecnie w dobrej cenie jest też Shimano HG53:
http://bajkszop.com/...ore-p-7872.html

#53 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 22 maj 2013 - 21:33

... Ja używam tylko spinek SRAMa od wielu tysięcy kilometrów i nigdy nie miałem z nimi najmniejszego problemu. ...

A ja na tej samej górce (naprawdę ostra = krótka ale bardzo agresywna) w KPN załatwiłem 2 sztuki spinek SRAM 9. Kupione w różnych partiach, tak samo pękły. Trzpień pooooszedł. LINKA1, a linki drugiej nie mogę znaleźć.

#54 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2013 - 21:56

marvelo, dzięki wielki za stronkę ,tam są bardzo tanio te łańcuszki .

#55 RoadBikeRider

RoadBikeRider
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 maj 2013 - 22:13

Mam dylemat. Skaczący łańcuch w mojej 9 rzedowej SH 105 wskzuje mi że czas na szybką zmianę. Sęk w tym, że końcówka miesiąca jest - a mi na studiach się nie przelewa.

Dylemat jest tego typu:
Czy kupić tańszy KMC z9200 za 42 zł z przesyłką i zabrać dziewczynę na obiecaną kolację?

Czy kupić HG 73 za pow. 70 zł i powiedzieć "Kochanie teraz jestem spłukany" :roll: .

Hobby sobie wybrałem nie najtańsze. Także poradzcie koledzy

#56 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 maj 2013 - 22:21

Jeśli masz ją zabrać na kolację dla dwojga za 28 zł, to lepiej poczekaj do następnego miesiąca :lol:

A teraz na poważnie: wg mnie HG73 nie jest aż tak trwały, żeby inwestycja w niego miała się opłacać w porównaniu do zakupu KMC. O ile będziesz a) jeździł raczej przy dobrej pogodzie (lub smarował łańcuch po każdej jeździe w deszczu) B) sumiennie kontrolował jego stan i nie prześpisz momentu zużycia, spokojnie możesz kupić KMC.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#57 Gosc_mike79pl_*

Gosc_mike79pl_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2013 - 08:50

Czy kupić tańszy KMC z9200 za 42 zł z przesyłką i zabrać dziewczynę na obiecaną kolację?

Czy kupić HG 73 za pow. 70 zł i powiedzieć "Kochanie teraz jestem spłukany" :roll: .

Hobby sobie wybrałem nie najtańsze. Także poradzcie koledzy


Nie mów jej, że jest Twoim hobby bo może się obrazić ;-)

Wg mnie KMC wystarczy, często czyścić i oliwić a będzie służył tysiące kilometrów.

#58 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 maj 2013 - 09:19

Witam

Używam na zmianę tych dwóch łańcuchów. Czytałem, że niby KMC Z9200 to OEMowy odpowiednik HG73, ale chyba nie jest to prawda. Ja osobiście zauważam lepszą pracę HG73. Napęd pracuje ciszej i przerzutki wchodzą szybciej. Zmieniam je co ok. 500 km i smaruje Rohloffem.

#59 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2013 - 22:58

No a jak ze zużyciem? Wieszałeś je na gwoździu obok siebie, żeby porównać? Pamiętasz dokładne przebiegi?

#60 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 maj 2013 - 05:36

W tym momencie mają oba po ok. 1500 km. Przy następnej zmianie porównam wyciągnięcie łańcuchów. Na kasecie i korbie nie widać jak na razie śladów zużycia.



Dodaj odpowiedź