Skocz do zawartości


szprycha do mavic aksium race


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2012 - 07:59

Czy naddadzą się szprychy od innego modelu mavic-a ,jeśli tak to od jakiego modelu konkretnie .

#2 Gosc_Skalf_*

Gosc_Skalf_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2012 - 19:31

Na ebayu sa 4 dlugosci szprych do mavicow:

275 mm
279 mm
283 mm
305 mm

W moich aksiumach sa szprychy 305 mm (wyciagnalem jedna i zmierzylem przed zakupem zapasowych), nie wiem jak jest w innych modelach, najlepiej zmierz.

#3 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2012 - 19:09

w Polsce nie nabędę ,patrzyłem na ebay i są ,ale z Turcji i podejrzewam ,że przesyłka zejdzie miesiąc .W Polsce nie ma producenta tych kół ?Od innego modelu nie naddadzą się ?Ja mam o długości 282mm

#4 Gosc_Skalf_*

Gosc_Skalf_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2012 - 20:09

Popatrz na Niemieckim ebayu:

http://www.ebay.de/i...=item7914b04693

U mnie byly w 2 dni, jak potrzebujesz pomocy daj znac na priv.

#5 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 28 maj 2012 - 20:26

Tak sobie przeglądnąłem i wyszło, że do Aksiumów powinny pasować też szprychy od kół Ksyrium Equipe - ale oczywiście mogę się mylić.
Świadczyć o tym może:
- jednakowy rodzaj szprych (proste płaskie, ze stali), ale tu mogą być różnice w różnych rocznikach - w niektórych opisach pojawia się, że w przednim kole Aksiumy mają szprychy z zagiętą główką (roczniki starsze ?).
- jednakowa ilość szprych w kołach (po 20 szt.)
- podobna wysokość obręczy
- jednakowy zaplot w obu kołach
- takie same nyple (mosiężne)
- takie samo wiercenie obręczy

A tak w ogóle to dlaczego chcesz szprychy od innych kół Mavika ? - nie lepiej zapytać w Harfie o szprychy do Aksiumów konkretnie ?

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#6 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 29 maj 2012 - 19:29

Zamów lepiej płaskie szprychy np. mac 424. Tak się składa, że ja akurat zamawiam takie szprychy z Niemiec i moglibyśmy wysyłkę na pół podzielić - patrz mój podpis.

Chyba to jest taka sama szerokość jak w Ksyriumach, a za Mavicowe raz że przepłacisz, dwa że ciężko dostać. Bo nie ma to znaczenia czy to Mavici czy co innego, jak wymiary te same (zresztą Mavic pewnie sam nie robi szprych, ale głowy nie dam)

#7 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 29 maj 2012 - 19:47

Bartosz, popatrz na szprychy CN-Spoke dostępne w CNC, potem na mavica a potem znowu na te z CNC. Tak zgadza się... mavic ma szprychy z prostym ciągiem ;-)

Poza tym mac na ok 2mm szerokości... mavic 5mm

#8 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 29 maj 2012 - 20:22

Poza tym mac na ok 2mm szerokości... mavic 5mm


No nie wydaje mi się aby aksiumy miały 5mm :shock: Z tego co widzę to raczej właśnie 2,3. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zmierzyć...

Ps. zresztą w moich mavicach cosmic są identyczne szprychy jak maci 424, no +/- 0,1mm bo tak dokładnie tego nie zmierzę.

#9 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 29 maj 2012 - 20:28

Raz piszesz o Aksiumach raz o Ksyriumach zdecyduj się.
Zrozum nie chodzi o szerokość szprych ale o system mocowania...

#10 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2012 - 21:00

robo, dlaczego chce inne bo jest szansa że znajdę w dobrej cenie właśnie od pasującego modelu zamienne na allegro .Właśnie chodziło mi o ten serwis HARFA nie mogłem sobie go przypomnieć -już zapytałem co i jak ,a tak a pro po ktoś kupował kiedyś z tej firmy szprychy mavic-a ,posiadają na stanie w serwisie Wrocławskim ?
Bartosz, zgadza się mavic-i maja prosty ciąg ,podejrzewam ,że masz starszy model piast w cosmicach w przednim kole skoro Ci się naddały 424 ,jeśli one występują z prostym ciągiem to jestem zainteresowany zamówieniem ,moje szprychy mają ok 3mm szerokości ,więc milimetr tę czy w tamtą nie robi różnicy .

#11 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 maj 2012 - 21:42

oczywiscie nie robi róznicy tylko bardzo dużą różnice, szerokość, grubość to sie przekłada na sztywność koła i prace całego koła.

ktoś pisał do mnie o szprychy, będę miał zmówinienie z Harfy to moge kupić pare szprych, ale musze mieć czarno na białym jako model konkretnie kół i rocznik ,które szprychy, przód, tył , która strona, długość, macie katalogi po sieci, pdf-y mavica to zbierać zwieracze i szukać .
https://www.google.p...iw=1272&bih=803

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#12 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 30 maj 2012 - 11:19

dominik28382, no jak nie pasuje to nie pasuje. Tak ja mam stare Cosmici. Ale składam nowe. Ale generalnie możesz poszukać, w cnc sklepie chyba nie znajdziesz takich, ale generalnie jak znajdziesz sklep w którym będą szprychy ci potrzebne i moje mac 424, to możemy zamówić z tamtąd. Mi to wszystko jedno skąd zamawiam, byle tylko drożej nie wyszło ;) Ale cenę i tak głównie podbija wysyłka - ponad 100zł! Z tym że tych 424 też tak łatwo się nie znajdzie. Any idea? :roll:

#13 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2012 - 16:57

Już znalazłem w HARFIE po 6zł za sztukę za czarne .Dzięki za odpowiedzi .



Dodaj odpowiedź