Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paja

Paja
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądSłupca

Napisano 14 kwiecień 2012 - 21:53

Witam
czy opłaca się kupić taki rower:

Dołączona grafika

nie znam się zabardzo, na razie jezdze Rometem Orkanem, ale jest za duży i za cięzki :/

PS jego cena to ok 400 zł

PS2 jest jeszce 2 opcja: Dołączona grafika
lesz z krotkiej jazdy ten jest nieco gorszy ale jego cena to ok 350 czyli o ok 100 zł taniej

#2 Koparka

Koparka
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Skądprawie Wa-wa

Napisano 14 kwiecień 2012 - 23:39

po samych zdjęciach ciężko ocenić, spróbuj się dowiedzieć na jakich są częściach i czy rozmiar ramy ci odpowiada.

#3 Paja

Paja
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądSłupca

Napisano 15 kwiecień 2012 - 08:27

rozmiar ramy jaknajbardziej, prejechałam się na nich kawałek.
Prawie wszystkie części mają Shimano, więc chyba dobre :)

#4 D3biec

D3biec
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwiecień 2012 - 08:42

Ten giancik to fajny klasyk i z tego co widzę to jest bodaj na kompletnej grupie exage 500ex, z drugiej strony jeżeli tak jest i piasta też jest exage, to jest on na kasete 7 rzędów więc będzie problem aby w przyszłości mu dodać biegów bez wymiany koła czy choćby piasty a ciężko będzie znaleźć klamkomanetki pod 7 biegów z tyłu. Poza tym wygląda na zadbanego. Jeżeli rozmiar przypadł to za tą cene ja bym brał.

#5 Paja

Paja
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądSłupca

Napisano 15 kwiecień 2012 - 08:50

Dzięki :-)
a co do klamkomanetek to narazie jestem przyzwyczajona do zmiany biegw na ramie więc z tym nie ma problemu. Do tego ma nową opone z przodu. Ale za to tamten drugi jest dużo tańszy ale co to za firma :?:

#6 D3biec

D3biec
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwiecień 2012 - 09:05

Drugi to holenderski Batavus. W jego przypadku akurat za dużo powiedzieć nie mogę bo nie rozpoznaje modelu. Natomiast na zdjęciu wygląda jakby rura podsiodłowa leżała niczym w baaaardzo starych rowerach, może się czepiam ale jeżeli tak jest to może być ciężko ustawić prawidłową pozycję siodełka aby nie "wypychać pedałów" i było to zdrowe dla kolan.

#7 Paja

Paja
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądSłupca

Napisano 15 kwiecień 2012 - 09:18

Jeszcze raz dzięki :-)

Giant jest śliczny, tylko ta kasa troche nie bardzo na moją kieszeń :-/ ale jak ładnie poprosze rodziców to dadzą :mrgreen:
a jak to jest z tymi pedałami??

#8 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 15 kwiecień 2012 - 09:51

Ten giancik to fajny klasyk i z tego co widzę to jest bodaj na kompletnej grupie exage 500ex, z drugiej strony jeżeli tak jest i piasta też jest exage, to jest on na kasete 7 rzędów więc będzie problem aby w przyszłości mu dodać biegów bez wymiany koła czy choćby piasty a ciężko będzie znaleźć klamkomanetki pod 7 biegów z tyłu. Poza tym wygląda na zadbanego. Jeżeli rozmiar przypadł to za tą cene ja bym brał.


No ale jak klasyk to klasyk:) Pasowałoby pozostać przy oryginalnej 7 z tyłu. Z resztą koleżanka chyba nie ma gór w okolicy więc dla amatorskiej jazdy da rade na 7.
IMO 400zł za tego gianta jest w porządku. Batavusa bym odpuścił a 50-100zł to nie taka wielka oszczędnośc.

#9 Gosc_sebreef_*

Gosc_sebreef_*
  • Gość

Napisano 15 kwiecień 2012 - 10:02

Przepraszam za OT, ale o co chodzi z tym "wypychaniem" pedałów i kolanami? Myślę że założycielkę topicu też to interesuje.


Pozdrawiam
seb

#10 pawelek_G

pawelek_G
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 15 kwiecień 2012 - 10:06

