Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ankieta dotycząca regulaminu.


39 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy chcesz aby zosta³ wprowadzony regulamin na forum?? (29 użytkowników oddało głos)

Czy chcesz aby zosta³ wprowadzony regulamin na forum??

  1. NIE (5 głosów [17.24%])

    Procent z głosów: 17.24%

  2. TAK (24 głosów [82.76%])

    Procent z głosów: 82.76%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 kwiecień 2012 - 18:36

SPIKE co do książek i zdjęć to mam fotografować wszystkie strony czy odesłać do opinii, komentarzy, daruj sobie, a osoby które zrobiły zakupy książkowe u mnie proszę o bezstronny komentarz w tym temacie właśnie

bo jak piszę że stam idealny to może dla śPIKA niezrozumiałe, książki się szanuje i tyle

pozdrawiam

aha . czyli Ty masz to gdzieś, ok , tematu nie było, będziesz tak samo jak inni traktowany w 100%, aby zdziwienia nie było, byłeś proszony , ale nie , ok .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#22 Gosc_cyclist23_*

Gosc_cyclist23_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2012 - 18:59

SPKIE napisał
"aha . czyli Ty masz to gdzieś, ok , tematu nie było, będziesz tak samo jak inni traktowany w 100%, aby zdziwienia nie było, byłeś proszony , ale nie , ok . "

ja tylko i wyłącznie chcę aby moja poczta na priva wychodziła i przychodziła a nie leżakowała i zależała od Twojego widzi mie się, to tak mało a może tak dużo, nemo sapiens nisi patiens sic. ;

#23 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwiecień 2012 - 19:03

Żaden moderator, administrator czy nawet właściciel strony, nie jest w stanie przetrzymać Twojej poczty prywatnej, idzie z automatu i jak ktoś się zaloguje to od razu dostaje info. Mamy wiele uprawnień, ale w cudzą pocztę to nawet ABW nie zagląda...


#24 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 22 kwiecień 2012 - 19:23

Żaden moderator, administrator czy nawet właściciel strony, nie jest w stanie przetrzymać Twojej poczty prywatnej, idzie z automatu i jak ktoś się zaloguje to od razu dostaje info. Mamy wiele uprawnień, ale w cudzą pocztę to nawet ABW nie zagląda...

maciej .... jesteś moderatorem, czy administratorem
jeśli pierwszym , to rozumiem Twój post ....

j.

#25 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwiecień 2012 - 19:25

Aktualnie pełnię obydwie funkcję, a o co konkretnie Ci chodzi??


#26 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 22 kwiecień 2012 - 19:32

... w takim razie , no cóż , ciut mijasz się z prawdą
problem w tym , że masz tyle władzy ile Ci dano
a ile jej mieć, jeszcze byś mógł, wie tylko ten, kto ta władz Ci dał

i dla jasności , właściciel/ admin (aczkolwiek nie zawsze jest to tożsame), ma dostęp do wszelkich zakamarków , forum ..... z naciskiem na 'wszelkich'

czy ktoś z tego korzysta , to już inna sprawa .... tym on większy, im mniej takowych ciągotek ma


jarek :)

#27 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwiecień 2012 - 19:37

jark o widzisz, to mnie nieco oświeciłeś, aczkolwiek ludzie którzy mają tę władzę, zaglądają tutaj dość rzadko i nie zależy im raczej na blokowaniu czyjejś poczty. Osobiście nie mam dostępu do PW.


#28 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 22 kwiecień 2012 - 19:37

co do Regulaminu .... to zamiast tych wszystkich 'wolno', 'zabrania sie ' etc
nie lepiej poprzestać na zdroworozsądkowych zachowaniach , i forowiczy i forumowej władzy ?? ....
:)

#29 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwiecień 2012 - 19:44

Powiem Ci szczerze, że nie zależy mi wielce na tym regulaminie. Długi czas żyliśmy bez niego i dało się żyć, czasami były jakieś nieporozumienia, ale wszystko jakoś się wyjaśniło. Niestety forum jest coraz większe, pojawia się coraz więcej użytkowników i regulamin pozwoli nam nieco ułatwić pracę. Postaramy się, aby było mniej więcej tak jak jest teraz, nie chcemy wykorzystywać możliwości regulaminu do maksimum, tylko w razie niejasności podeprzeć się jakimś paragrafem. Wiadomo, że jak jest luz ze strony administracji to użytkownicy chętniej się wypowiadają. Na forum panuje klimat i chciałbym aby pozostało tak dalej.


#30 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 kwiecień 2012 - 20:51

co do Regulaminu .... to zamiast tych wszystkich 'wolno', 'zabrania sie ' etc
nie lepiej poprzestać na zdroworozsądkowych zachowaniach , i forowiczy i forumowej władzy ?? ....
:)


Hehe.. tak jak Maciek napisał, sporo czasu forum właśnie tak funkcjonowało. Do czasu aż pewien pan zaczął się rzucać kiedy dostał bana. Walił txtami typu "Na podstawie którego punktu regulaminu zostałem uwalony..." itp itd.
W zasadzie tylko dzięki niemu musiał powstać ogólny regulamin forum.
Z czasem forum mocno się rozrosło, przybyło sporo użytkowników, giełda zmieniła się w dość spory bazar... cóż nie mieliśmy wyjścia.

