Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w dobraniu zamiennika ...


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bushman

Bushman
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 czerwiec 2012 - 14:42

Witam!

Pozwolę sobie przepisać pytanie dokładnie tak samo jak zadałem je na innym forum, a gdzie niestety nikt mi nie odpowiedział.
Mam starą kolarkę juniorską (Bozia wzrostu nie dała :]) Romet'a, którą próbuje sobie aktualnie wyremontować. Wydaje się, że jest to Sprint 2, ale pewny sam nie jestem. Mniejsza z tym. Problemem jest to, że w tym modelu występują opony 24" 37-540, pod to są obręcze z 28 otworami. Opony jeszcze uda się kupić (wózki inwalidzkie :]), ale jest problem z obręczami. Pytanie moje jest takie - czy da się znaleźć zamiennik? Jeśli tak to proszę o propozycje - zarówno opony jak i obręcze, komplety etc. Podejrzewam, że będzie ciężko, ale wierzę, że trafiłem na forum gdzie ktoś pomoże. Pzdr.,

Bartek

#2 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwiec 2012 - 15:41

http://www.cyklotur....we-24-cale.html

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3 Bushman

Bushman
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 czerwiec 2012 - 18:00

Nie wiem, czy dobrze patrze w link otrzymany od Ciebie Rozmiar, ale ja tam nie widzę obręczy pod moją kolarzówkę - ewentualnie NOSTRUM, ale proszę mnie upewnić w tym fakcie.
Od razu pytanie jaki wymiar powinna wynosić szerokość obręczy (profilu w który wchodzi opona mierząc po zewnętrznej)? No i z góry uprzedzam - raczej nie zamierzam ze tej kolarki robić wyścigówki więc cenowo nie ma co szaleć ;).

#4 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2012 - 18:56

Bushman, skontaktuj się z firmą MBL
http://www.mbl.dk/ (firma Polska z Piotrkowa Trybunalskiego)
produkują wózki inwalidzkie ale obręczy, opon, piast mają na pęczki więc na pewno coś Ci znajdą.

#5 Bushman

Bushman
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 czerwiec 2012 - 21:49

:mrgreen: kuchnia jak to zajefajnie wychodzi - człowiek reperuje rower i szuka pomocy w firmie produkującej wózki inwalidzkie :-P . KeNaJ, dzięki za info! Skontaktuje się, zobaczymy co z tego wyjdzie. A pytanie tera moje jest takie - nie wiem jak z obręczami zaproponowanymi przez kolegę wcześniej, ale czy faktycznie jest, aż taki problem z obręczami pod kolarzówkę na 24"? Wiem, że Sprint 2 to lekki staroć, nie te czasy, nie te standardy co obecnie, ale faktycznie nie ma szans na dobranie obręczy?

#6 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwiec 2012 - 12:01

Nonstrum jest za szeroka, szukaj jak najwęższej i z bokiem pod klocki hamulcowe, nie obręcze pod tarcze.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź