Skocz do zawartości


Zdjęcie

zaciski kół


63 odpowiedzi w tym temacie

#1 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 lipiec 2008 - 10:42

Czy lekkie zaciski kół trzmają koła tak samo mocno jak standardowe zaciski? Zastanawiam się nad zastąpieniem standardowych zacisków, które są przy ksyriumsl08 na np. kcnc 42g

#2 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 lipiec 2008 - 18:12

KCNC, USE, TUNE (wersja MTB a nie szosowa) trzymają bardzo mocno. Tune mają drobnozwojny gwint. USE Ti miałem i byłem bardzo zadowolony - sa one zakręcane a nie zamykane mimośrodowo.
Token'y tez sa podobno dobre.
Za USE, KCNC i Tume MTB ręczę.

#3 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 31 lipiec 2008 - 19:27

do listy dorzucam kore (tytanowe). sprawuja sie wspaniale od ponad trzech lat.

#4 Gosc_MusicMan_*

Gosc_MusicMan_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2008 - 00:47

wczesniej uzywalem mavic (najwyzszy model), teraz campa - w sumie dzialaly jak powinny, ani razu mi sie nie dopiely, wygodne, szybkie... pewnie nie sa zbyt lekkie, ale dla mnie te kilka gram nie ma znaczenia

#5 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 10 czerwiec 2011 - 17:13

Jak to jest z długością tych lekkich zacisków?
Np moje obecne zaciski z seryjnego shimano na przód, mają oś (sama szpilka) 130mm a np token tk233 112mm lub inne też po sto-kilkanaście, naprawde te 2cm nie robi różnicy?
Zastanawiam się nad tymi http://allegro.pl/za...1620026242.html używa ktoś? Jak to możliwe że pasują zarówno do mtb i szosy?

#6 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 czerwiec 2011 - 14:01

Różnica jest w nakrętkach. Shimano ma dosyć spore te nakrętki i stąd potrzebne są dłuższe szpilki.

Tych "karbonowych" zacisków nie polecam. Jest to pic na wodę i nic więcej. Te pseudo karbonowe dźwignie odpadają po czasie od reszty "wajchy".
Polecam w pełni alu zaciski z tytanowymi osiami np. KCNC, które są niewiele cięższe od tych "karbonowych".

#7 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 czerwiec 2011 - 14:38

Ja z kolei używam DARTMOOR BOLT-ON (skręcane imbusem) i jestem bardzo zadowolony.

#8 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 czerwiec 2011 - 17:10

TE zaciski uwazam, ze sa swietne.
Ladnie trzymaja kolo, zamykane na imbus, no i stosunek cena/waga chyba bez konkurencji.
Mam je w obecnej szosie. Z trzech par jakie mialem w rekach wszystkie byly ponizej 30g.

W mtb wymienione powyzej kcnc, dwa lata bezproblemowego uzytkowania.
Chociaz zastanawiam sie czy aby i tu nie wrzucic tych boltonow, zawsze to 15-18g lzej :)

#9 Gosc_Grzegoez30_*

Gosc_Grzegoez30_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2011 - 17:57

Jak zdjąć tylne koło tak aby za bardzo się nie narobić nie nie nabrudzić? :-)

#10 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 sierpień 2011 - 18:00

Jak zdjąć tylne koło tak aby za bardzo się nie narobić nie nie nabrudzić? :-)


Przede wszystkim zrzucić z przodu na małą tarczę, a na kasecie ustawić jak najbliżej końca. Odkręcasz trochę zacisk i ciągniesz koło, jak dobrze to zrobisz to nawet nie musisz dotykać łańcucha. Łatwiej będzie jak postawisz rower na kierownicy i siodełku :)

#11 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 sierpień 2011 - 19:21

najszybciej i porządnie - z przodu w zasadzie blat obojętny ale lepeij duży , z tyłu po środku kasety mniej wiecej, zciagasz ........... i jak chcesz zakładać to zrzuć tylne biegi na najmniejsze i dopiero koło załóż, rower w normalnej pozycji .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#12 Gosc_Grzegoez30_*

Gosc_Grzegoez30_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2011 - 16:31

Jak zdjąć tylne koło tak aby za bardzo się nie narobić nie nie nabrudzić? :-)


Przede wszystkim zrzucić z przodu na małą tarczę, a na kasecie ustawić jak najbliżej końca. Odkręcasz trochę zacisk i ciągniesz koło, jak dobrze to zrobisz to nawet nie musisz dotykać łańcucha. Łatwiej będzie jak postawisz rower na kierownicy i siodełku :)



Dodam ze z przodu mam trzy blaty ,tył dziesieciorzedówka. Wiec co byś proponował?

#13 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpień 2011 - 17:10

Na tarczy zostaw jakiejkolwiek łańcuch,

1 zżuć łańcuch na najmniejszą koronkę w kasecie

2 poluzuj hamulec jeśli Sh, jeśli Campa to luzujesz przy łapie

3 podchodzisz od tyłu do roweru łapiesz lewą ręką łapkę zacisku, a prawą za jego nakrętkę, odpinasz i luzujesz

4 prawą ręką ciągniesz do siebie za ramię przerzutki a kciukiem naciskasz na wózek okolicy dolnej rolki tak żeby poluzować łańcuch

5 koło powinno wypaść już samo lub trzeba lekko puknąć lewą ręką

zakładasz odwrotnie

Nie wierzę, normalnie nie wierzę :-P

#14 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2011 - 16:14

Pytanie: czy takie zaciski
http://www.centrumro...ol/Produkt.aspx
będą odpowiednie do kół szosowych? Jak to jest z odpowiednią długością?

#15 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 19 sierpień 2011 - 16:33

To są zaciski do MTB? Jeśli tak, to będą OK, bo mtb są dłuższe o 5mm.

#16 kosciczek

kosciczek
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądChodzież

Napisano 19 grudzień 2011 - 21:54

Użytkuje ktoś z Was zaciski od vincere agogo? dokładnie chodzi mi o te http://vincere.pl/sk...-42g-niebieskie
Dadzą radę czy brać lepiej pewniaka KCNC? KCNC użytuje w MTB i poki co złego słowa nie mogę powiedzieć.

#17 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 19 grudzień 2011 - 22:02

KCNC oferuje produkty dobrej jakosci. Ich zaciskow uzywam przy rowerze szosowym od prawie dwoch lat i jak na razie sprawdzaja sie znakomocie. Gdybym mial wybierac to wzialbym KCNC. Zaciski, ktore zamiesciles w linku maja dlugosc 130mm, a wiec sa przeznaczone do roweru szosowego.

#18 kosciczek

kosciczek
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądChodzież

Napisano 19 grudzień 2011 - 22:10

Bo one mają być w rowerze szosowym. W MTB mam KCNC ale te które podałem są dużo tansze :)

#19 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 19 grudzień 2011 - 22:18

Zrobisz jak uwazasz, ale mysle, ze na zaciskach nie warto oszczedzac gdyz zbyt wiele od nich zalezy.

#20 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 20 grudzień 2011 - 20:30

http://www.ebay.com/...=item3f1186e19c

Polecam te zaciski. Można je tanio wylicytować a nie odbiegają jakością od KCNC.



Dodaj odpowiedź