Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maraton Pętla Beskidzka 07.07.2012


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
241 odpowiedzi w tym temacie

#61 krosnoludek

krosnoludek
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądKrosno

Napisano 26 czerwiec 2012 - 22:42

Szukam osoby która by mnie zabrała Z województwa podkarpackiego. Mogę samemu kogoś zabrać ,mam bagażnik na 2 rowery.

#62 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 26 czerwiec 2012 - 23:47

A ja jeszcze miałbym pytanie czy po maratonie (może być 7/8 lipca) wraca ktoś w rejony Tatr z wolnym miejscem, bo potrzebuje się dostać nieopodal Bukowiny? Nowy Targ, Zakopane będą ok.

#63 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 czerwiec 2012 - 07:28

Wiesiek Legierski
Czy wiadomo już, gdzie będą bufety?
Drugie pytanie - czy będzie jeden start dla dwóch dystansów, czy będą osobne starty?
Dzięki.

#64 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 27 czerwiec 2012 - 07:56

Wiesiek Legierski
Czy wiadomo już, gdzie będą bufety?
Drugie pytanie - czy będzie jeden start dla dwóch dystansów, czy będą osobne starty?
Dzięki.


zdaje się że trasa jeszcze nie jest w 100% ustalona a ty już byś bufety chciał :P

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#65 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 czerwiec 2012 - 08:39

gres, nie jadę na wyścig, żeby się najeść. :lol:
Trasa mega jest już dawno ustalona, a co do giga, to na oficjalnej stronie maratonu jest podany projekt. Ja jadę mega i głównie ten dystans mnie interesuje. Rozmieszczenie bufetów jest dla mnie ważne, bo nie wiem, czy brać dodatkową butelkę do kieszonki, czy lepiej uzupełnić bidony na bufecie.

#66 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 27 czerwiec 2012 - 10:09

aaa no to co innego. Ale chodź na giga, mega dla dziewczyn :P
Z moich doświadczeń wynika że nie ma sensu tachać za dużo ze sobą. Butelka 0,7 + 0,5 powinna starczyć, jak będzie upał to 1,5 l. pasowałoby mieć.

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#67 bk

bk
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądZawiercie/Kraków

Napisano 27 czerwiec 2012 - 11:54

W sobotę trochę poszperałem po okolicy i taka oto wyszła propozycja dystansu GIGA
http://www.gpsies.co...ypquqhogttwiani


Planuję dokładny objazd trasy w sobotę 30 czerwca lub niedziela 1 lipca (do ustalenia w piątek)

Zrobimy wtedy dokładny pomiar trasy GPS i wstępnie "sprejem" zaznaczymy trasę.

p.s. gpies przekłamuje profil, zgadza się tylko dystans


A można się dołączyć? Przynajmniej na objeździe pojechałabym sobie giga :mrgreen:

#68 Bucz

Bucz
  • Użytkownik
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2012 - 17:27

W sobotę trochę poszperałem po okolicy i taka oto wyszła propozycja dystansu GIGA
http://www.gpsies.co...ypquqhogttwiani

Zrobimy wtedy dokładny pomiar trasy GPS i wstępnie "sprejem" zaznaczymy trasę.

p.s. gpies przekłamuje profil, zgadza się tylko dystans


Witam. W tym roku po raz pierwszy będę miał okazję uczestnictwa w "Pętli". GPSies jak można przeczytać przekłamuje profil i w związku z tym chciałbym się dowiedzieć kilku faktów od osób, które znają tamte trasy i jechały już ten wyścig. Ile większych podjazdów jest na dłuższej wersji trasy? Pisząc większe mam na myśli podjazd o długości 3 km i więcej. Może ktoś z was ma dane o tych ważniejszych podjazdach na trasie - długość, różnica wzniesień, średnie nachylenie, maksymalne nachylenie? Albo lepiej - ktoś ma dostępny profil bez przekłamań?

Jest jeszcze kwestia bufetu. Wiem, że jeszcze nie ma wyznaczonych stref bufetu, ale nie jest to najistotniejsze. Chciałem ogólnie zapytać jak wygląda sprawa bufetu - co jest tam dostępne, czy jest to tak jak w zawodowym peletonie - tj. w "w locie", czy raczej trzeba się zatrzymać, napełnić bidony itd.? Jak zachwuje się czołówka - mają swoich ludzi na trasie i robią bufet z ręki, z pobocza czy raczej zjeżdzają aby napełnić bidony?