Nie ma sensu rozmyślania o klamkomanetkach na więcej niż 7 rzędów, wszystkie klasyczne szosy, albo przynajmniej bardzo duża ich większość ma rozstaw tylnych widełek pozwalających upchać tam maksymalnie 7rz czy to jest wolnobieg czy kaseta nie ma znaczenia, więcej jak 7rzędów tam nie wejdzie, są spece rozpychający widełki pod szersze piasty, ale wytrzymałość tego rozwiązania jest dyskusyjna, przy silniejszym depnięciu może zsunąć się tylne koło, gdyż widełki są poziome. Jak dobrze poszukasz na ebay-u RSX-ów to znajdziesz w miarę przystępne cenowo klamociki 2/3x7s. A co do samego wyboru Giant się prezentuje ładniej na zdjęciu to fakt :D, spisz jakiej klasy jest cały osprzęt, to, że mówisz shimano to jest bardzo skąpa informacja (osprzęt shimano dzieli się na wiele grup, są wytrzymalsze, lżejsze, precyzyjniejsze i te bardziej rekreacyjne, tak jak samochody mają swoje marki a każda marka ma swoje modele, np. są Fiaty Albea i Fiaty 126p, chyba nie trzeba tłumaczyć, że różnica jest spora) . Co do wypychania pedałów, koledze chodziło o geometrię ramy, chodzi o to, że rura podsiodłowa jest pod pewnym kątem do podłoża, i gdy ten kąt jest nieodpowiedni mogą być problemy z ustawieniem pozycji siodełka, która zapewni wygodne pedałowanie przez wiele km. Sama perspektywa zdjęcia roweru nr2 optycznie ten kąt zwiększa. Ale pomijając już rozkminkę na temat geometrii ramy, trzeba wziąć pod uwagę budżet, którym dysponujesz. Sprawdź czy wszystkie biegi wchodzą płynnie, czy łańcuch się nie zacina i nie skacze po koronkach bez potrzeby, czy hamulce nie mają luzów na klamkach, czy odbijają prawidłowo, czy suport nie ma luzów przy próbie szarpania pedałami prostopadle do ramy, a jeśli oba będą sprawne wybierz ten na którym jeździ Ci się wygodniej i który Ci się bardziej podoba, różnica jest niewielka. Jeśli Giant jest na osprzęcie Shimano Exage 500ex myślę, że warto pożyczyć, bądź zdobyć to 100zł więcej, bo cena będzie bardzo dobra dla takiej konfiguracji.
Również możesz kogoś poprosić o sprawdzenie rowerów, warto wybrać ten sprawniejszy, ponieważ koszty wymiany suportu, kasety, bądź szczęk hamulcowych, to będą kolejne wydatki, a nawet najtańsze opcje wyglądają następująco: suport z wymianą około 50zł, kaseta/wolnobieg od 40zł w górę(w zależności od rodzaju i ilości rzędów), szczęki od 30zł w górę. Mówię tu o naprawdę najtańszych opcjach.

#11 lukiwrzesnia

lukiwrzesnia
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądWrześnia

Napisano 15 kwiecień 2012 - 10:55

Siema,ja mam coś takiego na sprzedaż,a widzę że mieszkasz niedalego mnie:)Pozdro
http://tablica.pl/of...zja-IDWQWr.html

#12 Paja

Paja
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądSłupca

Napisano 15 kwiecień 2012 - 11:25

dzięki pawelek za wyczerpującą odp. Co do hamulców to się nie martwie, tam wygląda wszystko jak nowe, a jeśli miałabym wymienić to mam jedne w zapasie :)
jak rodzice mi dołoża to z miejsca go wezme. Jakby gość zgodził się na wymiane z dopłatą za Orkana to tymbardziej :D
a powie mi ktoś mądrzejszy odemnie jak to jest z tymi pedałami i butami specjalnymi :?:

#13 pawelek_G

pawelek_G
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 15 kwiecień 2012 - 11:52

Z pedałami sprawa prosta. Jest kilka systemów, ale ogólnie działa to tak, kupujesz odpowiednie buty, które mają otwory w podeszwie, i nagwintowane wkładki do tych otworów, do tych butów dokręca się bloki, z kolei bloki wpina się w zatrzaski w pedałach, i bez teoretyzowania działa to tak, że siłę której używasz do pedałowania przenosisz na pedały nie tylko podczas nacisku na pedał, ale także podczas ciągnięcia go w górę. To tak w dużym skrócie. W Batavus widzę, że masz pedały look, więc ewentualnie należałoby szukać bloków pod ten system, w giancie nie widzę jakie są pedały. Jeśli nie chcesz się naciągać na koszty, możesz wykręcić obecnie zamontowane pedały i sprzedać na allegro, bądź innym portalu, czy nawet tu na forum, a dokupić zwykłe pedaly bez zatrzasków, bądź jakieś pedały z noskami.

#14 Paja

Paja
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądSłupca

Napisano 15 kwiecień 2012 - 12:04

a tak mniej wiecej ile kosztują takie buty (używane też wchodzą w gre) ?
W Giancie są troche inne całe metalowe, ale nie wiem jakie nie znam się.
A i co do butów to jak jest z chodzeniem np w szkole i nie tylko, dałoby się ??

#15 pawelek_G

pawelek_G
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 15 kwiecień 2012 - 12:28

Żeby nie śmiecić forum zajrzyj na gg, zostawiłem Ci wiadomość.

#16 D3biec

D3biec
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwiecień 2012 - 14:20

Prawde powiedziawszy ten giancik w tym stanie (jeżeli faktycznie wygląda i sprawuję sie jak nowy) to tanioszka. Podobne w gorszym stanie można czasem ustrzelić za 600zł więc gdyby to był mój rozmiar to brałbym bez zastanowienia :mrgreen: . Co do chodzenia w klikach to można wględnie wygodnie chodzić w butach mtb która są bardziej obudowane, aczkolwiek do dłuższych wycieczek i chodzenia w nich także w szkole po prostu szkoda butów i bloków. O ile oczy mnie nie myla to w tym giancie są pedały szosowe look. Do takiego zastosowania lepiej i taniej chyba będzie wymienić na platformy a pedały sprzedać na allegro ;-)



Dodaj odpowiedź