#31 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 22 kwiecień 2012 - 21:01

rozumiem .... ale i tak wiem , że najważniejszy jest (w tym wypadku) §6 pkt 5
i dobrze, bo trudno jest wszystko szczegółowo zdefiniować , a życie potrafi płatać figle

... tak czy siak , wracamy do korzeni - zdroworozsądkowych poczynań / WSZYSTKICH

pozdrawiam
jarek ;-)

#32 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 22 kwiecień 2012 - 22:46

Kiedy forum miało <1000 userów był ład, porządek i spokój. Kultura wynikała z wzajemnego poszanowania się a nie przymusu, jednak, jak w każdej grupie, po początkowej fazie tzw. elity nazbierało się trochę motłochu, trafiają tu czasem przypadkowi ludzie, z mniejszą lub większą kulturą, co raz więcej użytkowników przychodzi i liczy na gotowe, samemu wcześniej nie zadając sobie minimum trudu szukania. Taka kolej rzeczy, niestety, dlatego regulamin jest konieczny, a forum jest już zbyt duże na zdanie na łaskę użytkowników.

jark, Podziwiam Twoją wiarę w ludzi :-D

#33 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 23 kwiecień 2012 - 09:37

e tam .... to nie kwestia wiary, a doświadczenia
po prostu wiem co znaczy , szczegółowy regulamin i ..... życie (wirtualne w tym wypadku)
tak czy siak , w większości wypadków (i to znacznej) wszystko opiera się na
samodyscyplinie (z jednej strony) i do granic możliwości, ograniczonemu subiektywizmowi ( z drugiej strony) - z przyczyn, jak najbardziej uzasadnionych, ciężko jest mówić o obiektywizmie admina czy moderatora ,..... uwierzcie , to bardzo ciężka robota
i bardzo odpowiedzialna

najlepszy regulamin, nie załatwi NIC ..... najdrobniejszy okruch zdrowego rozsądku , załatwi WSZYSTKO

jarek ;-)

#34 comet1

comet1
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądPolska

Napisano 23 kwiecień 2012 - 16:19

najlepszy regulamin, nie załatwi NIC ..... najdrobniejszy okruch zdrowego rozsądku , załatwi WSZYSTKO

i odrobina dobrej woli.

pozdr

O! Widzę, że wykasowano moją sygnaturę. To znaczy, że jej treść dotarła. Bardzo mnie to cieszy.


#35 MINI-MAN

MINI-MAN
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 03 marzec 2013 - 18:51

Chciał bym jedynie wyrazić swoją opinię, która pewnie nic nie zmieni...

sankcje dla nowych użytkowników na forum dotyczące,
mozloiwości (a w sumie to braku możliwości) sprzedawania są delikatnie mówiąc niesprawiedliwe, tym bardziej, że wyraźnie dotyczą naszych domowych magazynów części nieużywanych z których jeszcze ktoś może mieć pociechę. Nie jesteśmy handlarzami.

Ci którzy tak piszą myślę, że sądzą po sobie...

Gdzie podziała się wiara w człowieka???? pytam...
i skąd taki pomysł.
Przecież taki forumowy bazar to korzyśc dla wszystkich,po co to ograniczać.

#36 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 marzec 2013 - 20:00

Nie jesteśmy handlarzami.

Ci którzy tak piszą myślę, że sądzą po sobie...


czyli wg. Ciebie zarząd forum to handlarze możesz sie wytłumaczyć ??

Przeglądnij sobie giełde , kto tam sie wystawia najczęściej ??

Już użeraliśmy sie z ....przygodnymi właśnie " handlarzami wirtualnych szpejów".

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#37 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 marzec 2013 - 21:28

Kolejna sprawa to pewna wiarygodność, to był jedyny sensowny sposób. Internetowy handlarz nie założy konta, po to by sprzedać coś za 3 miechy. Jeżeli masz coś na sprzedaż jest allegro i odpowiedni dział do takich ogłoszeń. Mieliśmy już na tym forum oszustów i naciągaczy. Jedna sprawa wyjaśniła się po długim czasie na drodze sądowej. Chcemy maksymalnie ograniczyć możliwość oszustwa. Dlatego 3 miesiące, fotki sprzedawanego przedmiotu itp.


#38 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 marzec 2013 - 22:23

Gdzie podziała się wiara w człowieka???? pytam...
i skąd taki pomysł.


Właśnie regulamin jest teraz, dobrze napisany nie ma żadnych komplikacji, co można zauwazyc od kiedy pojawiły się "poprawki" wszystko funkcjonuje jak należy ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#39 MINI-MAN

MINI-MAN
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 04 marzec 2013 - 23:24

Faktem jest, że nie wiem jak działało to kiedyś i jakie były problemy.
Jeśli jest poprawa to dobrze, co kowiek to znaczy.
Nie dociekam... bo nie znam histori forum
Osobiście wolął bym kupić coś od forowicza niż na allegro
Na forum, mam wrażenie są ludzie bardziej w temacie i mniej anonimowi.
Rowery szosowe to tylko jedna z moich pasji, jestem zarejestrowany na kilku innych forach i z takimi restrykcjami spotykam sie po raz pierwszy.

#40 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 marzec 2013 - 09:36

tak ?? to poczytaj inne regulaminy tzw giełd, pisowni, obyczajów .... tu i tak jest spory luzik, a nieuczciwych sprzedawców od jakiegoś już czasu nie widujemy, choć nikt nie gwarantuje ze komuś coś nagle odbije ......

I dlatego może to wszystko powoduje że taka "społeczność " jest bardziej związana ze sobą .

miłego korzystania

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź