Skocz do zawartości


Zdjęcie

SHIMANO POSITRON wymiana manetek


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 V126

V126
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądLublin

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:56

Witam, posiadam w swoim rowerze wspomniany system przerzutek. Na początku byłem zadowolony, że mam takie coś i nie muszę celować w biegi zwykłą manetką. Później przyszło lekkie zdenerwowanie spowodowanie średnią precyzją działania tego i pojawił się pomysł wymiany na klasyczny osprzęt SACHS HURET z całymi aluminiowymi manetkami. Im bliżej wymiany tym bardziej szkoda mi tego Positrona. Jest on mniej precyzyjny niż współczesne przerzutki, ale porównując klasyczne Sachsy, to tam w temacie biegów jest dopiero loteria. Ponadto Positron ma system Pre Shift, co oznacza przygotowanie do zmiany biegów.

Zastanawiam się nad zmianą samych manetek, ale pytanie czy to jest możliwe? Przednia przerzutka jest normalna, ma linkę i działa jak każda inna, ale tylna przerzutka ma ten swój legendarny drut zamiast linki i czy można ten drut zastosować do jakiejś innej manetki?
Drugie pytanie, czy drut można dokupić? Przy próbie wyjęcia drutu z manetki napewno zakończy się do dla niego śmiercią....

#2 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2012 - 17:51

Sam drut można dokupić, ale kosztuje prawie tyle, co współczesna przerzutka:
http://www.rowerysty...ron-p-5642.html
http://www.sklep-mil...drut-1159.html.

Dodatkowo, jeśli dobrze pamiętam, to indeksacja biegów w przypadku Positrona jest w przerzutce, a nie w manetce, co praktycznie uniemożliwia zastosowanie innego wielotrybu (o większej liczbie zębatek). Chyba nie warto w to dalej brnąć.
Moim zdaniem lepiej kupić nową przerzutkę.

#3 V126

V126
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądLublin

Napisano 17 kwiecień 2012 - 20:00

Ja nie chciałem stosować innej kasety, tylko po prostu inną manetkę (najzwyklejszą).

Z całego Positrona szkoda mi systemu Pre Shift, czyli przygotowania do zmiany biegów. Tak czy siak utwierdziłeś mnie w przekonaniu. Do mojego roweru wskoczy Sachs Huret, a do roweru dawcy Positron. Nic się nie zmarnuje, z dwóch funkcjonalnych rowerów złoże dwa funkcjonalne rowery, ale trochę inne niż wcześniej. :mrgreen:



Dodaj odpowiedź