Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie rękawice/rękawiczki na zimę ?


106 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2011 - 22:43

testowałeś już może przy ujemnych temperaturach?

#42 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 16 listopad 2011 - 20:58

mam rękawice zimowe firmy PRO ale przy temp. koło zera wytrzymuje pół godziny
co polecacie aby wytrzymać 2 h przy minusowych temp?

edit: doczytałem, że moje są od 0-10stC
notabene to drugie bo pierwsze się rozleciały na szczęście na gwarancji

#43 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 16 listopad 2011 - 21:10

Ja moge polecic salomony do nordic skiingu. tylko nie jakis pro na zawody bo sa ciensze tylko takie treningowe. jak jest mega zimno to dodatkowo jako 1 warstwe mam takie zwykle czarne. zazwyczaj wystarczają same salomony. w sumie to chodze w nich codziennie. co wiecej - mam je juz 3 lata i wygaldaja jak nowe.

http://www.salomon.c...ing-gloves.html

#44 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 16 listopad 2011 - 21:33

A ja mam zwykłe Accenta za kilkadziesiąt zł i nie marznę. Więc to chyba indywidualna kwestia. Skoro w rękawicach zimowych wytrzymuje 1/2 h to w każdych będzie Ci za zimno.

#45 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 17 listopad 2011 - 08:36

mam 2 typy:
1. zimowe Shimano GORE TEX -15'Cdo+5'C
Dołączona grafika
2. zimowe CHIBA HOTLINER -15 do +10
http://img05.allegro...8/67/1937086743

wydaje mi się, że w Shimano będzie większe czucie w palcach (zmiany biegów)
Chiba sprawiają wrażenie chwyć i nie puszczaj

#46 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 17 listopad 2011 - 09:57

a takie ?
http://www.katalogro...zki/30375-tekno
ktoś ma ?

#47 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 17 listopad 2011 - 10:07

A kolega vuki użył wyszukiwarki zanim założył nowy temat?
Proszzzzz ... http://www.forumszos...t=2102&start=30

#48 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 17 listopad 2011 - 15:23

krzy1976, znając Sidi to dla mieli na uwadze zimę ale śródziemnomorską, więc specjalnego ciepła się bym nie spodziewał.

vuki, mam 2 inne modele chiby windshield i jakieś zimowe (wypadły już z oferty) i serdecznie polecam. Bardzo dobra jakość i wygoda, jedyny minus (dla mnie) to za trochę zbyt obszerny kciuk.

#49 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 17 listopad 2011 - 15:26

travisb nie uwierzysz ale .... użyłem
wątek stary jak dinazaury, linki nie działaja, modele o których mowa już nie istnieją

#50 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 17 listopad 2011 - 21:44

a takie są fajne ?
http://www.centrumro...ne/Produkt.aspx

#51 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 17 listopad 2011 - 22:14

naa przejściówki mam fajne robocze z Castoramy,a zimówki ostatnio wypatrzyłem nówki w ciucholandzie wierzch jakiś brezent,środek jakiś ciepły materiał ocieplenie rodem ze skandynawii,trzymaja jak w termosie:) i 10 zeta....

#52 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 17 listopad 2011 - 22:27

krzy1976, po pierwsze na jakie temperatury szukasz? W okolicach zera to może się sprawdzą ale ze zdjęcia wyglądają na cienkie, pewnie membrana podklejona grubszym fleecem. Nie ma się co oszukiwać żeby były ciepłe pewną grubość muszą mieć. Na typowe mrozy osobiście bym celował w rozwiązania 3 - palczaste - znacząco poprawia to termikę.

