Skocz do zawartości


Pierwsza szosa - mały rozmiar


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 27 marzec 2012 - 17:10

Dzień dobry ;)

Jakiś rok temu zamarzyła mi szosa - tak, kobiecie też się zdarza marzyć o rowerze. Wszystko byłoby dużo prostsze, gdyby nie ograniczenia finansowe i to dość spore. Jeśli dodać do tego niestandardowy rozmiar ramy (w dowodzie 155cm wzrostu;)) - to zaczyna się zabawa. Ostatnio jednak przeglądaj chyba największy polski serwis aukcyjnych wpadałam na rower, który chyba wpasowuje się w oba kryteria - Giant Avail w rozmiarze XS . I teraz prośba do Was - o jakieś rady? Warto się w to pakować?

Pewnie zapytacie czemu szosa - a ja odpowiem, że nie znam jednoznacznej odpowiedzi. Jeżdżę na starym "góralu" (choć bardziej "markoszecie") i jakoś bardziej ciągnie mnie na asfalt niż w las...

Z góry wielkie dziękuję.
Pozdrawiam,
ginga

#2 elziomallo

elziomallo
  • Użytkownik
  • 97 postów
  • SkądMiasto Świętej Wieży

Napisano 27 marzec 2012 - 17:49

Fajny ale targował bym się, do rekreacyjnej jazdy o ile dobrze wnioskuję spokojnie wystarczy. Mam na sprzedaż małą ramkę ale mocno retro, 81 rok ;]

#3 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 27 marzec 2012 - 17:52

Samą ramkę? Chyba jeszcze nie jestem w stanie złożyć sobie roweru, choć kto wie, zacięcie inżynierskie jest. A jak myślisz, na ile można próbować zejść z ceną? Bo ja się w ogóle w cenach nie orientuje ;)

#4 elziomallo

elziomallo
  • Użytkownik
  • 97 postów
  • SkądMiasto Świętej Wieży

Napisano 27 marzec 2012 - 17:58

Ten rower nowy kosztował pewnie jakieś 2 tysiące z niewielkim hakiem, generalnie jeśli chodzi o szosy to osprzętowo dość niska półka (ale zupełnie wystarczająca).
Jest sezon i ceny skoczyły, nie wiem też czy małe szosy się nie cenią bardziej- niemniej że okolice 1000zł raczej to dobra cena dla niego. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

#5 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 27 marzec 2012 - 18:02

;) czy się wyżej cenią? nie wiem... to już jest naprawdę mała szosa - więc tak pewnie do 160cm i to jeszcze chyba rower typowo damski... ;)) dzięki wielkie za rady i tak niegrzecznie proszę o więcej ;)

#6 elziomallo

elziomallo
  • Użytkownik
  • 97 postów
  • SkądMiasto Świętej Wieży

Napisano 27 marzec 2012 - 18:36

Składanie rowerów nie jest wiedzą tajemną, zresztą można po prostu skompletować części i dać komuś do złożenia, ale w przypadku rowerów budżetowych rzadko kiedy się to opłaca. Składanie czegoś na mojej ramie może wyjść niewiele taniej, więc nie proponuję nawet bo raczej mija się to z celem.
Pooglądałem trochę allegro i stwierdzam, że większość sprzedawców upadła na głowy z dość wysoka, albo im wiosna do głów uderzyła. Obawiam się że możesz niczego lepszego od Gianta nie znaleźć, więc jeśli jesteś pewna że rozmiar Ci pasuje to bym o nim myślał, z tym że jak mówię próbować się targować. A na przyszłość kupować rower w grudniu ;]

Jest fajny bo:

-markowa i solidna rama
-klamkomanetki
- napęd 8-kowy- wolniej się zużywa, jest tańszy
- w miarę spójny wizualnie (pojęcie względne) albo po prostu ładny.

Jestem przeciwnikiem korb 3rzędowych w szosie, ale może i w przypadku kobiet ma to sens ;] Pewnie jest na kwadrat- to dobrze, tanie suporty u dłuuugim życiu.

#7 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 27 marzec 2012 - 18:42

Kupować rower w grudniu - hm, to może przemęczę się jeszcze ten sezon... No to mam teraz, o czym myśleć ;)) Wiesz, przeglądam allegro od dłuższego już czasu... i problem jest z tak małymi szosówkami - to pierwsza używka od bardzo, bardzo długiego czasu. Mam wrażenie, że w takim rozmiarze to tylko nówki - a to już jest kwota tak z 2,5 tys. - to dużo, na mój portfel za dużo ;))

A co do rozmiaru - to mniejszych chyba już nie ma ;))

#8 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 27 marzec 2012 - 19:29

ginga a próbowałaś negocjować cenę? Nie wiem czy warto czekać... biorąc po uwagę Twoje gabaryty ;-) wygląda fajnie - ja bym brał !

#9 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 27 marzec 2012 - 19:35

KAEM - jeszcze nie ;)) wciąż nie wiem, na ile mogę próbować schodzić... tysiąc?

#10 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 27 marzec 2012 - 19:42

ginga mam pytanie ile ty dziecko masz lat ? może jestem nie kulturalny w tym momencie ale na tym forum jest mnóstwo naprawdę mnóstwo opisane o ramach rozmiarach itp ;itd
nie możesz iść do sklepu rowerowego i spytać normalnie w świecie sprzedawcy o rower jaki cię interesuje .Może będzie miał taki rower w takiej kwocie nieraz używki mają w całkiem dobrym stanie np: z klubów kolarskich nie koniecznie zawodowych

#11 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 27 marzec 2012 - 19:44

oczywiście, że mogę ;) ale wydawało mi się rozmawiamy o konkretnym rowerze...

#12 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 27 marzec 2012 - 20:08

a ja bym ci tam polecił trekkinga ponieważ szosa to nie tylko koszty roweru, i po kupieniu trzeba będzie włożyć tak ze 100-200zł, spodenki z wkładką-podstawa, koszyki, bidony itp.
A przesiadanie się z starego górala na szosę według mnie nie ma sensu ja zanim kupiłem szosę jeździłem na starym góralu w bardzo dobrym stanie którego pożyczył mi szwagier na lato :lol: włożyłem nowe oponki, naprawiłem przerzutki i zrobiłem na nim ponad 1k km i dopiero zdecydowałem się na szosę a stary markowy góral leczy teraz u szwagra w garażu :mrgreen:
Więc zależy teraz co masz na myśli stary góral, bo zwykły stary góral a markowy porządny stary góral to ogromna różnica. Bo mój stary rower z komunii ledwo ci jeździ dlatego stoi bezczynnie :/, a tamten się kręcił aż miło.

#13 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 27 marzec 2012 - 20:15

Właśnie dostałam odpowiedź, gość nie sprzeda tego roweru poniżej 1 200... to dużo, dodając do tego to, wszystko o czym napisał Stormik (dziękuję), hm... chyba to przekracza moje możliwości finansowe, niestety. Góral niestety nie jest markowy...ale jakoś jeździ...

#14 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 20:15

rama fajnajnie wygląda ,ogólnie mało takich rozmiarów , ponegadaj o cenie może uda się coś utaragować jak Ci się spodoba możesz go ulepszyć :)

#15 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 27 marzec 2012 - 20:22

rower jest dobry no ale nie ukrywajmy że bez żądnych innych kosztów się nie obejdzie, olej, spodenki z wkłądką można sobie odpuścić lecz jest 5-10% że będzie ci się wygodnie siedziało, przegląd by się pewnie przydało no a jak koleżanka mówi że z kasą słabo to lipa trochę chyba że przemęczyć sezon na tym góralu nazbierać kaski i w grudni jakoś czegoś szukać na 100% by się coś znalazło. Jak dla mnie to masz 3opcje
1.Kupić ten rower i może jakoś się uda nazbierać chodziarz 50zł na najpotrzebniejsze rzeczy
2.Nazbierać kasę i kupić jakiś lepszy w grudniu a ten sezon na góralu się pomęczyć
3.Kupić trekkinga

#16 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 marzec 2012 - 20:27

oo nigdy nie olewaj spodenek z wkładką, to podstawa, można bez butów być, ale wkładka obowiązkowa jest

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#17 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 27 marzec 2012 - 20:31

A tam ja trochę ponad 500km zrobiłem bez spodenek z wkładką, jak trzeba to nie ma że boli :mrgreen: i ani razu żądnych otarć nie miałem i czegoś podobnego :lol: szczęście :D ale w tym sezonie to jednak sie zdecydowałem i już mam spodenki ^^
PS.
dlatego napisałem 5-10% że jakoś przeżyje bez wkładki xD no i jak dla mnie trekking to dobre rozwiązanie lub stary góral i zbierać kasę :mrgreen:

#18 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 20:34

cross jest fajną opcją co do szosy Giant ramnka fajna poem zawsze możesz coś zmienić , jeśli dozbierasz drugie tyle to też nie poszalejesz jeśli chodzi o prestiż

#19 elziomallo

elziomallo
  • Użytkownik
  • 97 postów
  • SkądMiasto Świętej Wieży

Napisano 27 marzec 2012 - 20:54

To chyba ten http://www.giant-bic...ack/3881/36265/

Dość świeży jest, w sumie jak na 2 letni rower to cena już taka zła nie jest. Nie wiem jak się Shimano 2300 sprawuje, wieczne to pewnie nie będzie ale jak spokojnie jeździsz to myślę że długo pociągnie. Fajnie bo tak jak teraz chyba nic do niego dokładać nie trzeba,
bez spodenek można jeździć ale po co się męczyć skoro za 3-4 dychy można mieć coś z lidla/decathlonu a jak ktoś się nie brzydzi to warto do lumpa uderzyć- ja wyhaczyłem m.in. oryginalne spodenki Nalini w barwach Acqua-Sapone tych zebratych http://cyclingart.bl...er-on-cipo.html (+200% do seksu)za 15 zeta, są niesamowicie wygodne. (nawiasem mówiąc szukam takiej koszulki M/L/XL)

Jak już się pochwaliłem wyżej to wrzucę foty swojej ramy, będzie też wątku sprzedażowym: https://picasaweb.go...feat=directlink

#20 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 28 marzec 2012 - 06:25

no to jaką opcję wybierasz ? Bo dla mnie kupowanie teraz szosy za okołó 1200zł nie ma zbytnio sensu lepiej dozbierać ze 500zł i w grudniu coś fajnego kupić :lol: , albo trekkinga ewentualnie.



Dodaj odpowiedź