#69 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 czerwiec 2012 - 07:42

Przybliżony profil dystansu GIGA:
http://www.bikemap.n...ptype=satellite
Na dłuższej trasie jest 8 podjazdów różnej długości i trudności. Pierwszy podjazd zaczyna się na starcie czyli przy skoczni i ma ok.8km. Pierwsze trzy kilometry są łatwe a później jest trudniej, nachylenie maksymalne wynosi 13%,średnie ok.6,5%. Po 5 kilometrach podjazdu zaliczamy Przełęcz Salmopolską i potem zjazdy aż do Łodygowic. Kolejny podjazd na trasie to Beskidek Targanicki(ok.45km trasy). Podjazd ma ok.7 km, pierwsze 6km jest łatwe i prowadzi malowniczą drogą przez Wielką Puszczę, ostatni kilometr to ścianka o nachyleniu ok.15%. Kolejnym podjazdem po zjeździe z Beskidka jest Kocierz. Długość podjazdu to ok.5km i średnie nachylenie ok.8%. Potem znowu zjazd. Kolejny krótki podjazd to Przełęcz Ślemieńska, nachylenie ok.7%, długość ok.3km. Następnie krótki podjazd pod Trzebinię, nachylenie to też ok.7%, długość ok.3km. Potem względnie płaski odcinek do Milówki z jednym podjazdem w Węgierskiej Górce i ostatnia część trasy z trzema podjazdami. Pierwszy z nich to Ochodzita. Długość tego podjazdu to ok.10km. Start w Milówce przy rondzie a koniec przy karczmie. Średnie nachylenie ok.5%, maksymalne przekracza 10%. Najtrudniejszy jest odcinek wzdłuż ekspresówki, potem jest łatwiej i końcówka znowu stromsza. Pod koniec ok.200 metrowy odcinek po kostce brukowej. Kolejny już podjazd to Stecówka, długość około 4km, początek łatwy, końcówka trudniejsza, nachylenie średnie to 4%, maksymalne 10%. Odcinek ze Stecówka na Kubalonkę jest interwałowy. Ostatni podjazd to Przełęcz Salmopolska pokonywana drugi raz.
Trasa MEGA jest krótsza i prostsza, tylko 4 podjazdy i kilka hopek.
Na bufetach jest to co potrzebne: woda, ciastka, banany, pomarańcze, czasem arbuzy, czekolada i izotonic. Czołowa grupa zazwyczaj nie zatrzymuje się, a później różnie to bywa. Zdarzają się osoby z wozami technicznymi.

#70 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 28 czerwiec 2012 - 08:21

Słuchajcie kto chętny na objazd i jak wam pasuje?

Są 2 opcje:

sobota - od godz 9.00
niedziela - od godz. 11.30

Uczestnicy objazdu będą mieli bezpośredni wpływ na usytuowanie bufetów ;-)

Piszcie - wybierzemy dogodniejszy termin. W kupie raźniej ;-)

#71 rodman

rodman
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • SkądSomewhere In Poland

Napisano 28 czerwiec 2012 - 09:07

aaa no to co innego. Ale chodź na giga, mega dla dziewczyn :P
Z moich doświadczeń wynika że nie ma sensu tachać za dużo ze sobą. Butelka 0,7 + 0,5 powinna starczyć, jak będzie upał to 1,5 l. pasowałoby mieć.


po Srebrnogórskim doświadczeniu polecam wziąć 20 zł w kieszonkę na niespodziewany kryzysik, oczywiście nie w bilonie ;-P ... no i jak nie walczysz o pudło to z ukończenia Giga jest większa satysfakcja ;-)

#72 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 28 czerwiec 2012 - 09:43

Piotr92, należą się Ci podziękowania. Opis bardzo przybliża stopień trudności, szczególnie tym, którzy okazyjnie bywają w tym regionie.

#73 charliebrzoza

charliebrzoza
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądBliski Wschód

Napisano 28 czerwiec 2012 - 10:15

kiedy można się spodziewać ostatecznego określenia trasy GIGA na pętli ?

#74 Bucz

Bucz
  • Użytkownik
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2012 - 10:33

Piotr92, należą się Ci podziękowania. Opis bardzo przybliża stopień trudności, szczególnie tym, którzy okazyjnie bywają w tym regionie.


Piotr92 dzięki za szczegółowe informacje.

#75 bk

bk
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądZawiercie/Kraków

Napisano 28 czerwiec 2012 - 22:43

Słuchajcie kto chętny na objazd i jak wam pasuje?

Są 2 opcje:

sobota - od godz 9.00
niedziela - od godz. 11.30

Uczestnicy objazdu będą mieli bezpośredni wpływ na usytuowanie bufetów ;-)

Piszcie - wybierzemy dogodniejszy termin. W kupie raźniej ;-)


Mi to w sumie obojętne, ale gdyby objazd był w niedzielę może przywiozę ze sobą jeszcze kogoś z Krakowa ;-)

#76 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 29 czerwiec 2012 - 13:55

Mi osobiście bardziej pasuje sobota, godzina obojętna.

#77 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 29 czerwiec 2012 - 20:58

Hej

Jako że chętnych nie widać ruszam z Istebnej w sobotę o godz. 7 rano (przed upałami), z Piotrem spotykam się ok. 8.30 w Buczkowicach i dalej razem na Kocierz.

Kto chce dołączyć - zapraszam, tel 607 117 424.

#78 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 29 czerwiec 2012 - 21:11

Pojechałbym i ja,ale sprawy rodzinne,mogę w południe dopiero :)

#79 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 29 czerwiec 2012 - 21:35

Jak uważacie 39x25 powinno starczyć czy może być mało?

#80 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 29 czerwiec 2012 - 21:42

wez lepiej 26-28