#53 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 18 listopad 2011 - 09:17

te co krzy1976 podał w linku to są zimowe PRO X-PERT WP i producent podaje temperatury -10/+5
lepiej może mieć jakiś zapas i kupić coś -15, choć na pewno marznięcie rąk to sprawa indywidualna
zauważyłem, że trzeba jednak ruszać palcami w czasie jazdy aby pobudzać krążenie krwi

u siebie nie mam porządnego sklepu z takimi ciuchami, dostępne są narciarskie rękawice
firmy BLIZZARD z systemem MakesDRY Plus, dość wygodne ale czy cieple na dłuższą metę?
Dołączona grafika

#54 roni

roni
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądGostyń

Napisano 18 listopad 2011 - 10:12

siema,
ja do temperatury -2, -3 stopnie (w niższej nie jeździłem) uzywam takich
http://www.twenga.pl...zI1OTEvMC8wLzAv

są bardzo dobrze wykonane, schludne, ładne no i ciepłe
a wybrałem niebieskie bo ja z GKR-u chopak jestem :) --> www.gkr.com.pl

#55 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 18 listopad 2011 - 12:07

roni podają, że te Kellysy są do -10 ale pewnie za długo w nich nie wytrzymasz przy tej temp.
ja dziś z braku laku ;-) założyłem na moje PRO lateksową rękawiczkę (aby chronić się przed wiatrem) i dodatkowo polarową (aby głupio nie wyglądać)
powiem, że było lepiej ale po godzince jazdy przy 0stC miałem dosyć

#56 roni

roni
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądGostyń

Napisano 18 listopad 2011 - 15:19

vuki, zgadza się, -10 stopni to mit producenta ...

Teraz sobie przypominam, że pod moje Kellysy załozyłem przy minusowej, wietrznej temperaturze rękawiczki skórzane i było ok., to na pewno dobry sposób na duże zimno

Najgorzej w zimnie z paluchami, tymi dolnymi i górnymi ... :)

#57 Bucz

Bucz
  • Użytkownik
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopad 2011 - 20:53

Nie czytałem wcześniejszych postów. Z własnego doświadczenia polecam BBB RĘKAWICZKI ZIMOWE WEATHERPROOF II. Ubieram je na typowo polskie zimowe warunki, czyli w temperaturach poniżej zera i dają radę nawet poniżej -5C i silnym wietrze. Do zera wystarczają cienkie Biemme z Windstopperem, które są też odpowednie na zimę, tyle że włoską ;-)

#58 ludis

ludis
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądOpole

Napisano 18 listopad 2011 - 21:33

Ja polecam rękawiczki z decathlonu, na dziale rowerowym w przecenie za całe 8,99. W temperaturach takich jak teraz 0-10 jest mi cieplutko nie wiem jak poniżej 0, ale za takie pieniądze nie można pewnie wiele wymagać.

#59 maku

maku
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 18 listopad 2011 - 22:21

-10 stopni w klasycznych rękawicach rowerowych to ja sobie wyobrażam raczej u kogoś kto nie odczuwa dotkliwie ziębnących palców. Ja tak nie mam :cry:

Stosuje teraz patent dwuwarstwowy - na wierzch cienka rękawica z membraną przeciwwiatrową i pod nią ocieplacz. Nie najgorzej docieplają wewnątrz rękawiczki do biegania z decathlonu, te najprostsze zalecane do niskich temperatur - są cienkie (ale nie zbyt cienkie) i dobrze dopasowane. Materiał rozciągliwy ala ribaux. Jechałem z nimi przy około -1C przez 1.5h i do etapu "wytrzymywania" był jeszcze zapas. Tylko musi być miejsce w zewnętrznej rękawicy bo ściśnięcie palców tylko pogarsza termikę.
Alternatywą o której jeszcze myślałem były rękawiczki wewnętrzne Berghausa z polarteca 100. Ktoś może ma / wie gdzie można obejrzeć w krk?

#60 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 19 listopad 2011 - 01:22

Ja mam rowerowe z neoprenu i z cienkie z membrany, w obu marzną łapy jak cholera. W pewnym momencie doszedlem do wniosku dlaczego tak marzną. łapska się pocą a później od zimna marzną. Kupiłem polarowe rękawiczki z decathlonu za 19zl i się okazały strzałem w dziesiątkę. Są cienkie i bez membrany sam polar. Ręce się ie pocą bo jest wentylacja i nie marzną, jechałem przy 0 stopni i było ok gdzie przy 2 w tych z membrana paluchy marzły.

u2250y2014v3.gif




Dodaj odpowiedź