Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebna kaseta do Koga-Miyata gent's-racer


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 koga.rider

koga.rider
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 maj 2012 - 00:47

Witam.

Potrzebna mi kaseta 5cio-biegowa do około 30sto-letniej Koga-Miyata gent's-racer.
Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam,
Błażej.

#2 elziomallo

elziomallo
  • Użytkownik
  • 97 postów
  • SkądMiasto Świętej Wieży

Napisano 27 maj 2012 - 01:15

Czołem

Jeśli masz 5 biegów, to raczej będzie to wolnobieg a nie kaseta, chociaż bywały i kasety dura-ace 5-biegowe. Najlepiej będzie jak napiszesz coś więcej o rowerze a zwłaszcza o tylnej pieście, zapraszam zresztą do działu retro- Kogi to bardzo fajne rowerki ;]

#3 koga.rider

koga.rider
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 maj 2012 - 09:06

Rzeczywiście, ta koga ma wolnobieg shimano, ale nie wiem, czy jest zintegrowany z zębatkami (nie mam nawet czym rozkręcić, rozmiar jest niestandardowy).
Trochę jestem niedouczony w tym temacie i pomyliłem kasetę z zębatkami.

#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 maj 2012 - 15:25

no dobra , ale dlaczego 5 ?? 6 albo siedem może sie zmieści w widełkach , a pewnie przerzutka jest płynna wiec obsłuży.

5 rzędów można kupić ale jakieś "chińśkie"

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#5 koga.rider

koga.rider
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 maj 2012 - 16:04

Zdaje się, że "współczesnych" części nie będzie można zamontować... przynajmniej tak twierdzili pracownicy kilku serwisów rowerowych w Trójmieście. Bali się nawet podjąć rozebrania, w celu sprawdzenia, co w środku siedzi (co nie świadczy o tych serwisach najlepiej...).

W każdym razie liczę na to, że znajdzie się ktoś z podobnym rowerkiem, kto ma o nim konkretną wiedzę techniczną i poradzi, czego/gdzie szukać. Ewentualnie ma jakieś stare części po wiekowej kodze, które chciałby opchnąć (są to rodzynki, ale trochę ich jednak sprowadzono do kraju).

Pozdrawiam.

#6 elziomallo

elziomallo
  • Użytkownik
  • 97 postów
  • SkądMiasto Świętej Wieży

Napisano 27 maj 2012 - 16:18

Eee stare rowery po mojemu to bajecznie proste właśnie są i niezawodne, proste mechanizmy, nie ma się co zepsuć, wolnobieg jak padł to gdzieś w dziale warsztat był artykuł o reanimacji, jak zębatki dobre to warto spróbować, ja mam wolnobieg Sachsa gdzieś na 6 rzędów jak co. Ale dalej nie wiemy o czym rozmawiamy, może zdjęcia? Wiele współczesnych części pasuje ae wygląda okropnie, więc fajnie byłoby zostać przy tych z epoki ;]

#7 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 maj 2012 - 23:03

da się zamontowac dużo nowych części tylko trza wiedzieć jak, a u nas panuje polityka niedasie - no to się nie da - na luzie wrzucisz nawet kasete 7, może jakies podkładki za konusami sie przydadzą, ale nic więcej. znajoma do takiego klasyka zamontowała kasete 9 z duraczem, jeździ, da się.



Dodaj odpowiedź