Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shimano FC-R 600 vs. FC-R 700


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 18 maj 2012 - 08:24

Obie korby to pozagrupowe compacty, interesuje mnie to czym się różnią - poza wagą i ceną, a konkretnie jaka jest różnica między blatami, czy są identyczne czy tez różnią się od siebie sposobem wykonania i materiałem.
Od Shimano PL nie mogę się nic konkretnego dowiedzieć :-/

#2 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 18 maj 2012 - 08:41

Generalnie to to samo, sam sobie odpowiedziałeś czym sie różnią, czyli ceną i wagą, reszta jest zbliżona do siebie, technologia ta sama, wszystko w zasadzie takie same ;)
Podobne podobieństwo jest w 5750 i 6750 - jedna to 105, druga to Ultegra, pierwsza tańsza, druga droższa, pierwsza cięższa, druga lżejsza i na tym różnice się kończą, no bo chyba nikt mi nie powie, że wytrzymałość czy kultura inna ;)

a najlepiej napisz do Shimano Polska i zobaczmy co odpiszą ;)

#3 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 18 maj 2012 - 21:20

Podobne podobieństwo jest w 5750 i 6750 - jedna to 105, druga to Ultegra, pierwsza tańsza, druga droższa, pierwsza cięższa, druga lżejsza i na tym różnice się kończą, no bo chyba nikt mi nie powie, że wytrzymałość czy kultura inna ;)


Deadi, widzę, ze znowu w to brniesz i zaraz wyjdzie, że Tiagra to to samo, co DA, tylko cięższe, więc po co przepłacać. Jakby nie było różnic, to ceny byłyby jednakowe. Skoro jedno jest cięższe to znaczy, ze użyto innego lub więcej materiału albo użyto innej technologii obróbki. Jeżeli użyto innego materiału, to dla zwiększenia wytrzymałości(choć tu niekoniecznie), sztywności i wagi.

#4 Ohtar

Ohtar
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • SkądRawa Mazowiecka

Napisano 18 maj 2012 - 21:43

Generalnie to to samo, sam sobie odpowiedziałeś czym sie różnią, czyli ceną i wagą, reszta jest zbliżona do siebie, technologia ta sama, wszystko w zasadzie takie same ;)


Hmm, no właśnie mniejsza waga korby to duża zaleta, za którą warto zapłacić trochę więcej pieniędzy, prawda? To tak jakbyś powiedział, że brzydka kobieta jest taka sama jak ładna, tylko ma brzydszą twarz ;)

#5 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 18 maj 2012 - 21:49

Ciekawe, w ChainReaction tarcza 50z od korby 600 kosztuje 83€ a 50z od 700 kosztuje ...32€, bez sensu, chyba że obie tarcze są jednak identyczne a niższa cena 700setki jest podyktowana wrednym kolorem anody. Dlaczego Shimano jest takie wstrzemiężliwe w dawkowaniu informacji technicznych o swoich komponentach ?

#6 Ohtar

Ohtar
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • SkądRawa Mazowiecka

Napisano 18 maj 2012 - 22:01

W Shimano FC-R 700, którą przeglądałeś na chainreaction jest tarcza 34z, dlatego jest tańsza niż FC-R-600 z tamtej strony, która ma 50 zębów ;)

#7 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 maj 2012 - 22:05

zapytaj w Shimano Japan , albo Polskim, w zasadzie każdy produk na rynku polskim sprzedawany musi posiadać karte charakterystyki produktu i pewnie tam byłoby napisane o materiale

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#8 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 18 maj 2012 - 22:28

W Shimano FC-R 700, którą przeglądałeś na chainreaction jest tarcza 34z, dlatego jest tańsza niż FC-R-600 z tamtej strony, która ma 50 zębów ;)


Faktycznie, zasugerowałem się zdjęciem. Jednak jest alternatywa dla Shimano, tez robią ringi kute na zimno z Alu 7075 T6 :
http://praxiscycles....dard-road-rings
szczególnie zestaw 50/36 jest interesujący.

#9 Ohtar

Ohtar
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • SkądRawa Mazowiecka

Napisano 18 maj 2012 - 22:42

Rzeczywiście ciekawe, wygląda porządnie, nie na żadne obcinanie kosztów. 50/36 wydaje mi się być optymalniejsze, niż tradycyjny kompakt, fakt.

Ja też się zastanawiam nad zmianą na kompakt mojego napędu, tańsza jest wymiana tarcz niż kasety na 11-28.

#10 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 18 maj 2012 - 22:52

Kaseta 11-28 jest po prostu niewygodna, za duze odstepy. Już przerabiałem te tematy i dla mnie najodpowiedniejszy zestaw to 11-25 lub 12-25 i 50/36 z przodu, miałem juz ring 36 Strongligta ale to totalne badziewie, te od Praxisa powinny być równie trwałe jak Shimano.

#11 Ohtar

Ohtar
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • SkądRawa Mazowiecka

Napisano 18 maj 2012 - 22:54

Dzięki za wskazówki, też będę jak najszybciej kombinował coś w tym temacie.



Dodaj odpowiedź